What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τσάμπα παιχνίδια

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Το ξεκίνησα κι είναι ωραιότατο! Λίγο υπομονή στην αρχή να διαβάσετε codex κατα βούληση και να μπείτε στο νόημα του χειρισμού και μετά βουτιά στην πρέζα! Χαρακτήρες με classes και skills που λεβελιάζουν, turn based μάχη με καρτούλες (και φυσικά το απαραίτητο deckbuilding) , exploration και γραφικά που θυμίζουν Darkest Dungeon και ένα ωραίο σύστημα που πρέπει να διαχειρίζεσαι το βασικό resource του παιχνιδιού, την ενέργεια. Και μόνο που αναπνέεις χανεις ενέργεια, οπότε χρειάζεται καλό πλανάρισμα. Οι πρώτες εντυπώσεις δείχνουν ένα παιχνίδι για βαθμολογία κάπου στο 8/10.

Τέλεια, θα το βάλω σίγουρα στο πρόγραμμα. Από δυσκολία πώς είναι;
 

manofsorrows

Hobgoblin Captain
Joined
Feb 21, 2013
Messages
306
Πολύ βατό αν και ήπια στην πρωτη αποστολή γιατι δεν κατάλαβα τα mechanics καλά. Έχω βγάλει 3 αποστολές σε 3.5 ώρες, αλλά έχω φάει το 30%-40% του χρόνου αυτού σε διαβασμα codex και κυρίως σε optimization των χαρακτήρων (skills, εξοπλισμοί, αγοραπωλησίες). Το Codex μια φορα το διαβάζεις σε κανα τεταρτάκι. Μην τρομάζετε. Το θετικότερο για εμένα ότι έχει πολύ ωραίο progression με μηδενικό grinding για την ώρα. Αδικημένο παιχνιδάκι μου φαίνεται.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
το ξαναδοκιμασα και γω λιγο αποψε, το ειχα τσεκαρει οταν ειχε πρωτοβγει, εχει βελτιωθει ΠΑΡΑ πολυ απο τοτε. Εχει αρκετη λογικη το καθε ραν και δε ψοφανε οι pc σου με ακυρα κριτς απο το πουθενα.

Επισης παιδια δε χρειαζεται να κανετε clear το derelict με τη μια, οταν φευγετε και επιστρεψετε μενει ο ιδιος χαρτης ;)
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Το αγόρασα, κυριολεκτικά, προχθές.

Κλαίω τα λεφτά μου.

Ολόκληρο το 1,5€ που έδωσα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
Amazon Prime Gaming έχει Wolfenstein New Order για GoG, καιρό είχε να βάλει τίποτα ενδιαφέρον.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,490
Amazon Prime Gaming έχει Wolfenstein New Order για GoG, καιρό είχε να βάλει τίποτα ενδιαφέρον.

Πρέπει να κάνεις subscribe μηνιαίο για να το πάρεις;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
Πρέπει να κάνεις subscribe μηνιαίο για να το πάρεις;
αν έχεις prime video είναι μέσα, αλλιώς ναι πρέπει να έχεις κάποια συνδρομή.
 

Havanezos

Death Knight
Joined
Aug 3, 2013
Messages
2,528
Ή αλλιώς μπες στα κλειδάδικα και τσίμπα το με 70-80λεπτά!
 
Top Bottom