What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Μολις ειδα το πιο ΓΑΜΑΤΟ τελος επεισοδιου σε σειρα...τοσο στησιμο τοσα χρονια για αυτο το υπερτατο "WHAT THE FUCK!" στο τελος! Ειλικρινα καλυτερο απο το sequel

proxy-image
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Μολις ειδα το πιο ΓΑΜΑΤΟ τελος επεισοδιου σε σειρα...τοσο στησιμο τοσα χρονια για αυτο το υπερτατο "WHAT THE FUCK!" στο τελος! Ειλικρινα καλυτερο απο το sequel

proxy-image

Ποια σειρά;
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Αλήθεια, ο τύπος έχει κάνει απίστευτα πράγματα σε αυτό το universe .
Όταν τελειώνει το επεισόδιο -mid season finale- απλα μαζεύεις τα σαγόνια σου από κάτω.

απλα καλέστε το σόουλ, και δείτε τη καλύτερη με διαφορά σειρά της χρονιάς
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Πάμε και σ'αυτά που μου άρεσαν:
Γέλασα αρκετά με τα high-tech ποντίκια, μου άρεσαν τα γραφικά και το κωμικό gore. Μέχρι και το story απόλαυσα.
Συμμετεχει στο γραψιμο ο Joe Abercrombie
Των 10s;

Πόσιμπωλ.
Για εμενα τιποτα δε μπορει (προς το παρων ελπιζω) να ξεπερασει το Breaking Bad.
Οπως και να εχει ειναι εκπληκτικη σειρα, η οποια δε τολμω να φανταστω σε τι επιπεδα θα εφτανε αν δε ξεραμε την εξελιξη σχεδον ολων των βασικων χαρακτηρων.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Για εμενα τιποτα δε μπορει (προς το παρων ελπιζω) να ξεπερασει το Breaking Bad.
Οπως και να εχει ειναι εκπληκτικη σειρα, η οποια δε τολμω να φανταστω σε τι επιπεδα θα εφτανε αν δε ξεραμε την εξελιξη σχεδον ολων των βασικων χαρακτηρων.

Αυτό κατ εμέ θα εξαρτηθεί από το πώς θα τελειώσει το BCS νομίζω.
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Αυτό κατ εμέ θα εξαρτηθεί από το πώς θα τελειώσει το BCS νομίζω.
Εχουν μεινει 7 επεισοδια. Αν μου επιτρεπεται η προγνωση και με βαση τη δομη των 7 πρωτων επεισοδιων
θα μας δειξει το arc του λαλου(βασικα το ξερουμε) και της κιμ και μετα θα παμε στο μελλον για να μας δειξει την εξελιξη του σοουλ (εχουμε δει καποια flash απο προηγουμενες σεζον.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Burnham? BURNHAM? BURNFUCKINGHAM???!!!!!1111?!?!!!1?!?111?!!?1?!1!?

FUCK THIS SHIT I'M OUT.

Καλά ήταν όσο κράτησε, αλλά δεν ήταν ότι δεν το περίμενα.
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,321
Εντάξει, υπερβάλλεις. Μια σκηνή μερικών δευτερολέπτων ήταν.
Κατά τ'άλλα, μια χαρά ήταν και αυτό το επεισόδιο. Bonus πόντοι για την ορθή απεικόνιση της μαύρης τρύπας (αν και μικρή σε μέγεθος).
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Εξαρτάται. Πού τοποθετείται το εν λόγω σκατό στην κλίμακα Bristol?
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Αν σε δύο κιλά παγωτό σοκολάτα, ανακατέψεις δέκα γραμμάρια σκατό, είναι σκατωμένο ή όχι; Μόνο δέκα γραμμάρια είναι.
Οι σοφοί άνδρες, σοφά μιλούν
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
είτε τόσο το φας, είτε τόσο...
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Αν σε δύο κιλά παγωτό σοκολάτα, ανακατέψεις δέκα γραμμάρια σκατό, είναι σκατωμένο ή όχι; Μόνο δέκα γραμμάρια είναι.

Ποσοτικά όχι, πχοιοτικά ναι.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
Αν σε δύο κιλά παγωτό σοκολάτα, ανακατέψεις δέκα γραμμάρια σκατό, είναι σκατωμένο ή όχι; Μόνο δέκα γραμμάρια είναι.

Είναι γκουρμέ μενού!!!!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Αν σε δύο κιλά παγωτό σοκολάτα, ανακατέψεις δέκα γραμμάρια σκατό, είναι σκατωμένο ή όχι; Μόνο δέκα γραμμάρια είναι.

Ειναι μολυσμενη τροφη. Η ειρωνια ειναι οτι μπορει να μην σε πειραξει η εξτρα γευση αλλα το ιδιο το παγωτο.
Το ιδιο συμβαινει και με την μυγα που καθησε πανω στο φαγητο. Μιλαω για απλη προσγειωση. Δεν πετας το σημειο της προσγειωσης αλλα ολο το φαγητο.
Αυτες οι καταστασεις δεν σημαινουν οτι θα παθεις κατι και οτι δεν θα απολαυσεις το παγωτο σου.
Εχει σχεση με το ποσο πολυ το θελεις, εαν εχεις αγνοια κινδυνου/γνωσης, αν δεν σε νοιαζει τιποτα, εαν σου αρεσουν οι πολυ ιδιαιτερες ταινιες πεπτικου χαρακτηρα.

Οι σειρες δεν ειναι ουτε παγωτο και ουτε μυριζουν παραξενα.
Αν και δεν εχω ιδεα για ποια σκηνη μιλατε. Μια σκηνη δεν επηρεαζει το αποτελεσμα, εκτος και αν ειναι στο τελος πχ δεν τα το εκανε ο μπατλερ.
Επειδη μιλαμε για σειρες, ενας ολοκληρος κυκλος μπορει να ειναι σκατομαζα. Αυτο δεν εμποδιζει τον κοσμο να συνεχισει να παρακολουθει.
Η ελπιδα πεθαινει τελευταια.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Είδα το πρώτο επεισόδιο του Obi-Wan και το βρήκα καλό και ενδιαφέρον. Δεν μου άρεσε καμία από τις ταινίες αλλά οι τηλεοπτικές σειρές φαίνεται πως μου ταιριάζουν περισσότερο.
 
Top Bottom