What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Vampire Survivors

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
giphy.gif
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Πάλι καλά που έτρεξα και πήρα την rtx 3050 για να παίξω RDR2 και έχω καταλήξει να παίζω το Pacman του 2022.

Κάτι τέτοιες περιπτώσεις με γεμίζουν με τόση χαρά! Από τη μία έχεις τις υπερπαραγωγές με τα κορυφαία γραφικά, τις στρατιές των developers και τα 60 € + DLC + Season Pass + microtransactions κλπ... Και από την άλλη έχεις ένα παιχνίδι με γραφικά των 90s, φτιαγμένο από μια χούφτα ανθρώπους (τον developer + contractors), να κοστίζει ούτε 2,5 € και να σε κρατάει κολλημένο για δεκάδες ώρες με καθαρό, ατόφιο gameplay.
 

Ultimus

Umber Hulk
Joined
Nov 30, 2012
Messages
884
Ρεεε wtf τι έφτιαξαν οι άνθρωποι (αν είναι πάνω από ένας)! Για 2 ευρώ έχει απίστευτο γκειμπλει! Έχω καεί!
Το σκόρδο μου φαίνεται πολύ δυνατό, βασικά οτιδήποτε με aoe νομίζω είναι το πιο efficient.
Αν και βλέποντας πρόχειρα εδώ το θρεντ μάλλον κάνω λάθος 😂
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Ψιτ. Παίδες. Υπάρχει νέο κιντ τάιμ σινκ ον δε πλοκ. Το όνομα αυτού, Ροκ Λέκασι Του.

Καλό το RL 2 το λιώνω κι εγώ τελευταία, προφανώς όμως δεν πλησιάζει καν στην τελειότητα που ονομάζεται Vampire Survivors.
Valiant effort, though
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Βλέπω πάντως ότι οι περισσότεροι στις 20κάτι ώρες, πήρατε το 100% σε chievos, οπότε λογικά διαφαίνεται dropάρισμα. Valiant effort όντως. Στο RL2 στις ίδιες ώρες παίζει να έχεις δει μέχρι, βαριά-βαριά, δεύτερη περιοχή...
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Το VS είναι σε εντελώς ΕΑ μορφή με ούτε το 20% του διαφαινόμενου content που θα έχει στο τέλος. Οπότε κάθε σύγκριση είναι εντελώς άτοπη. Valiant effort though.

Edit: Μόλις είδα τα achievements. Νέος χαρακτήρας και ένα 31 minute στο Inlaid Library. Το κοντυνότερο που είχα κάνει ήταν με λιγότερα από τα max revivals, ίσως είναι εφικτό να φάμε και τον Death, legit. Possιπωλ.

20220428173713_1.jpg
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Βλέπω πάντως ότι οι περισσότεροι στις 20κάτι ώρες, πήρατε το 100% σε chievos, οπότε λογικά διαφαίνεται dropάρισμα. Valiant effort όντως. Στο RL2 στις ίδιες ώρες παίζει να έχεις δει μέχρι, βαριά-βαριά, δεύτερη περιοχή...
Περίμενε μέχρι να συνειδητοποιήσεις πόσο grind θέλει, έστω και για roguelite ακόμα, και τα ξαναλέμε.
 

mindraven

Hobgoblin Captain
Approval of the Admiral Order of Alucard
Joined
Jan 22, 2013
Messages
322
Έχω καεί και γω. Τα καλύτερα ξοδεμένα 3 ευρώ που έχω δώσει ποτέ. Αυτό είναι το μεγαλύτερο level που έχω φτάσει μέχρι τώρα.. Ο καινούριος χαρακτήρας τα σπάει. Τον Παύλο δεν το φτάνω πάντως. Έχει καταφέρει σε πολύ λιγότερο χρόνο να το πάει 100% το παιχνίδι. Προσπαθώ από την αρχή που το πήρα και κάθε φορά που είμαι κοντά προσθέτει και άλλα achievement ο δημιουργός.Screenshot_20220509_234942.png
 

mindraven

Hobgoblin Captain
Approval of the Admiral Order of Alucard
Joined
Jan 22, 2013
Messages
322
Ρε συ κάθε φορά που ξεκινώ το παιχνίδι, ψάχνω να βάλω κάτω από το γραφείο το κέρμα για να αρχίσω να παίζω. Με μεταφέρει σε άλλες εποχές. Την πήρα την άτιμη την τελευταία. Τελευταία... :p Μέχρι τις επόμενες που θα βάλει.
Screenshot_20220511_104524.png
 

manofsorrows

Hobgoblin Captain
Joined
Feb 21, 2013
Messages
304
Τι ΠΡΕΖΑ είναι αυτή;;;;; Ξεκίνησα χθες και δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο! Βάζω στοίχημα ότι αν έβγαινε 30-40 χρόνια πριν, θα μιλούσαμε για GOAT κι όχι GOTY! Respect...to the MEGA για τους δημιουργούς! Κλαίει το backlog μου με κάτι τέτοια!
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Τι έγινε @Admiral? Το ρίξαμε στα ναρκωτικά? :love:

Edit: Νέο update βλέπω.
 
Top Bottom