What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Total War Warhammer 3

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει σε όλα τα μαγαζιά και μπορείτε νομίζω να το κατεβάσετε και από xbox game pass...Έχει λίγο optimisation issues αλλά παίζετε άνετα με 30 fps campaign map 50-60 battle map όλα high..

Παιχνιδάρα απλά, προσωπικά είμαι φαν της σειράς από μικρό παιδί που έπαιζα Rome 1 ,και νομίζω χωρίς να έχω παίξει και όλα τα άλλα Total War ,το Warhammer αξίζει και το νιώθεις φρέσκο όπως έβλεπες και το Rome 1 τότε..Τα άλλα παιχνίδια της σειράς είναι λίγο κόπι πάστα και βαρετά γιατί κάνεις το ίδιο πράγμα αλλά εδώ κάθε ράτσα παίζει διαφορετικά, έχεις τέρατα αρκούδες διαόλους νάνους μπαρούτι ζόμπι βαμπίρ είναι ότι καλύτερο...

Πιο rpg από Cyberpunk πιο strategy από grand strategy απλά αξίζει να το δοκιμάσετε!
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,826
έχεις τέρατα αρκούδες διαόλους νάνους μπαρούτι ζόμπι βαμπίρ είναι ότι καλύτερο...
!
Ακούς @Hellion ?

Για κάποιον που δεν έχει παίξει κανένα TW Warhammer, με πιο είναι καλύτερα να ξεκινήσω? Υπάρχει λόγος να ξεκινήσω από το 1? Λόγος εννοώ σενάριο, χαρακτήρες, lore κτλ. Ξέρω ότι τα TW δεν έχουν campaign στυλ command and conquer, αλλά για την σειρά Warhammer δεν ξέρω τι παίζει.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,152
το έχω βάλει να αγοράσω και την limited edition. Δείχνει φοβερό αλλά σίγουρα θα θέλει και τα patch του για να στρώσει όπως και όλα τα total war game
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,655
Για κάποιον που δεν έχει παίξει κανένα TW Warhammer, με πιο είναι καλύτερα να ξεκινήσω?
Μιας και το έχουν ρωτήσει αρκετοί, θα το θίξω στο review δίνοντας ένα σωστό non-answer. :p
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Εγώ αγόρασα τα δύο πρώτα μαζί σε προσφορά, υποθέτω ότι θα βγουν και τα τρία μαζί κάποια στιγμή σε κάποια προσφορά..
Άμα θες το πιο φρέσκο πάρε το 3ο τώρα και όταν βγει το immortal empires και θέλεις να παίξεις αντρικό heir of sigmar πάρε και τα άλλα για να έχεις πιο πολλά factions.
Γενικά τώρα όλοι το 3ο θα παίζουν γιατί τα έχουν λιώσει τα παλιά οπότε θα έχεις περισσότερο multiplayer στο 3..Δεν χάνεις κάτι από story μόνο που δεν θα έχεις την πιο γαμάτη επιλογή να παίξεις empire..Θα πρέπει να βολευτείς με Ρωσίδα ή Κινέζα άμα θέλεις humans..
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,655
δεν θα έχεις την πιο γαμάτη επιλογή να παίξεις empire
heresy-intensifies.jpeg
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Ξέρει κανείς από lore τι να δω κανά novel κάνα χαλαρό διάβασμα? Ιδανικά κάνα animation..Έβλεπα στο Youtube Book of coyher που ανέβαζε με το lore και μου φαίνεται ενδιαφέρον.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,655
Μπορείς να χαθείς για ώρες στο fandom wiki.

Αρκετά μεγάλο spoiler για το Warhammer 3 campaign
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Μπορείς να χαθείς για ώρες στο fandom wiki.

Αρκετά μεγάλο spoiler για το Warhammer 3 campaign
Three things make the Empire great; faith, steel, and gunpowder.
Δες εδώ πρώτο πρώτο στο wiki της empire, πες μου τι καλύτερο..
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,655
Daemon prince και Nurgle μακράν τα πιο ενδιαφέροντα playthrough.
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Ε ξεκίνησα με Κίσλεβ, ακόμα δεν έχω τελειώσει.. Δεν ξέρω αν ένα game θα μπορούσε να πάρει 10/10 μόνο και μόνο λόγο ήχου αλλά πραγματικά είναι υπερπαραγωγή...Πρέπει να μπεις λίγο Κίσλεβ να ακούσεις, το voice acting στους παπάδες λες και συνωμοτούν κρυφά από όλους, τα battle music πριν την μάχη ,το ambience όταν είσαι στο map...Ελπίζω να είναι και στα άλλα faction θεματικά τα soundtrack, γιατί δεν ταιριάζουν για άλλο faction τόσο πολύ.

 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Τώρα που το τερμάτισα και έχει φύγει λίγο πολύ το hype, έχω να πω ότι το σώζει πως θα βγει το Mortal Empires,δεν αξίζει έτσι όπως είναι το game..Είναι και τι προτιμάει ο καθένας, εμένα στα Total War πάντα μου άρεσε που σου φούσκωνε τα delusions of grandieur και σε έβαζε να γίνεις ο κατακτητής ο μέγας.. Στην campaign του Warhammer 3 δεν χρειάζεται να κατακτήσεις τους άλλους αρκεί να κάνεις αυτό με τις ψυχές ,που είναι το ίδιο πράγμα, με άλλο σκιν, κάθε φορά και καταντάει λίγο βαρετό(Ειδικά το να κλείνεις τα πόρταλ)..

Άμα είχε βγει με το Mortal Empires, πολύ πιθανόν να μην ασχολούμουν καν με την campaign του 3..
 
Last edited:

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,655
Διαφωνώ επιτρέπει άνετα total domination
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Δεν ξέρω αν γίνεται αλλά νομίζω μπορείς άνετα να μπαίνεις στο realm of slaanesh να πηγαίνεις κάτω κάτω και να περιμένεις μέχρι να ξέρεις ότι δεν θα μπει άλλος,όταν είναι να τελειώσει να παίρνεις το gift και να γυρνάς πίσω και να μην κάτσεις ποτέ να κάνεις τα άλλα realm απλά να κατακτήσεις όλον τον χάρτη, αλλά γιατί να το κάνεις αυτό και να μην παίξεις Warhammer 2 mortal empires που έχει τεράστιο χάρτη και δεν χρειάζεται να κλείνεις portals..

Άν απλώς έκαναν ένα rework το chaos invasion και το έβαζαν στον ήδη μεγάλο χάρτη του Mortal Empires θα ήταν πολύ πιο διασκεδαστικό, αλλά αυτό που ήθελαν να καταφέρουν και το καταφέρνουν ,γιατί ξέρουν τι ζώα είμαστε οι καταναλωτές, είναι να έχουν κάτι να σου προσθέσουν σε κάνα μήνα δύο ,aka Imortal Empires , ώστε να το ξανακατεβάσεις και να ψηθείς να βάλεις κανα ταλιράκι να πάρεις dlc...
Γενικότερα έτσι δουλεύει το marketing της CA ,θα βγάλουν ψώρο-πακ μαζί με το Immortal Empires γιατί πουλάει από μόνο του και όταν οι παίχτες πέφτουν ,θα βγάλουν το γαμάτο πακ Chaos Dwarfs...

Αυτό το min maxing στο marketing έχει καταντήσει λίγο αηδία..
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Μην με παρεξηγήσετε είναι καλό game απλά τώρα που φεύγει το hype μου αρχίζω και βλέπω ελαττώματα ,από κει που το είχα για 10αρακι πέφτει λίγο...φυσικά σε έναν χρόνο που θα έχει όλα τα patch του θα είναι 10 ξανά..
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,655
Θα έρθει το Immortal Empires. Προσωπικά θεωρώ ότι είναι το καλύτερο από τα τρία. :)
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Είναι αναγκαίο κομμάτι το Immortal Empires για εμένα..Έχοντας παίξει Total War Warhammer σε τόσο μεγάλο χάρτη με τόσα πολλά factions νοιώθω τον κόσμο του τρία πάρα πολύ μικρό...
 
Top Bottom