What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,220
Ξεκίνησα το Deadwind απλώς και μόνο επειδή έψαχνα κάτι φινλανδικό. Κατέληξα να περιμένω πότε θα δω το επόμενο επεισόδιο!
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,122
Δεν έχω ιδέα από Ληγκ οφ λετζεντς, αλλά η σειρά του Νετφλιξ παίζει να είναι ένα από τα καλύτερα ανιμεσιο και με διαφορά το καλύτερο video game adaptation εκεί έξω.

H όλη steampunk αισθητική μου θύμισε ολίγον dishonored/thief
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,122
Είδα το "τέλος " του λακαζαντεπαπελ (θα βγει σπινοφ σειρά).

ΟΚ....
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,940
Chestnut Man, καλογυρισμένο και ατμοσφαιρικό detective thriller, βασισμένο στο ομώνυμο βιβλίο. Σε 1-2 σημεία πάει να το λούσει σεναριακά, μα νομίζω τη βγάζει καθαρή. Προτείνεται.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,122
Έπρεπε να βάζανε τον Bruce Billης
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,409
Είδα το πρώτο επεισόδιο από Hawkeye. O Feige πλέον τρολάρει τους φαν κατάμουτρα ελπίζοντας ότι θα χαμπαριάσουν και θα τον απαλλάξουν από τη μιζέρια του, αλλά αυτοί ζητάνε κι άλλο. Μη σου τύχει.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Είδα το πρώτο επεισόδιο από Hawkeye. O Feige πλέον τρολάρει τους φαν κατάμουτρα ελπίζοντας ότι θα χαμπαριάσουν και θα τον απαλλάξουν από τη μιζέρια του, αλλά αυτοί ζητάνε κι άλλο. Μη σου τύχει.

Εχω δει τα 2 πρωτα. Βλεπεται πολυ ευχαριστα απο φανς, δεν θα το εβαζα στα must watch. Καποιος που δεν ασχολειται με MCU, προσπερναει αφοβα, κλασσικα θεωρει πως εχεις δει τις ταινιες και δεν εξηγει τιποτα.

-Μου αρεσει που ειδαμε πως τα γεγονοτα του 1ου Avengers εχουν παραπλευρες επιπτωσεις.
-Rogers: The Musical, πολυ γελιο
-Καλο casting της Katie, φαινεται πως εχουν καλη χημεια με τον grampy Hawkeye
-Η εξηγηση για το Hearing Aid
-Τhat LARP scenes.

Το μονο που φοβαμαι ειναι πως με τοσα λιγα επ, παλι θα δουμε κατι μισο οπως το Loki.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,944
Δεν έχω ιδέα από Ληγκ οφ λετζεντς, αλλά η σειρά του Νετφλιξ παίζει να είναι ένα από τα καλύτερα ανιμεσιο και με διαφορά το καλύτερο video game adaptation εκεί έξω.

Castlevania has entered the chat.

Σοβαρά, πάντως, το Arcane είναι πανέμορφο και τρομερά καλοδουλεμένο αλλά σαν περιεχόμενο/γράψιμο νομίζω υστερεί ελαφρώς του Castlevania. Φυσικά είναι και θέμα γούστου, μιλάμε για πολύ διαφορετικού ύφους σειρές.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,669
σαν περιεχόμενο/γράψιμο νομίζω υστερεί ελαφρώς του Castlevania
Implying ότι το Castlevania είχε top tier γράψιμο (disclaimer- δεν έχω δει το Arcane ακόμα). Όχι ότι ήταν κακό, αλλά θα μπορούσε ήταν κορυφαίο, αν ήταν πιο κοντά στη σοβαρότητα του source material, και είχαν ψαλιδιστεί έστω κάποιοι edgy διάλογοι (3-4η σαιζόν κυρίως) που πέρα από "αναχρονιστικοί" και εκτός κλίματος ήταν και cringe για όσους δεν ήταν κάτω των 20-25. Το πραγματικό target group της σειράς δηλαδή...
Όσο για την παρουσίαση, νομίζω το έχω ξαναπεί: σχέδιο φοβερό, animation λίγο καλύτερο από gameplay video στο monster pc του Shredder, πριν την 6700xt ok υπερβάλλω αλλά δεν ήταν όσο ρευστό θα ήθελα.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,944
Top tier όχι, αλλά ανώτερο του Arcane σ'αυτό το κομμάτι. Συμφωνώ, πάντως, ότι θα μπορούσε να είναι καλύτερο και λιγότερο pretentious κατά τόπους.
Το σχέδιο ήταν πολύ ωραίο αλλά ναι, το animation ήθελε κι άλλη δουλίτσα/budget. Στο κομμάτι αυτό το Arcane υπερτερεί με χαρακτηριστική άνεση.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Ας ελπίσουμε για season 2!

Η σκηνοθετης/producer παντα σχεδιαζε για 1 σαιζον και ειναι χαρουμενη για το αποτελεσμα. Αλλος θα αναλαβει να συνεχισει, μπορει και για καλυτερα.

Εγω παντως το αρχικο σχεδιο το βρηκα μισο ακομα και για limited series. (Εχω κι αλλες ενστασες για το Loki ως προς το σεναριο) Αντιθετα WandaVision με καλυψε και θα μου αρεσε να μεινει εκει.

Executive producer and director Kate Herron, who helmed all six Season 1 episodes of Marvel’s latest standalone smash, tells Deadline that she is “not returning” for Season 2, adding, “I always planned to be just on for [Season 1]. And to be honest, Season 2 wasn’t in the… that’s something that just came out. And I’m so excited. I’m really happy to watch it as a fan next season, but I just think I’m proud of what we did here and I’ve given it my all. I’m working on some other stuff yet to be announced.”
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,122
@Borracho ειλικρινά η σειρά φωνάζει "ΜΠΟΡΑΤΣΟ ΔΕΣ ΜΕ!" με τη φωνή της Gwess.
Ισχύει! Πάτησα στο γιουτιουμπι και αν εξαιρέσεις έναν ιερέα με το όνομα "ΠΟΥΤΣΙ" είναι αρκετά κομπλέ

@Borracho Πάρε ένα δείγμα




Πέρα από την πλοκαμόφιλη πλάκα. Δες το Arcane!
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,514
Άντεξα ακριβώς ως το 0:09.

Ποιός. Γιατί. Ματώνει η καρδιά μου που το πορνό του Χριστούλη θεωρείται 'βρώμικο' και 'ανήθικο' και τέτοια βδελύγματα θεωρούνται κατάλληλα για παιδιά.
 
Top Bottom