What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,321
Στα ίδια άρθρα διάβασα κι ότι η επόμενη (6η) σεζόν θα είναι και η τελευταία, πράγμα που με οδηγεί στο συμπέρασμα ότι ίσως κάποιος "από πανω" τους είπε να το συντομεύουν γιατί παρατράβηξε. Το λεω γιατί είχα την αίσθηση ότι τα βιβλία είναι περισσότερα και ως τώρα πήγαινε 1:1 (παίζει να κάνω λάθος και αυτό να άλλαξε από ένα σημείο και μετά), οπότε περίμενα 7-8 σεζόν τουλάχιστον.

Η βασική ιστορία τελειώνει στο 6ο. Τα βιβλία μετά το 6ο κάνουν ένα σημαντικό χρονικό άλμα (edit: 28 χρόνια, ούτε τους ίδιους ηθοποιούς δεν θα μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν)
 
Last edited:

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο σαιτ ή γενικά τσάμπα τρόπος ώστε να μπορώ να δω ποιές σειρές είναι διαθέσιμες στην Ελλάδα ανά πλατφόρμα; Δεν θα με έψηνε καθόλου η ιδέα να πρέπει να πληρώσω για να δω απλώς μια λίστα. Εκτός και έχουν ανοίξει οι λίστες και χωρίς συνδρομή, χωρίς να το έχω πάρει είδηση, καλοπληρωτής γαρ :p
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο σαιτ ή γενικά τσάμπα τρόπος ώστε να μπορώ να δω ποιές σειρές είναι διαθέσιμες στην Ελλάδα ανά πλατφόρμα; Δεν θα με έψηνε καθόλου η ιδέα να πρέπει να πληρώσω για να δω απλώς μια λίστα. Εκτός και έχουν ανοίξει οι λίστες και χωρίς συνδρομή, χωρίς να το έχω πάρει είδηση, καλοπληρωτής γαρ :p

Δεν έχω υπόψη μου κάποια υπηρεσία, οπότε αναγκαστικά γκουγκλάρω την σειρά συν Ελλάδα.
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,321
"Here's Negan"
Το Walking Dead έδωσε το καλύτερο επεισόδιο του εδώ και αρκετό καιρό, ίσως ένα από τα καλύτερα του γενικώς.
Πάντως απολαμβάνω αυτά τα one-off επεισόδια. Δεν έχουν το άγχος της κανονικής σεζόν και βγαίνει θετικά.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Τελείωσα πρώτη σεζόν Sinner, πολύ δυνατή επιλογή σε crime/psychological drama με κάποια στοιχεία thriller. Κάθε σεζόν είναι αυτοτελής btw.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Τελείωσα πρώτη σεζόν Sinner, πολύ δυνατή επιλογή σε crime/psychological drama με κάποια στοιχεία thriller. Κάθε σεζόν είναι αυτοτελής btw.

Πήρε το μάτι μου το πρώτο επεισόδιο στην τηλεόραση. Δείχνει ένα σοβαρό θέμα (την θέση της γυναίκας μέσα στην οικογένεια ως αντικείμενο) που δεν πολυ-ακουμπιέται. Συνεχίζει έτσι ή κάνει καμιά στροφή 180 μοιρών (αυτός ήταν ο φόβος μου);
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Συνεχίζει κι αγγίζει ακόμη πιο έντονες κοινωνικές αγκυλώσεις. Δεν είναι κοινωνικό δράμα ωστόσο.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Απο σειρες αυτη την περιοδο βλεπω μονο το batwoman το οποιο δηλαδη το βλεπω απο το 2019 που ξεκινησε. Ειναι καλο σαν προτεινω να το δειτε

και πριν 3 εβδομαδες τελειωσε και το Ducktales το οποιο ξεκινησε το 2017 και το εβλεπα κανονικα μεχρι τωρα ολα τα επεισοδια List of DuckTales (2017 TV series) episodes - Wikipedia
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Μετράει πολύ το νέο Ducktales. Έχει αισθητική του comic print στο σχέδιο. Το μόνο "γκρίζο" σημείο του είναι ότι έχω συνηθίσει τη φωνή του παλιού Scrooge τόσο πολύ, που όσο δυνατή ερμηνεία και αν παραδίδει ο αγαπημένος θεούλης Tennant δεν μπορεί να τη φτάσει.

Παρεπιπτόντως είχε κάνει αναφορά στο Ducktales στη δεύτερη σαιζόν του Staged. Δείτε το!

Να δείτε και το Inside No9!
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Μετράει πολύ το νέο Ducktales
Καλή προσπάθεια Σρέντερ!
Όλοι ξέρουμε ότι τα κλασικά καρτούν που βλέπαμε μικροί (TMNT, Transformers, Thundercats, Ducktales κλπ.) πέθαναν μετά τα μέσα της δεκαετίας του 90 και οι μεταγενέστερες εκδοχές ρουφάνε γαϊδουρίσιο κωλαρίνο (sic).
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Το ducktales εγω το ειδα το 2013 πρωτη φορα οχι οταν ημουν μικρος. δεν το ειχα δει καθολου μεχρι τοτε. Οποτε εκατσα και ειδα και τα 100 επεισοδια σε 2 μηνες. Αλλα του 2017 την ξεκινησα απο την αρχη να την βλεπω απο το πρωτο επεισοιο μεχρι το τελευταιο. Παντως εγω εγινα πολυ καλυτερος στις μεταγενεστερες εκδοχες. Για παραδειγμα εσφαξα τον Splinter το 2017 και οι σημερινοι foot ninja που εχω οπως και οι νεοι Bebop Rocksteady (εχω 4 bebop και 4 rocksteady 1987,2011,2012,2016)ειναι πολυ καλυτεροι απο τους παλιους που ολο εκαναν βλακειες ! Ειδικα o Tigerclaw(2013-2017) και ο Hun (2003-2009)ειναι καλυτεροι απο ολους τους Bebop και rockteady !
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Όντως αξίζει το νέο Ducktales, έχουν ανανεώσει τη φόρμουλα με έξυπνο τρόπο και παράλληλα τολμούν να επεκτείνουν το lore με ενδιαφέρουσες ιδέες, όπως την προσθήκη της μάνας των τριών παπιών. Προσωπικά η νέα φωνή του Σκρούτζ μου αρέσει πάρα πολύ και νομίζω ταιριάζει απόλυτα σε αυτή την πιο hip εκδοχή των Ducktales. Εκείνο που δεν μου έχει κάτσει καλά εξαρχής είναι ο στρυφνός χαρακτήρας του Κύρου Γρανάζη, παρά την απολαυστική ερμηνεία του λατρεμένου Jim Rash. Περιμένω να ξεκινήσω την τρίτη σεζόν με την πρώτη ευκαιρία.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567


200.gif
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
Top Bottom