What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Χθες είδα και το τελευταίο επεισόδιο του Πουαρώ, απ' αυτά που έχει το ertflix, κύκλος 13 - επ. 4. Απομένει ένα ακόμα, το 5, που είναι και το τελευταίο συνολικά της σειράς, αλλά δεν νομίζω να το έχουν βάλει ποτέ. Πάντως δεν νομίζω ότι θα ήθελα να το δώ αυτό, επειδή
διάβασα ότι είναι αυτό που αποβιώνει και δεν θέλω να ξέρω με ποιόν τρόπο.

Αυτό που δεν μ' άρεσε στο 4, παρόλο που κατά τα άλλα ήταν πάρα πολύ ενδιαφέρων, είναι το ότι ήταν απ' τις ελάχιστες φορές που κατάλαβα γρήγορα ποιός ήταν ο ένοχος. Προτιμώ να μην το καταλαβαίνω και να ξαφνιάζομαι!
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Νομίζω κάπου διάβασα ότι πολλά από τα Netflix Originals δεν είναι παραγωγές του Νέτφλιξ, απλά έχει πάρει τα αποκλειστικά δικαιώματα διανομής για κάποιες περιοχές ή/και διάστημα.
Όπως και να'χει, ανησυχητικό φαινόμενο η αποχώρηση "original" σειράς (όσο αδιάφορη κι αν είναι). Έχω κι εγώ ένα σωρό παρόμοιες στη λίστα μου κι όλο τις αφήνω για αργότερα (όταν θα πάρουμε σύνταχαχαχαχαχαχα τι λεω). Σάμπως έτσι δεν την πάτησα και με το Daredevil και μετά έτρεχα και δεν έφτανα;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Νομίζω κάπου διάβασα ότι πολλά από τα Netflix Originals δεν είναι παραγωγές του Νέτφλιξ, απλά έχει πάρει τα αποκλειστικά δικαιώματα διανομής για κάποιες περιοχές ή/και διάστημα.
Όπως και να'χει, ανησυχητικό φαινόμενο η αποχώρηση "original" σειράς (όσο αδιάφορη κι αν είναι). Έχω κι εγώ ένα σωρό παρόμοιες στη λίστα μου κι όλο τις αφήνω για αργότερα (όταν θα πάρουμε σύνταχαχαχαχαχαχα τι λεω). Σάμπως έτσι δεν την πάτησα και με το Daredevil και μετά έτρεχα και δεν έφτανα;
Ευτυχώς η όλη τακτική να τα μαζεύει ο καθένας στο δικό του, με έχει κάνει να έχω επαφές με έναν θείο μου που τα έχει όλα αυτά. Είχαμε χαθεί τα τελευταία χρόνια είναι η αλήθεια, αλλά αφού θέλουν να πυροβολάνε τα πόδια τους οι παραγωγοί τι να κάνουμε; Δεν γίνεται να έχουμε συνδρομή σε όλα.

Ας κρατάνε αποκλειστικότητες για κανά χρόνο ξέρω εγώ και μετά ας τα νοικιάζουν σε άλλες πλατφόρμες.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
Ευτυχώς η όλη τακτική να τα μαζεύει ο καθένας στο δικό του, με έχει κάνει να έχω επαφές με έναν θείο μου που τα έχει όλα αυτά. Είχαμε χαθεί τα τελευταία χρόνια είναι η αλήθεια, αλλά αφού θέλουν να πυροβολάνε τα πόδια τους οι παραγωγοί τι να κάνουμε; Δεν γίνεται να έχουμε συνδρομή σε όλα.

Ας κρατάνε αποκλειστικότητες για κανά χρόνο ξέρω εγώ και μετά ας τα νοικιάζουν σε άλλες πλατφόρμες.

Κοίτα να δεις πράματα!! Με αυτόν το θείο, δεν έχασα ποτέ επαφή!! Ειδικά για τις ταινίες και τις σειρές!!! Αλλά για τα παιχνίδια δεν αξίζει τον κόπο!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Κοίτα να δεις πράματα!! Με αυτόν το θείο, δεν έχασα ποτέ επαφή!! Ειδικά για τις ταινίες και τις σειρές!!! Αλλά για τα παιχνίδια δεν αξίζει τον κόπο!!
για τίποτα δεν άξιζε τον κόπο για μένα τα τελευταία χρόνια, η αλήθεια είναι ότι οι επί πληρωμή υπηρεσίες έχουν βελτιωθεί αρκετά. Αλλά τώρα που όλα σκόρπισαν αριστερά και δεξιά, απλά δε βγαίνω μάνα μου
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Βλέπεις έναν μήνα το ένα και μετά έναν μήνα το άλλο. Διαφορετικά θα καταλήξεις σαν τους Αμερικανούς με την καλωδιακή που πλήρωναν μηνιατικο για να βλέπουν ένα από τα χίλια κανάλια.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Βλέπεις έναν μήνα το ένα και μετά έναν μήνα το άλλο. Διαφορετικά θα καταλήξεις σαν τους Αμερικανούς με την καλωδιακή που πλήρωναν μηνιατικο για να βλέπουν ένα από τα χίλια κανάλια.
το free trial? :p
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Εναλλάσσεις τις πλατφόρμες. Δεν χρειάζεται να τις πληρώνεις όλες ταυτόχρονα. Κι εγώ μόλις βάλω το Disney σιγά μην συνεχίσω το Netflix.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Αφιερωμένο στον κ. Νάυαρχο που δεν είναι αρκετά ευαίσθητος και έτσι δεν του αρέσει το Star Trek Discovery!!

Star Trek: Lower Decks and Discovery have ruined the original series for me

Αυτό που θα έλεγα στον κλόουν αρθρογράφο είναι ότι οι παλιές σειρές δημιουργήθηκαν για να τις δουν αληθινοί άνθρωποι ενώ οι καινούριες για να πάρουν τα εύσημα των twitter zombies.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
τόσο αργά; πφφφ, ήλπιζα να το δούμε πριν πεθάνουμε όλοι από πυρηνικό πόλεμο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
btw τι ξενέρα ρε διάολε και με Rings και με το house of dragon τελευταία επεισόδια... ειδικά το house of dragon... wtf did I just watch εκεί στο τέλος του επεισοδίου 5;
 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Άμα σας λέω εγώ ότι μόνο η Marvel βγάζει ποιότητα κοροϊδεύετε.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
btw τι ξενέρα ρε διάολε και με Rings και με το house of dragon τελευταία επεισόδια... ειδικά το house of dragon... wtf did I just watch εκεί στο τέλος του επεισοδίου 5;
Γιατί βρε? Τι είχε? Θα ήθελα λίγο πιο προσεγμένο το τρίτο μέρος αλλά το πάει καλά. Γενικότερα περί HotD, έχουν μπει όλα τα πιόνια στην θέση τους για να γίνει χαλασμός
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Γιατί βρε? Τι είχε? Θα ήθελα λίγο πιο προσεγμένο το τρίτο μέρος αλλά το πάει καλά. Γενικότερα περί HotD, έχουν μπει όλα τα πιόνια στην θέση τους για να γίνει χαλασμός
ΟΚ οπότε ίσως μπορείς να μου πεις τι έγινε στο γλέντι;

ξαφνικά μπουκάρουν κάτι στρατιώτες που για Ταργκάριεν τους έκοψα και γίνεται τζερτζελές, τι έγινε γιατί το έκαναν, τίποτα, απλά πετάχτηκε ο άλλος ο περίεργος του πουτανάκι της πριγκιπέσας, βουτάει τον γκέι και του κάνει την μάπα κρέας, στο εν το μεταξύ δεν φαίνεται να ενδιαφέρεται κανείς ας πούμε να προσπαθήσει να σώσει την πριγκίπησα ή τον πρίγκιπα, εκτός ίσως από τον άλλον που ορμάει σε δεύτερη φάση κιόλας να την βγάλει από εκεί κατόπιν εντολής του χεριού.
Στην συνέχεια ο άλλος ανενόχλητος, συνεχίζει να κάνει την μάπα κρέας του γκέι, κανένας δεν κάνει κάποια κίνηση να τον σταματήσει, ούτε που τον κοιτάνε ας πούμε, κανένας δεν μας λέει τι έγινε, κανένας δεν φαίνεται να έχει επαφή με το σύμπαν γύρω του.
Μετά βλέπουμε το έληξαν το πάρτι, ο ασπροχίτονος περίεργος ακόμα δεν τον έχει ακουμπήσει κανένας ας πούμε, ούτε έχει αναρωτηθεί κανένας τι έγινε, έκλαψε λίγο το γκέι πριγκιπόπουλο και στην επόμενη σκηνή τον παντρεύουν εσπευσμένα, ενώ δεν έχουν καν σκουπίσει τα αίματα. Εν το μεταξύ το ασπροχίτονος τυπάς ακόμα εντελώς χαλαρός σαν να μην έγινε τίποτα είναι στο δέντρο εκεί να πάει να κάνει χαρακίρι, αλλά τον σταματάει η άλλη και τέλος...

ok wtf δηλαδή, ακόμα προσπαθώ να τα βάλω σε μια σειρά αλλά απαντήσεις δεν έχω σε τίποτα.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
ωστοσο γιατι δεν φτιανωμε/ετε ενα θρεντ ντεντικέιντι στο HoD οπως εχει και το ρινγκζοφπαουερ ??
ειναι κει χαμω κατι μυστηριοι δεινοσαυροι που περιμενουν να δουν ολα τα επεισοδια μαζι.

5if9i8.jpg
 
Top Bottom