What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Witcher 3 : The Wild Hunt

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Εμενα, οπως ειναι φτιαγμενο, με εξυπηρετει. Ειμαι κι εγω απο αυτους που θελουν τεραστια βελακια να δειχουν που πρεπει να παω.
Ο @Chronomancy εβγαλε παιδικη ασθενεια. Δεν ξερω γιατι το συγκεκριμενο θεμα τον εκανε να ριξει τοσο πολυ τις μετοχες του στο χρηματιστηριο του witcher, γιατι ρε φιλε;
Το Witcher 3 πιανει τις 51 ωρες μονο για το main story (επισημο timing). 172 ωρες για τα παντα ολα. Αυτο σημαινει πολλα quest για καθε περιοχη. Ποσες φορες θα σε στειλουν κοντα στον "καραφλο λοφο" ή στο "δεντρο του ξεδοντιαρη"; Ποσα landmarks πρεπει να φτιαξουν;
Αυτα τα πραγματα απαιτουν εργατοωρες και το GPS ειναι ενας μικρος συμβιβασμος. Δεν ειναι κατι που θα το θεωρησω φτηνιαρικη κινηση.
Ας μην ξεχναμε οτι αυτα τα πραγματα ισχυουν για το πρωτο run. Απο το δευτερο κιολας run, πηγαινα εκει που πρεπει διαβαζοντας μονο τον τιτλο. Το δευτερο run ειναι ο πραγματικος λογος που παιζουμε το παιχνιδι και το GPS ειναι λογος ανυπαρκτος.

Το witcher 3, πρεπει να το εχω τελειωσει πανω απο 10 φορες, με διαφορετικες προσεγγισεις κτλ. Δεν ειμαι 30 χρονων παρθενος. Διαφορα πραγματα με εχουν ψιλο-ξενερωσει αλλα τιποτα που να με κανει να πω, τελικα δεν ειναι τοσο καλο παιχνιδι.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
RDR2 δεν μπαινει στην παλιογρια, ουτε με λιπαντικο. Θελημα παλαιοτητας και οχι κουνελισιο. που να παω με 4 GB Ram; Ουτε με την εκδοση windows δεν καλυπτω την minimum απαιτηση.
Το witcher 3, δεν ξερω πως τα καταφερε η παλιογρια και το σηκωσε.
Απο την μια σκεφτομαι να ζητησω να μου στειλουν το pc απο την Αφρικη. Παιζει η φαση να εχω φυγει μεχρι να φτασει, εαν φτασει ποτε απο εκει.
Κλαψε μαζι μου.

spc.jpg


sc.jpg
 
Last edited:

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,812
Μπορατσίστηκα, αλλά πιστεύω ότι σημαντικός παράγοντας είναι και η ηλικία/ελεύθερος χρόνος.
Μικρότερος, βλακείες τύπου quest marker, quick travel και συναφή ευκολίες δεν ήταν για HARDCORE GAMERS!.
Με τον εξομοιωτή της πραγματικής ζωής όμως να έχει μειώσει τις πολυτέλειες όπως το gaming, δεν υπάρχει η διάθεση και η υπομονή. Δώσε μου QOL και εάν δεν με καλύπτουν, θα ψάξω για mods που να τα προσφέρουν, όπως το quest marker του w3 καλή ώρα.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
αρα δεν μπαινει ουτε ελντε ρίν.
βαλε αρκωλο η κανα γκοθικ

(εν τω μεταξυ θυμιζω καπου εδω οτι ο αθρωπος (κούνελος) δεν ρωτησε καν, αλλά τον βομβαρδιζωμε με προτασεις οπως και να χει.)
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Οι προτασεις δεν ειναι κακο να υπαρχουν αλλα τι φαση παιζει; περιμενεις εντυπωσεις κουνελισιες;
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
για το ρουντουρου2, εχω οντως περιεργεια πως θα το βρεις, γιατι εχει γινει κουβεντα μπολικη.
για οτι αλλο, καλοδεχουμενες οι εντυπωσεις σου, οχι οτι ειναι πιθανο ν αλλαξει η αποψη του ισχυρογνωμονα του χειρομαλαχτη.
αλλα ετσι κι αλλιως γι αυτο εχωμε μαζευτει δω μεσα. για να λεμε την αποψαρα μας.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,812
Προσωπικά πάντως, δεν άντεξα πάνω από δύο ώρες το rdr2. Δεν ξέρω γιατί, δεν με τράβηξε τίποτα. Ούτε setting, χαρακτήρες, gameplay. Το λέω απλά ότι επειδή σου άρεσε το w3, δεν σημαίνει ότι θα σου αρέσει και εκείνο.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
@lelos kounelos ton RQolo na baleis!
Να δεις και τι ωραία μπορεί να κάνει κάποιος ένα παιχνίδι με -σχετικά- μεγάλο χάρτη, εκατοντάδες quests και χωρίς GPS. Μια χαρά καταλαβαίνεις πού σε στέλνουν, ποτέ δε χρειάστηκε να googlάρω για να βρω κάτι. Το level design είναι φοβερό.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Προσωπικά πάντως, δεν άντεξα πάνω από δύο ώρες το rdr2. Δεν ξέρω γιατί, δεν με τράβηξε τίποτα. Ούτε setting, χαρακτήρες, gameplay. Το λέω απλά ότι επειδή σου άρεσε το w3, δεν σημαίνει ότι θα σου αρέσει και εκείνο.

Δεν είσαι ο μόνος. Όχι δεν μιλάω για εμένα. Το είπα και πιο πάνω υπάρχουν αρκετοί που το gameplay, το quest design κλπ τους έκανε να βαρεθουν την ζωή τους.
Όπως είπα και για εμένα υπάρχουν πράγματα στο παιχνίδι που έχω κάποια παράπονα απλά με τράβηξε το story και τα αγνόησα.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,812
Δεν είσαι ο μόνος. Όχι δεν μιλάω για εμένα. Το είπα και πιο πάνω υπάρχουν αρκετοί που το gameplay, το quest design κλπ τους έκανε να βαρεθουν την ζωή τους.
Όπως είπα και για εμένα υπάρχουν πράγματα στο παιχνίδι που έχω κάποια παράπονα απλά με τράβηξε το story και τα αγνόησα.

Μην τρέπεσαι να πεις ότι αναφέρεσαι σε σένα. Δεν είναι ντροπή να μην σου άρεσε το ρδρ2!

Έλα μαζί μας να φωνάξουμε ότι μόνο εάν αναλάβει το rdr3 ο Todd, έχει ελπίδες να φτάσει στα επίπεδα που του αξίζει!
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Όχι νταξ εγώ έχω φάει 111 ώρες περίπου στο single player. Με αρκετές από αυτές να κυνηγάω ζωάκια για να πουλάω τα τομάρια τους. Θα παραδεχτώ όμως ότι ενώ το στορυ μου άρεσε πάρα πολύ δεν ξέρω αν θα ξαναέκανα νέο playthrough. Αν ξαναεπαιζα Rd θα έμπαινα για κυνήγι και όχι για το στορυ.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Όσο προχωράω βρίσκω κι άλλα αρνητικά που είχα παραβλέψει, αλλά μάλλον πρόκειται περί ιερής αγελάδος, οπότε ίσως θα πρέπει να περιμένω να τελειώσει η νηστεία
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Ρε Chrono-man, Δεν μπορεις να μπουκαρεις στο θεμα για τον witcher και να λες οτι σε χαλαει το παιχνιδι.
Το πρωτο σου προβλημα το λυσαμε. Τι σου ξινιζει τωρα; δεν σε ξυριζουν καλα οι μπαρμπερηδες;
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Λέλο, δεν μου το λύσατε. Απλώς μεταφέρατε την άποψή σας με τον πλέον υποκειμενικό τρόπο. Βέβαια δεν σας κατηγορώ, γούστο σας καπέλο σας.
Θα έρθει και η δική μου η ώρα να υφάνω ένα σεντονακι για να προσπαθήσω να κλέψω μερικούς πιστούς ενάντια στις ιερές καμήλες
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
θα στο λυσω φιλαρακι, απλα και σταρατα. Χωρις προσωπικη αποψη.
Το witcher 3 ΔΕΝ ειναι για hardcore gaming αλλα γεννητρια που βγαζει γουστα οπτικα, σεναριακα, ηχητικα και σου προσφερει την προσωπικη αποφαση για να ανεβασει την εμπειρια.
Θα μπορουσαν να εχουν την επιλογη αλλα κατι τετοιο κοστιζει χρονο και ο χρονος ειναι χρημα, στην κυριολεξια. Κατι τετοιο θα συναρπαζε μια μικρη μεριδα του gaming πληθους, κακα τα ψεμματα. Σχεδον ολοι γουσταρουν να το τελειωσουν χωρις πολυ ψαξιμο και χωρις πολυ διαλογο.
Αυτο δεν τους κανει φτηνιαρηδες και ουτε το παιχνιδι χαμηλης ποιοτητας.
 
Top Bottom