What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Witcher TV Series

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,271
Δεν μου αρέσει καθόλου, το έχω ξαναπεί....
Και σήμερα όλη μέρα το τραγουδούσα σε διάφορους τόνους και χροιές...😟
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Είμαι στη δουλειά, λείπουν οι δύο συνάδελφοι που είναι στον ίδιο χώρο και το έχω βάζει να παίζει on repeat :solaire:

Εγώ το είχα να παίζει στο γραφείο μου 😁
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το θεωρούν όλοι κακό τραγούδι. Δεν πιάνει τη φράση της Priscilla στο W3, αλλά για μένα είναι 100% στο πνεύμα του χαρακτήρα του Dandelion (μιλάει για τον εαυτό του, υπερτονίζει το ρόλο που διαδραματίζει σε γεγονότα, κάνει διαφήμιση στον Geralt). Μουσικά είναι φάρσα δηλαδή ό,τι πρέπει.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το θεωρούν όλοι κακό τραγούδι. Δεν πιάνει τη φράση της Priscilla στο W3, αλλά για μένα είναι 100% στο πνεύμα του χαρακτήρα του Dandelion (μιλάει για τον εαυτό του, υπερτονίζει το ρόλο που διαδραματίζει σε γεγονότα, κάνει διαφήμιση στον Geralt). Μουσικά είναι φάρσα δηλαδή ό,τι πρέπει.

Δεν ξέρω ποιοι είναι αυτοί που το θεωρούν κακό αλλά σίγουρα είναι μειοψηφία. Στο ίντερνετ έχει πιάσει τρελά.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
μια χαρά είναι το τραγουδάκι, αφού το τραγουδάει σε άκυρα και η γυναίκα τότε είναι εντελώς mainstream :p
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,271
@Admiral Όλοι εμείς που περιμέναμε πιο μεσαιωνικες τις μελωδίες και μας πείραξε αυτή η μοντέρνα ενορχήστρωση. Δεν είναι ότι δεν θεωρούνται πιασιαρικα, απλώς δεν είναι το πρώτο πράγμα που έρχεται στο μυαλό σου όταν συνδυάζεις περιπλανώμεο βάρδο με αναγεννησιακό λαούτο
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
@Admiral Όλοι εμείς που περιμέναμε πιο μεσαιωνικες τις μελωδίες και μας πείραξε αυτή η μοντέρνα ενορχήστρωση. Δεν είναι ότι δεν θεωρούνται πιασιαρικα, απλώς δεν είναι το πρώτο πράγμα που έρχεται στο μυαλό σου όταν συνδυάζεις περιπλανώμεο βάρδο με αναγεννησιακό λαούτο
γιατί έχετε σώσει κανένα σιντί από τον μεσαίωνα και ξέρετε πως είναι αυτές οι μελωδίες; :p
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086
Είναι σαν να παίζει κάποιος βάρδο στο dnd και να ξενερώσεις που ρίχνει performance check με στίχους και μουσική από γνωστά τραγούδια.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
^Τουλάχιστον δεν προσπαθεί να πηδήξει ό,τι κινείται στην πλάση όλη με seduction check. Oh wait...
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086
Εμένα btw στο Wild Hunt που έπαιζα πριν λίγο κάποιος npc που μιλάγαμε μου είπε "nudge nudge wink wink"
'Ακρως ταιριαστό θα έλεγα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
Κοίτα να δεις και το σκεφτόμουνα ότι η χρονική συγκυρία (και το Star Wars στις αίθουσες) έχει τα φόντα να "χέσει στην γιορτή" της Disney και του Disney+
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
Καλά το Disney+ θα βγάλει ΠΟΛΛΑ λεφτά. Η Disney έχει την άνεση να έχει πιάσει το κοινό από θηλιά. Όλα τα πιτσιρίκια της χρυσής δεκαετίας της αναγέννησης της Disney (90s), έχουν δικά τους παιδιά πλέον. Το Disney+ και όλες οι ταινίες remake χτυπάνε φλέβα πλατίνας αυτήν την περίοδο. Δεν θα κλάψει η Disney αν χάσει μερικούς θεατές από το Witcher, όταν έχει ήδη εξασφαλίσει το minimum κοινό που θέλει.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,271
γιατί έχετε σώσει κανένα σιντί από τον μεσαίωνα και ξέρετε πως είναι αυτές οι μελωδίες; :p
Μπαα κι αυτό γιατί δεν γουστάρουμε ψηφιακό ήχο. Εξ ου και την νύχτα του Αγίου Βαρθολομαίου του Αναλογικού, την βγάλανε από τα βιβλία της ιστορίας, κάψανε οτιδήποτε σατανικό ψηφιακό σαχλοτραγουδο υπήρχε.
Πέραν τούτου, υπάρχουν οι παρτιτούρες, οι οποίες μεταφέρουν ατόφιες τις μελωδίες αυτές χωρίς να χρειάζεται να τις ακούσεις από τον συνθέτη.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Νομίζω ότι τα γούστα σας συγκρούονται σαν τροπολογία στην βουλή. Ακόμα δεν έχω καταλάβει αν αξίζει η φάση.


Αυτό που κατάλαβα είναι ότι δεν φώναξαν τους skyclad και τώρα το πληρώνουν.
O bathory με τα wink wink με έκανε να πω, ευτυχώς που δεν έπινα καφέ.
Αυτά.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
Είναι σαν να παίζει κάποιος βάρδο στο dnd και να ξενερώσεις που ρίχνει performance check με στίχους και μουσική από γνωστά τραγούδια.
αν είναι blind guardian δεν θα μου χαλάσει το immersion, Μπίμπερ μην είναι
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Hmmm.


Καλά, σε αυτό το clip δεν φαίνεται, αλλά αν δείτε και κάποια άλλα στο twiiter feed, η πιτσιρίκα έχει μεγαλύτερη άνεση στο φακό από την άλλη, που βγάζει μεγάλη αμηχανία.
 
Top Bottom