What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

(Update) Horizon: Zero Dawn σε PC

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,217
Αυτό είναι σίγουρο. Το θέμα είναι ποιο μπορεί να είναι (κανένα God of War ίσως).

Λογικά το Bloodborne, φαντάζομαι πως η Sony γνωρίζει καλά πόση ζήτηση υπάρχει για το συγκεκριμένο.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,217
To Bloodborne είναι confirmed?

Είναι στη φάση που βρισκόταν το Horizon πριν ανακοινωθεί επίσημα. Φήμες από πολλαπλές πηγές λένε ότι έρχεται.
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,505
Ναι, σωστά, το ξέχασα το Bloodborne, μάλλον περί αυτού ο λόγος. Επιβάλλεται μάλιστα να βγει PC έκδοση, μπας και το δούμε ποτέ με ανθρώπινο frame rate.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,927
τπτ δεν έχει επιβεβαιωθεί για bloodborne. πάντως αν πιστέψω αυτόν τον κάποιο που μου είπε ότι έρχεται είπε ότι έρχονται και άλλα που θα μοιράσουν εγκεφαλικά χωρίς να πει ποια είναι τα άλλα. σαφώς μπορεί να έλεγε και μπαρούφες.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,944
Για κάποιο λόγο είμαι τέρμα hyped για το Horizon. Αν είναι τόσο optimized όσο υπονοούν οι ελάχιστες απαιτήσεις, παίζει να το χτυπήσω και Day 1, αναλόγως τα κέφια.

Από τα φημολογούμενα ports, ελπίζω σε God of War ένα τσακ παραπάνω από το Bloodborne αλλά και τα δύο είναι ευπρόσδεκτα. Και Spider-Man δεν θα με χάλαγε αλλά έχει τόσο σφιχταγκαλιασμένο το IP η Sony που δεν έχω μεγάλες προσδοκίες.
 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,217
Για κάποιο λόγο είμαι τέρμα hyped για το Horizon. Αν είναι τόσο optimized όσο υπονοούν οι ελάχιστες απαιτήσεις, παίζει να το χτυπήσω και Day 1, αναλόγως τα κέφια.

Από τα φημολογούμενα ports, ελπίζω σε God of War ένα τσακ παραπάνω από το Bloodborne αλλά και τα δύο είναι ευπρόσδεκτα. Και Spider-Man δεν θα με χάλαγε αλλά έχει τόσο σφιχταγκαλιασμένο το IP η Sony που δεν έχω μεγάλες προσδοκίες.

Νομίζω οτι ειδικά το Spider-man είναι σίγουρο για PC, θα το ήθελε και η Disney.
 

tyrion395

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,887
Ναι, σωστά, το ξέχασα το Bloodborne, μάλλον περί αυτού ο λόγος. Επιβάλλεται μάλιστα να βγει PC έκδοση, μπας και το δούμε ποτέ με ανθρώπινο frame rate.
εεεέλα καλέ μη γινόμαστε υπερβολικοί! Αφού μετά από λίγο ούτε που το παρατηρείς... 😛

Προσωπικά αυτό που με ικανοποιεί με την επικείμενη κυκλοφορία το HZ είναι ακριβώς η ελπίδα πως θα αποφυλακιστεί το bloodborne κάποια στιγμή. Και αναρωτιέμαι, άραγε δε καταλαβαίνουν όσοι πανηγυρίζουν για τις "αποκλειστικάρες" τους, ότι σε περιπτώσεις σαν το bloodborne ή αντιστοιχα τα bayonetta στην nintendo (παιχνίδια δηλαδή που φωνάζουν για υψηλό fr περισσότερη λεπτομέρεια στα περιβάλλοντα που θα αναδείξει το art direction κτλ κτλ) μιλάμε για φυλακή; Kαι δεν είναι πως χρειάζεται κάνα μηχάνημα τούμπανο για να φανεί καλά αυτό που είχαν στο μυαλό τους οι δημιουργοί! Παρατηρώ πως ένα από τα τσιτάτα που πετάνε όσοι ξερογλύφονται για τη νέα γενιά κονσολών (που θα αναδείξει και το 8Κ με ένα 500αρι βεβαίως-βεβαίως) είναι: "Mη κυκλοφορήσει το ταδε στο xbox1/ps4 γιατί θα μείνει πίσω η γενιά" Πόσα παιχνίδια έμειναν πίσω όλα αυτά τα χρόνια για να κομπάζουν και να χαζοχαίρονται?
Τες πα για να μη φύγω από το θέμα το Horizon, εμένα η αποψή μου είναι.....ΔΩΣΤΕ BLOODBORNE ME FRAME RATE KAI KAMEΡΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,217
Τα πρώτα μηνύματα πάντως δεν είναι καλά όσον αφορά την απόδοση. Σήμερα θα βγει βίντεο του Digital Foundry με τις λεπτομέρειες.
 

tommas

Half-Ogre
Joined
Dec 2, 2012
Messages
733
Τα πρώτα μηνύματα πάντως δεν είναι καλά όσον αφορά την απόδοση. Σήμερα θα βγει βίντεο του Digital Foundry με τις λεπτομέρειες.

Δε πειράζει. Αρκεί να "Tρέχουν όλα ultra 2560x1440 +30FPS, γραφικάρες".
 

tommas

Half-Ogre
Joined
Dec 2, 2012
Messages
733
Double post, because why not.

Βαρύ φαίνεται αλλά παίζει πάντα πόσο αντιπροσωπευτικό είναι και το bench:

20200807191201_1.jpg


Λογικά κάποιος με 1660ti θα μπορέσει να έχει 60άρι στα 1920Χ1080.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,217
Double post, because why not.

Βαρύ φαίνεται αλλά παίζει πάντα πόσο αντιπροσωπευτικό είναι και το bench:

View attachment 850


Λογικά κάποιος με 1660ti θα μπορέσει να έχει 60άρι στα 1920Χ1080.

Το βίντεο του Digital Foundry αναφέρει δυστυχώς αρκετά θέματα. Ελπίζουμε σε γρήγορο patching.

 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,217
Σύμφωνα με τα παλικάρια του playstation το Horizon Zero Dawn βγήκε σε pc για να πειστούμε να πάρουμε ps5. :giankos:

tenor.gif
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,944
Αρκετά καλές οι πρώτες εντυπώσεις. Το μηχάνημά μου έχει αρχίσει να δείχνει τα χρονάκια του (i7-6700, AMD R9 390, 16GB) οπότε δεν περίμενα 60 fps με όλα Ultra. Έπαιξα περίπου ένα τρίωρο και δεν είχα κάποιο κρασάρισμα ή άλλο παρατράγουδο, ενώ η γενικότερη απόδοση με τα περισσότερα High και κάποια Medium (π.χ. Clouds, Reflections) στα 1920X1080 είναι ικανοποιητικότατη. Στα επίπεδα του AC: Odyssey θα έλεγα.
Κατά τα άλλα με ιντριγκάρει πολύ ο κόσμος του και οι ευκαιρίες για εξερεύνηση, ενώ οι μάχες και το stealth δεν μπορώ να πω ότι με έχουν ενθουσιάσει ως τώρα.
 
Top Bottom