What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Ο μόνος λόγος που θέλω να βγω θετικός αύριο είναι για να μπορέσω να αράξω κι εγώ με καμιά σειρούλα, μιας που το gaming μάλλον το καβάτζωσε η αδερφή μου. Έχουμε καραντινιαστεί/ακροβολιστεί στις άκρες του χωριού και περιμένουμε καρτερικά το κάλεσμα της σάλπιγγος.
Έχω στην αναμονή το Deadwind το οποίο ξεκίνησε καταπληκτικά και φυσικά ένας λόγος για να το λατρέψεις είναι και τα φινλαδικά
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Λοιπόν, καλό πράγμα που έσκασε πρόσφατα :

-Beforeigners S2 (HBO Max) : Δυνατό ξεκίνημα για τη συνέχεια ενός εκ των σαγηνευτικότερων χαρμανιών επιστημονικής φαντασίας των τελευταίων ετών. Το έξοχο μαύρο του χιούμορ το βοηθάει να ξεχωρίζει με ευκολία.

-The Great S2 (HBO Max) : Απολαυστικά ανορθόδοξη ματιά στην άνοδο της Μεγάλης Αικατερίνης στην εξουσία. Elle Fanning και Nicholas Hoult διατηρούν πραγματικά σπαρταριστή χημεία.

-Narcos: Mexico S3 (Netflix) : ή αλλιώς, σύγχρονη Αμερικανική επιχειρηματική ιστορία. Στα σχολεία έπρεπε να διδάσκεται η πολιτικο-οικονομική θέση της σειράς, αλλά απαπά, δεν γίνονται αυτά, εμείς εδώ είμαστε καλοί οικογενειάρχες, με σκληρή δουλειά και Χριστούλη όλα γίνονται.

-F is For Family S5 (Netflix) : ΜΟΝΟ αλήθειες για τον έγγαμο βίο και το θαυμάσιο μακελειό του. Bill Burr στη Βουλή.

-Nobody Dies In Skarnes (Netflix) : Μερακλίδικη Νορβηγική μαύρη κωμωδία με τις υπερφυσικές της πινελιές. Θέλει καλοπέραση η ζωή στα χιόνια.

Ενδιαφέροντα αλλά μάλλον χλιαρά :

-Tiger King S2 (Netflix) : Το βλέπω για να θυμάμαι τις ρίζες μου από τους Άγιους Τόπους της Ηλείας. Δεν είχαν να δείξουν απολύτως τίποτε για την δεύτερη σαιζόν, αλλά προφανώς το μπράντ πουλάει ακόμη γερά, οπότε απλώς ακολούθησαν τους εμπλεκόμενους χαρακτήρες στις θλιβερές απόπειρές τους να εξαργυρώσουν ό,τι μπορούν από τα δεκαπέντε λεπτά δημοσιότητάς τους.

-Inside Job : Σχετικά ευχάριστη διασκευή του Rick & Morty, τώρα που το τελευταίο μπήκε στον αυτόματο πιλότο για τα επόμενα 32 χρόνια. Τίποτε συγκλονιστικό και ένας καριερίστας σπασίκλας κάπου τα έχει ξαναδεί όλα αυτά, αλλά περνάει η ώρα, δεν το κλείνεις.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
F is For Family S5 (Netflix) : ΜΟΝΟ αλήθειες για τον έγγαμο βίο και το θαυμάσιο μακελειό του. Bill Burr στη Βουλή.
Damn ποτέ έφτασε στην 5 σεζόν? Βέβαια δεν είναι να απορεί κανείς που έχω μείνει πίσω σε αρκετά από αυτά.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Elle Fanning και Nicholas Hoult διατηρούν πραγματικά σπαρταριστή χημεία.

Μεγάλη επιτυχία του casting, και ειδικά το deadpan delivery του Hoult στις cringe over 9000 ατάκες με κάνουν να γελάω every single time.

Πώς διάολο μου ξέφυγε το Beforegneirs, φαίνεται ακριβώς my cup of tea. Thanks!
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Εκεί είναι όλη η φασάρα του Hoult, η τερατώδης αυτοπεποίθηση σε συνδυασμό με την μηδενική επαφή του με την πραγματικότητα, σε βάθος χρόνου και σε πείσμα των συνθηκών. Αγνοεί τα πάντα, γιατί το Κράτος, είναι ΑΥΤΟΣ, 2-0.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Μπήκε στα υπόψιν το Nobody Dies In Skarnes
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
@Hellion Σχετικά με το Ted Lasso, έχεις απόλυτο δίκιο. Είναι χειρότερη επιστημονική φαντασία και από τις ειδεχθείς Μαρβελκυθιάδες. Ο οργανωμένος αθλητισμός είναι πιο κοντά στον υπόκοσμο και από το Κοινοβούλιο της εκάστοτε χώρας, οπότε όλη αυτή η ρομαντική 'για τη φανέλα και το συναίσθημα' προσέγγιση, μόνο ως μυθοπλασία μπορεί να λειτουργήσει. Σόρι τώρα, έχω να πάρω το Μίλτο τον Τανάλια να φέρει τα παιδιά της κερκίδας, γιατί χρειαζόμαστε άδειασμα στην πισίνα. Για το καλό της ομάδας πάντα. Μπορεί να περάσει φίλε και ο [ΤΥΧΑΙΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΑΣΣΟΥ ΤΗΣ ΜΠΑΛΑΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ].
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Υπάρχει και η ζωή του Μ-Νάκη, αν θέτε.... Το λένε Sopranos
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Πράγματι μηδέν ρεαλιστμός στο setting του Ted Lasso, αλλά βλέπεται τόσο ευχάριστα ρε γμτ. Έχω φτάσει στο 7ο επεισόδιο της δεύτερης σεζόν, το πράγμα έχει αρχίσει να γίνεται λίγο πιο μουντό συγκριτικά με την αφασία της πρώτης, αλλά οι ερμηνείες και το χτίσιμο των χαρακτήρων το κρατάνε ακόμα ψηλά.

Παράλληλα αγκομαχώ να τελειώσω τον (animated) Cowboy Bebop, έμειναν μόνο τα δύο τελευταία επεισόδια που ευελπιστώ ότι θα είναι ατμοσφαιρικά και ζόρικα αλλά και πάλι δεν βλέπω να σώζουν την παρτίδα. Ενδιαφέρουσα αλλά πολύ άνιση και ανισόρροπη σειρά.

Παράλληλα βλέπω το Only Murders in the Building. Εντάξει, έχει την πλακίτσα του αλλά είναι λίγο... νωθρό να το πω; Αμήχανο; Κάπως boomerίζον; Πάντως βγάζει ελάχιστο γέλιο, κι ερμηνευτικά το σώζουν οι γερόλυκοι Steve Martin και Martin Short γιατί η Selena βαριέται και ν'ανοίξει το στόμα της. Η κεντρική σεναριακή ιδέα με τους ερασιτέχνες ντετέκτιβ έχει φάση αλλά η πλοκή και το ξετίλυγμα του μυστηρίου δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Γενικά αν δεν έχεις κάτι άλλο να δεις όσο καταβροχθίζεις το μεσημεριανό σου, μια χαρά περνάει η ώρα αλλά ως εκεί.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
έμειναν μόνο τα δύο τελευταία επεισόδια που ευελπιστώ ότι θα είναι ατμοσφαιρικά και ζόρικα αλλά και πάλι δεν βλέπω να σώζουν την παρτίδα.
Θα την σώσουν.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
South Park: Post Covid: Return of Covid διαθέσιμο σε Paramount+ και στο τορεντάδικο της γειτονιάς σας.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Επεισοδιάρα το Covid Returns.

Η σεζόν 2 του Γουήτσωρα βγαίνει επακριβώς στις 10 το βράδυ ώρα Ελλάδος αύριο. Το πρώτο επεισόδιο έχει ήδη βγει στο θείο αν βιάζεστε.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Vesemir 100% ταιριαστό casting.

Επίσης η Triss με τα νέα της μαλλιά είναι συμπαθέστατη, έχω να πω.

Επίσης στο επεισόδιο 5 εμφάνιση του Wild Hunt 🍆💦🍆💦🍆💦🍆💦🍆💦🍆💦
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
M'άρεσε πολύ η διασκευούλα στην Πεντάμορφη και το Τέρας στο πρώτο επεισόδιο Χιμπακλή Γκιραλτκλή. Από τα πολύ ευχάριστα φεσάκια για να περάσεις την ώρα σου :D
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
8 επεισόδια είναι ΠΑΡΑ πολύ λίγα που να πάρει ο διάολος να πάρει.

ΥΓ. Ωραία όλα τα άλλα, αλλά ο Έσκελ γιατί έπρεπε να πεθάνει γαμώ το σπιτάκι σας?

YΓ1. The Witcher season 3 scripts are 'almost done'
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
8 επεισόδια είναι ΠΑΡΑ πολύ λίγα που να πάρει ο διάολος να πάρει.

ΥΓ. Ωραία όλα τα άλλα, αλλά ο Έσκελ γιατί έπρεπε να πεθάνει γαμώ το σπιτάκι σας?

YΓ1. The Witcher season 3 scripts are 'almost done'
και εμένα μου ξίνισε αλλά διαβάζω τριγύρω πόσο fan favorite ήταν και ξεσηκώθηκαν οι μάζες? what? Κομπάρσος ήταν στα games, τόσο μεγάλο ρόλο έχει στα βιβλία;
btw στο δεύτερο επεισόδιο δεν έγινε αυτό;
 
Last edited:

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Ίδιος ο Avelonne! :love:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
χθες το βραδυ διαβασα κατι spoiler για τον witcher και ειδα για τον Εσκελ και με την σειρα μου θελω να πω οτι ειναι τοσο μαλακες που η μαλακια τους εχει το μεγεθος για να γινει ο νεος αξονας της γης. αυτο μου αρκει για να δωσω πολλα ισως στην προσπεραση του witcher, ουστοδιαολο ναμουχαθειτε προφυλακτικα με αεραγωγους.
 
Top Bottom