What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Titan Quest Anniversary Edition

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Καλημέρα στο παρεάκι. Επειδή βλέπω ότι λίγο πολύ όλοι το τσιγκλάτε το παιχνίδι, πρέπει να οργανωθούμε για coop, ώστε και κανα αστσίβι να πάρουμε και χαβαλέ κάνουμε.<br>Εγώ γενικά μπαίνω πρωι-μεσημέρι για 1, 2 ώρες το πολύ. Οπότε αν με δείτε μέσα στείλτε μου πρόσκληση.<br>Αν το έχετε drm free μπροουμε να δοκιμάσουμε μεσω garena ή hamachi αν δεν μας βρίσκει το παιχνίδι.
 

Brother Bruce

Lich
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,443
επειδη αν υπαρχει θρεντ ταιταν κουεστ δεν το βρισκω, θα γραψω εδω.<br>μετα τις παιχνιδαρες γουιτσερ 3 και ντίβος, εβαλα το tqae, που σας τα εχω πρηξει οτι ειναι μεσα στα fgoat για μενα, βαθια μεσα στην πενταδα.<br>νόμιζα οτι θα βαρεθω και δε θ αντεξει την συγκριση με τους τωρινους γιγαντες, μιας κι εχει βγει και το grim dawn, μην ξεχνιομαστε.<br>ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΒΑΣΤΑΕΙ ο γεροντας. και ευγε πραγματικα στην thq nordic και  για την απιστευτα χαμηλη τιμη, αλλα και για το επιτυχημενο μποτοξακι.<br>ή εχω σκουριασει η το δυσκολεψανε κομματακι τουλαχιστον στα πρωτα λεβελς, τωρα γυρω στο 20 που ειμαι (ναι, το πσκ μου ηταν υπεροχο. πισι - κουζινα - κρεβατι. το δρομολογιο του σωστου αντρός.) θεριζω σχετικα. <br><br>δεν ειναι τιποτα φοβερο οι αλλαγες που βλεπω, μικρα αλλα σημαντικα πραγματα. τραβηξανε πιο πανω το μαξιμουμ ζουμ αουτ, διπλασιασανε το stash, οπως ειπα και πιο πανω κανανε ρημπαλανσινγκ σ ολα τα σκιλς (αυτο που εγω μαλλον βλεπω σαν αυξηση δυσκολιας), νομιζω εχουνε προσθεσει 2-3 μποσης και αφαιρεσανε αλλους (στο νορμαλ δεν υπαρχει πουθενα ο αγαπημενος Μanticore..)<br>επισης βλεπω μια ιδεα πιο ζωντανα τα χρωματα και πιο κρισπυ τα γραφικα, αλλά μπορει απλα να ειναι η αυξηση της αναλυσης με τις ΓΡΑΦΙΚΑΡΕΣ 1080p που διαθετω.<br>α, βαλανε και μια κουλη, αλλα πρωτοτυπη και καλοδεχουμενη οπσιον, που ψυχρα και απλα αυξανει την ταχυτητα κινησης των χαρακτηρων του παιχνιδιου, γιατι οντως ηταν αργη, ειδικα στην αρχη... του στυλ normal - fast - very fast (στο οριο του κωμικου αυτο το τελευταιο). βεβαια αυτο το option, πρεπει να πουμε οτι ειναι αγνη και φανερη καζουαλιά, αφου η THQ τω καιρω εκεινω επιτηδες το χε κανει ετσι κι ειχε βαλει σε διαφορα items την ιδιοτητα να αυξανουν την ταχυτητα του χαρακτηρα. ενιγουει, δε θα τα χαλασουμε γι αυτο.<br><br>ξαναμπραβο στην thqnordic. μακαρι να ετοιμαζουν tq2. οσο καλο κι αν ειναι το gd, του λειπει ο χαρακτηρας, το σετινγκ και το ταξιδι που σε πηγαινε το ταιταν κουεστ.<br>τελεια θα περασουμε και σημερα. ας εχω κι ενα ποντικι spare εκει κοντα. <br>κλικικλικι φορεβερ, λεω.
 

solaufein

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,682
Ρίχνω και εγω τα κλικικλικια μου, μολις στο 24-25 λεβελ ειμαι αλλα που θα παει θα φυγω απο το Normal επίπεδο. Και στο αρχικό κλειδωμένο ήταν ε? Δε το θυμάμαι.<br><br>Αυτο με το multiplayer πρεπει να το δούμε. Δε παίζει κανεις μεταμεσονυχτια ε? Θα το δούμε, αμα πετυχω κανενα σας μέσα και βολευει.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Εγώ με τον 0ΑΓΑΝ το τσεκάραμε και ηταν καλό. Βέβαια, τον έχω κρεμάσει τώρα λόγω εξεταστικής, αλλά θα τον ξεκρεμάσω όταν γυρίσω
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,640
To MP πως λειτουργεί ακριβώς στο γκεημ, φτιάχνεις εκ του μηδενός νέο αποκλειστικά ΜΡ χαρακτήρα που είναι ξέχωρος τελείως σε σχέση με τους σινγκλ?
 

devilride

Blackguard
Joined
Aug 4, 2013
Messages
1,326
multi με το απλο δε παιζει?<br>πρεπει να εχεις την anniversary ed?
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Παίρνεις έναν σινγκλ, σε κανει σαμον στον κοσμο του ο χοστερ και μετα φτιανετε παρτυ. Αν θες φτιαχνεις καινουργιο για να το πάτε από την αρχή, αλλά δεν σε αναγκάζει κανείς. Φυσικά βέβαια υπάρχει και μια διαφορά λεβελ που πρέπει να τηρηθει ώστε να λειτουργήσει όλο αυτό.<br>Αν δεν κανεις παρτυ, το ΧΡ παει σε όποιον κάνει το λαστ χιτ και τα κουεστς γινονται μπουρδελο. Πάλι όποιος προλάβει. Μόλις παρτάρεις όλα στρώνουν.<br>Επίσης, σε ΜΡ, παρατήρησα ότι πέφτουν συχνότερα σπανια αντικειμενα, αλλά είναι για μεγαλύτερα λεβελς. ΠΧ στα 8 μου εριξε obsidian mask(μπλε).<br><br>Πρεπει να υπαρχει η ίδια έκδοση, αφού οι διαφορές δεν είναι μόνο οπτικές. Τώρα αν εννοείς κατά πόσο παίζουν 2 παλιές μεταξύ τους, τότε ναι κι αυτό γίνεται.
 

cercaphus

Mind-flayer
Joined
Feb 26, 2015
Messages
1,804
Χεχε επιτέλους να λέμε Brother Bruce που βελτιώθηκε λίγο η ταχύτητα. Δεν χρειαζόταν πάρα πολύ, απλά μια μικρούλα επιτάχυνση για να μην νιώθω ότι παίζω ισομετρικό Dark Souls....<br><br>Χρονό σου έστειλα πρόσκληση στον ατμό, ίσως στο μέλλον να κάνω τα πρώτα ever βήματα στο multiplayer.... xD<br><br>
 

Brother Bruce

Lich
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,443
μα κι εγω στο φαστ το εχω. αλλα το βερυ φαστ ειναι λιγο καραγκιοζιλικι.
 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
Έτσι, στρίψτε το μαχαίρι στην πληγή. Έχω εγκατεστημένο το steam μόνο και μόνο για να κοιτάω το library μου. OYTE ADVENTURE CAPITALIST ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΙΞΩ. Άσε που παίζει να έχασα και τα saves...
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Τα έχω πει εγώ σε παλιότερο βιβλίο μου, έρχεται ο ΚοΥμουνισμός και θα μας πάρει και τα σπίτια. Εκκενώστε την χώρα όσο είναι καιρός. Πρώτα οι Χρονομάντηδες και οι παρθένες.
 

Brother Bruce

Lich
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,443
παλι μονος θα ταξιδεψεις.
 

solaufein

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,682
Εγώ πάλι δε μπορώ να kite-άρω στο φαστ ... καθε μπος και ηττα(soothslayer χε χε χε). Μονο melee μπορω στο φαστ
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Το παίγνιον είναι αγέραστο και η ανιβέρσαρυ θερίζει ακόμη περισσότερο. Μικρά πράγματα δεξιά κι αριστερά, με σαφή ποιοτική αναβάθμιση. Πρέηζ δε λορντ, γουί χαβ Φαστ-Βέρυ Φαστ.<br><br>Ισχύει ότι έγινε δυσκολότερο, ο Warfare/Spirit μου δεν διαμελίζει τα πάντα γρήγορα κι εύκολα πλέον στο νόρμαλ.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
ranger στο πρώτο λέβελ της Ακρόπολης και δεν νιώθει. Έχω πεθάνει μια φορά γιατί μίλαγα στο τηλέφωνο παράλληλα και ξέχασα να πιω πόσιον.<br>Βέβαια με προειδοποίησαν ότι ζορίζει μετά.
 

Brother Bruce

Lich
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,443
ναι, προφανως για να το λεμε ολοι, το εχουν κανει πιο ζορικο. δεν ειναι κακο. <br>επισης κανανε την εξης ψιλοπαπαρια. μπαινεις σε μια σπηλια ως λεβελ 15 ξερω γω και βλεπεις στο ασχετο σ ενα μομπ με λεβελς μεχρι το 20 εναν αστερατο μικρομπός λεβελ 25 η και 30. σου δινει το πωπουλίνι στο χερι... νομιζω το κανουν για να ξοδευεις ολα τα ποσιονς και τα λεφτα και να μη σου μενουν οπως παλια εκει προς το τελος 2-3 μυρια και να μην εχεις τι να τα κανεις.<br><br>α, τωρα που ειπα ποσιονς. ασυγχωρητο το γεγονος οτι ενω φτιαξανε ενα changelog ΝΑ με το συμπαθιο, δεν βαλανε μεσα το στακάρισμα των ποσιονς. ειναι ακομα σε 25αρια τεμαχια και πιανουνε ολο και περισοτερο χωρο γιατι οπως ξερετε, ΠΟΣΙΟΝΣ ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΜΕ ΠΟΤΕ. στο vanilla το ειχανε μονταρει αμεσως αυτο και στα πιο γνωστα μοντς ηταν στανταρακι.<br><br>@solaufein <br>ναι, ειναι οπως στο αρχικο. παιζεις νορμαλ αναγκαστικα στην αρχη και οταν τελειωσεις ξεκλειδωνει το επομενο λεβελ δυσκολιας. μου φαινεται αν δε βαρεθω (μιας και το παιζω μια φορα καθε 2 χρονια στανταρ) θα το παω σερι, γιατι στο λετζεντερι θα γινεται κολαση, τωρα που το δυσκολεψανε.<br>
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,640
Το αβυσσαλέο class-specific drop rate υπήρχε και στην βανίλλα έκδοση? Έχω φτιάξει έναν Warrior/Conqueror που παίζει ουσιαστικά με τσεκούρια και ασπίδες, και το 90% των drops μου (και είμαι επιεικής στο ποσοστό) μέχρι το level 15 που έφτασα είναι τόξα και staffs. Έπαιξα τώρα λίγο στον Παρνασσό και μου έπεσε 3 φορές το ίδιο πράσινο staff με άλλα stats αν είναι δυνατόν, φτύνω αίμα για να μου πέσει κάτι που να μπορώ να χρησιμοποιήσω.
 

Brother Bruce

Lich
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,443
επειδη το χω παιξει ισαμε καμια 50αρια φορες το παλιο, νομιζω τωρα στην ae εχει γινει ακομα χειροτερο. παιζω με dual wield, "καλε κυριε, δωσε σπαθι, δωσε τσεκουρι, δωσε ροπαλο, οτι ναναι μου κανει", και μου πεταει ΣΥΝΕΧΕΙΑ σταβς και λιγα τοξα. ε, τι να κανω? αν και δε μ αρεσει, πηγα και ψωνισα στους μερτσαντς. ισως το κανανε επιτηδες για να θελει και λιγο ζορισμα και ψαξιμο και να μην φευγεις αερα πατερα. μολις μπηκα βαβυλωνια απ την αιγυπτο οπου θεριζα αλυπητα και μ εχουν σαπισει στο ξυλο... <br>γουσταρω ο μαζοχας.
 

solaufein

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,682
Μπα ίδιο είναι. Και εγώ τίγκα στα πράσινα σπαθιά και φαλτσετες και βαριές πανοπλίες ... χαμος ... ειμαι και μαλιστα πολύ καλά για πράσινα. Εχω αγορασει σταφ 2 φορες, φανταστειτε τι σαβουρα πεφτει.<br>Σε μουλτι υπαρχει τροπος να μεταφερθουν? και μονο να το ριξεις κατω να το πιασει ο αλλος θα γινεται λογικα.
 

Brother Bruce

Lich
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,443
αν καταλαβαινω τι λες, γιατι ουτε που ξερω που πεφτει αυτο το μουλτι που λετε, το transfer area (το "μικρο" ινβεντορυ, οχι το μεγαλο που το λεει storage area) που εχει ο caravan driver που βρισκεται στην καθε πολη ειναι γι αυτο το σκοπο.
 
Top Bottom