What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Windows 8 Consumer Preview: The Netbook Experience

chrispower

Gelatinous Cube
Joined
Dec 11, 2012
Messages
94
Έχω ακούσει ότι η consumer preview των win 8 είναι η αντίστοιχη έκδοση των win 7 starter που όλοι αγαπήσαμε στα netbooks.
Έχω ένα netbook sony vaio με τα παρακάτω specs:

<span style="color:#0088ff">CPU: Intel Atom N280 1,66GHz
RAM: 1GB DDR2 800MHz
GPU: Intel 945 Express Chipset Family</span>

Το ερώτημα είναι αν αξίζει να του κάνω format από win 7 starter σε win 8 consumer preview.
Hidden content
You need to reply to this thread in order to see this content.
Ακούω γνώμες...
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,420
Η consumer review είναι ουσιαστικά το "demo" των Windows 8 και έχει συγκεκριμένη ημερομηνία λήξης. Αν θέλεις να βάλεις τα Windows 8 θα χρειαστείς την πλήρη έκδοση.
 

chrispower

Gelatinous Cube
Joined
Dec 11, 2012
Messages
94


Admiral wrote:
Η consumer review είναι ουσιαστικά το "demo" των Windows 8 και έχει συγκεκριμένη ημερομηνία λήξης. Αν θέλεις να βάλεις τα Windows 8 θα χρειαστείς την πλήρη έκδοση.</blockquote>

1) Πια έκδοση δηλαδή;

2)Θα μπορεί να την σηκώσει; Γιατί για ένα διάστημα είχα βάλει τα win 7 ultimate 32bit και σερνόταν (στο netbook)...

 

Tsok

Moderator
Staff member
Giveaway pioneer PCMaster Veteran
Joined
Nov 30, 2012
Messages
5,933
Γιατί έχεις κάποιο πρόβλημα με τα εφτάρια;
 

chrispower

Gelatinous Cube
Joined
Dec 11, 2012
Messages
94


Tsok wrote:
Γιατί έχεις κάποιο πρόβλημα με τα εφτάρια;</blockquote>

Όχι, απλά είπα να κάνω μια αλλαγή. Περισσότερο από περιέργεια για να δω τι λένε...

 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,420


chrispower wrote:

1) Πια έκδοση δηλαδή;

2)Θα μπορεί να την σηκώσει; Γιατί για ένα διάστημα είχα βάλει τα win 7 ultimate 32bit και σερνόταν (στο netbook)...</blockquote>

1) Windows 8, σκέτο. Όχι τα Pro, τα απλά.
2) Δε μπορώ να σου πω με βεβαιότητα. Λένε πως τα 8 είναι κάπως πιο ελαφριά από τα 7 αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει.

 

chrispower

Gelatinous Cube
Joined
Dec 11, 2012
Messages
94


Admiral wrote:


chrispower wrote:

1) Πια έκδοση δηλαδή;

2)Θα μπορεί να την σηκώσει; Γιατί για ένα διάστημα είχα βάλει τα win 7 ultimate 32bit και σερνόταν (στο netbook)...</blockquote>

1) <b><u><span style="color:#ff0000">Windows 8, σκέτο. Όχι τα Pro, τα απλά.</span></u></b>
2) Δε μπορώ να σου πω με βεβαιότητα. Λένε πως τα 8 είναι κάπως πιο ελαφριά από τα 7 αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει.</blockquote>

Μπαίνω στο TPB, πατάω "windows 8" και μου βγάζει 2 εκδόσεις. Την RP (Realise Preview) και την CP (Consumer Preview)...



 
Top Bottom