What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

VG247: Τα κορυφαία παιχνίδια της δεκαετίας

kuivamaa

Death Knight
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
3,207
προσωπικά πάντα δεν μπορώ να συμφωνήσω για το odyssey. μπορεί να φαίνεται όμορφο και τα σχετικά αλλά σαν σύνολο το βρήκα αρκετα μέτριο. αν και έπαιξα αρκετά είναι αλήθεια (85 ωρες) αλλά στο τέλος βαρέθηκα.
τώρα όταν λέω αλληλεπιδραση δεν εννοούσα αυτά. όπως και να έχει ο καθένας έχει την δικιά του προσωπική άποψη και εδώ απλά αναφέρω την δικιά μου.

Το έπαιξα το Botw, καταλαβαίνω τι εννοείς. Το πως πρέπει να έρθεις στο σωστό ύψος για να μαζέψεις μήλα, το πως κόβεις τα ψηλά χόρτα με το σπαθί, το πως μαγειρεύεις, το πως πρεπει να υπολογίσεις το ύψος που θες να σκαρφαλώσεις ή την απόσταση που πρέπει να κολυμπήσεις με βάση την αντοχή σου κοκ. Όλα αυτά με πολύ οργανικό και φρέσκο τρόπο. Απλά δεν τα αξιολογώ σε τέτοιο βαθμό προσωπικά που να με κάνουν να παραβλέψω τις άλλες παραφωνίες. Το botw για μένα είναι ενα αξιόλογο παιχνίδι αλλά μοιάζει να έχει αναπτυχθεί σε γυάλα μερικές φορές. Αυτό του επιτρέπει να καινοτομεί σε σημεία αλλά το κάνει και απαράδεκτο σε άλλα (ανέφερα μερικά πιο πάνω). Επίσης μου έλειψε το WOW factor, σε κανένα σημείο δεν έμεινα με ανοιχτό το στόμα, αν και είναι τίγκα στις σπέσιαλ τοποθεσίες, πουθενά δεν με αιφνιδιάσε ευχάριστα. Μέχρι και το Skyrim σου πέταξε ενα blackreach ρε παιδί μου.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Το έπαιξα το Botw, καταλαβαίνω τι εννοείς. Το πως πρέπει να έρθεις στο σωστό ύψος για να μαζέψεις μήλα, το πως κόβεις τα ψηλά χόρτα με το σπαθί, το πως μαγειρεύεις, το πως πρεπει να υπολογίσεις το ύψος που θες να σκαρφαλώσεις ή την απόσταση που πρέπει να κολυμπήσεις με βάση την αντοχή σου κοκ. Όλα αυτά με πολύ οργανικό και φρέσκο τρόπο. Απλά δεν τα αξιολογώ σε τέτοιο βαθμό προσωπικά που να με κάνουν να παραβλέψω τις άλλες παραφωνίες. Το botw για μένα είναι ενα αξιόλογο παιχνίδι αλλά μοιάζει να έχει αναπτυχθεί σε γυάλα μερικές φορές. Αυτό του επιτρέπει να καινοτομεί σε σημεία αλλά το κάνει και απαράδεκτο σε άλλα (ανέφερα μερικά πιο πάνω). Επίσης μου έλειψε το WOW factor, σε κανένα σημείο δεν έμεινα με ανοιχτό το στόμα, αν και είναι τίγκα στις σπέσιαλ τοποθεσίες, πουθενά δεν με αιφνιδιάσε ευχάριστα. Μέχρι και το Skyrim σου πέταξε ενα blackreach ρε παιδί μου.
πιστεύω το μεγαλύτερο μειονέκτημα του botw (και αυτό που του ρίχνει πόντους) το πολύ απλό στορυ του (σε βαθμό να νομίζει κανείς ότι δεν έχει στορυ). δεν συμβαδίζει με όλο το υπόλοιπο παιχνίδι.
 

Tsok

Moderator
Staff member
Giveaway pioneer PCMaster Veteran
Joined
Nov 30, 2012
Messages
5,933
Έχω το season pass και παρά τα όσα εγκωμιαστικά διαβάζω και ακούω από γνωστούς και μη για τα story DLC (κυρίως την Ατλαντίδα), απλά δεν την παλεύω πλέον να επιστρέψω στην καγκουράδικη αγκαλιά του Αλέξιου. Παιχνίδι του 7/10 για μένα κι αυτό κυρίως λόγω θεματικής.

Εγώ πάλι έχω διαβάσει πολύ άσχημα σχόλια για τα DLC (κυριως από χρήστες στο steam)
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Btw God of War series, Uncharted series, Persona 5, The Last of Us έχουν σταματήσει να είναι κονσολοexlcusives καιρό τώρα.

H Sony τα παρέχει σε PC players σε 16 χώρες, με τον αριθμό των χωρών να αυξάνεται.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,354
Btw God of War series, Uncharted series, Persona 5, The Last of Us έχουν σταματήσει να είναι κονσολοexlcusives καιρό τώρα.

H Sony τα παρέχει σε PC players σε 16 χώρες, με τον αριθμό των χωρών να αυξάνεται.

Και οι φήμες όλο πληθαίνουν ότι μπορεί να τα δούμε και native.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Και οι φήμες όλο πληθαίνουν ότι μπορεί να τα δούμε και native.
σαν και αυτη? ;)
Screenshot_2019-12-13-21-21-51-001_com.twitter.android.jpg
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,354
σαν και αυτη? ;)
View attachment 95

Ακριβώς σαν αυτή 😁. Η Microsoft προσπαθεί να επεκτείνει την απήχηση της πλατφόρμας και των παιχνιδιών της μέσω του PC και δεν είναι διόλου απίθανο η Sony να ανησυχεί ότι θα χάσει από τη δύναμη των αριθμών.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Ανακοινώθηκε και το Horizon Zero Dawn στο PS Now άρα διαθέσιμο και στα PC όπου παρέχεται η υπηρεσία.

Ουσιαστικά το Spider-Man λείπει από τις ναυαρχίδες του PS4
 
Top Bottom