What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Valheim

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
μετά από 14 ώρες μπορώ να πω ωραίο παιχνίδι, αλλά δεν έχει το charm που περίμενα. Ίσως φταίει που παίζω σόλο και το παιχνίδι είναι πιο επικεντρωμένο στο να παίζεις με φίλους, ή τουλάχιστον αυτό διαβάζω.

Λογικά ναι, όλα τα παιχνίδια με co-op είναι συνήθως κάπως "χλιαρά" όταν παίζεις solo.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
b154bef43f32ad29ac017994f5c9bdc8377e2109.jpg


129-1291247_feelsgoodman-feels-good-meme-hd-png-download.png
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
α ωραία, τώρα που έχω αρχίσει να μπουχτίζω λίγο με το astroneer να επιστρέψω και σε αυτό. αν και πλέον φάνηκε πολύ έντονα πόσο antisolo είναι το Valheim, γιατί και το astroneer για coop survival crafting είναι, αλλά αν παίζεις μόνος δεν σου τρώει την ψυχή.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Το ξανά έπιασα πρόσφατα, αν και ακόμα δεν έχουν βγει τα mistlands, και ξεκίνησα ένα νέο παιχνίδι με συγκεκριμένο map seed να σε ξεκινάει σε σχετικά μεγάλο landmass.

Είχα πλακώσει τα cheat στο άλλο map και βαρέθηκα γιατί χάλασα την αίσθηση progress.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Το ξανά έπιασα πρόσφατα, αν και ακόμα δεν έχουν βγει τα mistlands, και ξεκίνησα ένα νέο παιχνίδι με συγκεκριμένο map seed να σε ξεκινάει σε σχετικά μεγάλο landmass.

Δώσε και μένα, θείο!! :p:p:p
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Δώσε και μένα, θείο!! :p:p:p
για όλες τις ορέξεις υπάρχουν ρε, κάνε googlάρισμα, δεν ξέρω καν αν είναι καλό το γενικότερο seed με βάση που είναι τα bosses και ο trader.
Απλά έχει ένα πραγματικά μεγάλο αρχικό νησί με ψηλά βουνά και μου άρεσε, δε ξέρω ίσως το ψάξω λίγο παραπάνω το θέμα με τα seeds.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
για όλες τις ορέξεις υπάρχουν ρε, κάνε googlάρισμα, δεν ξέρω καν αν είναι καλό το γενικότερο seed με βάση που είναι τα bosses και ο trader.
Απλά έχει ένα πραγματικά μεγάλο αρχικό νησί με ψηλά βουνά και μου άρεσε, δε ξέρω ίσως το ψάξω λίγο παραπάνω το θέμα με τα seeds.

Βαριέμαι!!!!! :p :p :p :p
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Καλά θα σου δώσω το seed όταν πάω σπίτι, μην γκρινιάζεις αν είναι μακριά ο merchant :p

Θέλω να μελετήσω και αυτό λίγο, τόσα νησιά δεν τα γουστάρω, θέλω λίγη επικούρα σαν το πρώτο screenshot
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Q608EC4NSs


 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Q608EC4NSs



37814268.jpg
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
New biome Mistlands! Βγήκε από το testing και είναι live!

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
btw

Επιτέλους έχει επιλογή για να αλλάξεις την δυσκολία, ότι πρέπει για εμένα που παίζω solo και τα έχω βρει τόσο μπαστούνια που προσπαθούσα με cheats να προχωρήσω χωρίς να με σκίζουν στα 2 για πλάκα.

Θα κάνω νέο seed να το χαρώ όπως πρέπει
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
btw

Επιτέλους έχει επιλογή για να αλλάξεις την δυσκολία, ότι πρέπει για εμένα που παίζω solo και τα έχω βρει τόσο μπαστούνια που προσπαθούσα με cheats να προχωρήσω χωρίς να με σκίζουν στα 2 για πλάκα.

Θα κάνω νέο seed να το χαρώ όπως πρέπει

Πολύ ενδιαφέρον. Πώς σου φαίνεται ως singleplayer game πέρα από την δυσκολία;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Πολύ ενδιαφέρον. Πώς σου φαίνεται ως singleplayer game πέρα από την δυσκολία;
δεν είναι για σένα, πολύ crafting/survival :p

Γενικά είχα απογοητευτεί λίγο όταν το αγόρασα μετά το hype εδώ, γιατί φάνηκε νωρίς ότι solo θα σου βγάλει την μπαναγία.
Κάτι ο όγκος των resources, κάτι η δυσκολία των εχθρών σε κάθε biome, κάτι οι μεγάλες αποστάσεις και οι δυσκολία του να μεταφέρεις resources από μέρος σε μέρος (έχει κάρτ να τραβάς εσύ, αλλά έχει και πυκνά δάση και λόφους/βουνά και γενικά δύσκολο τερέν)
 
Top Bottom