What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Warhammer Games

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Να το ξανακαμω ινστώλ?
 

Spahar

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Dec 25, 2012
Messages
56
Να κάνω μια ερώτηση για το Vermintide 2, τώρα που είναι και σε sale. Είχα γενικά την εντύπωση ότι ο τίτλος έχει πάρει πολύ καλές κριτικές και πριν κάνα 3-4μήνο που τον κοιτούσα, για να δω αν θα τον τσιμπήσουμε με κάτι φίλους, είδα στα steam reviews ότι μετά το update 2.0 έφαγε πολύ κράξιμο. Είχε βάση αυτό και αν ναι έχει στρώσει καθόλου;
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Να κάνω μια ερώτηση για το Vermintide 2, τώρα που είναι και σε sale. Είχα γενικά την εντύπωση ότι ο τίτλος έχει πάρει πολύ καλές κριτικές και πριν κάνα 3-4μήνο που τον κοιτούσα, για να δω αν θα τον τσιμπήσουμε με κάτι φίλους, είδα στα steam reviews ότι μετά το update 2.0 έφαγε πολύ κράξιμο. Είχε βάση αυτό και αν ναι έχει στρώσει καθόλου;

Διαβάζοντας τα recent reviews στο Steam φαίνεται ότι το κύριο παράπονο σχετικά με την 2.0 έχει σχέση με κάποιες αλλαγές στο balance,δηλαδή δεν είναι κάτι μη αναστρέψιμο. Πιστεύω πάντως ότι υπάρχει μια δόση overreaction στο θέμα γιατί τα αρνητικά reviews που διάβασα έχουν σχεδόν όλα πάνω από 500 ώρες παιχνιδιού. Να παίζεις τόσο πολύ και μετά να πατάς ένα "not recommended" μοιάζει ελαφρώς οξύμωρο.
 

Spahar

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Dec 25, 2012
Messages
56
Πιστεύω πάντως ότι υπάρχει μια δόση overreaction στο θέμα γιατί τα αρνητικά reviews που διάβασα έχουν σχεδόν όλα πάνω από 500 ώρες παιχνιδιού. Να παίζεις τόσο πολύ και μετά να πατάς ένα "not recommended" μοιάζει ελαφρώς οξύμωρο.

Και εγώ όταν βλέπω τέτοια reviews παραξενεύομαι, αλλά αν το καλοσκεφτείς, αυτός που έχει παίξει ήδη 500 ώρες ίσως μπορεί να κρίνει καλύτερα ένα update.

Είχα παρόμοια συζήτηση με άτομο που είχε παίξει 1000 ώρες Warframe και μου έλεγε "αν δεν είμαι εγώ ο κατάλληλος να σου πει ότι το παιχνίδι είναι ένα grindfest που καταντάει αγγαρεία, τότε ποιος είναι; Το ότι εθίστηκα και το έκανα, δε σημαίνει ότι θα σου προτείνω να το κάνεις και εσύ..." Και μου άλλαξε λίγο την οπτική για τα "not recommended" από άτομα που έχουν λιώσει ένα game.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Και εγώ όταν βλέπω τέτοια reviews παραξενεύομαι, αλλά αν το καλοσκεφτείς, αυτός που έχει παίξει ήδη 500 ώρες ίσως μπορεί να κρίνει καλύτερα ένα update.

Είχα παρόμοια συζήτηση με άτομο που είχε παίξει 1000 ώρες Warframe και μου έλεγε "αν δεν είμαι εγώ ο κατάλληλος να σου πει ότι το παιχνίδι είναι ένα grindfest που καταντάει αγγαρεία, τότε ποιος είναι; Το ότι εθίστηκα και το έκανα, δε σημαίνει ότι θα σου προτείνω να το κάνεις και εσύ..." Και μου άλλαξε λίγο την οπτική για τα "not recommended" από άτομα που έχουν λιώσει ένα game.

Σύμφωνοι, αλλά για να εθιστείς πρέπει το παιχνίδι να είναι εθιστικό.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Έχω κουπόνι 66% για το Vermintide 2. Αν το θέλει κανείς, ας επικοινωνήσει.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
attachment.php



Η CA συνεχίζει να προσεχει τη σειρα Total Warhammer και δικαίως, αφού μετά την αναγέννηση παικτών και πωλήσεων του potion of speed update/kings shilling patches και την μεγαλη επιτυχία του Total Waaaghh και του Paunch DLC (αν και με πολλες αρνητικες κριτικες που εφεραν αρκετα bugs/glitches και τωρα το εφτιαξαν με το Da Nutz ‘N’ Boltz patch) που έφερε το απο καιρο αναμενομενο rework των Orkz, σκάει ανακοίνωση για rework των Wood Elves (και ενδεχομένως των Beastmen!!!).

 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Καλά ρε tinapeis, necromancy σε thread με φετινό τελευταίο post? Αν ήταν πιο φρέσκο, θα βοσκούσε.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Καλά ρε tinapeis, necromancy σε thread με φετινό τελευταίο post? Αν ήταν πιο φρέσκο, θα βοσκούσε.

Borderline φετινο! 4 Γεναρη;! Αν δε περασουν τα Φωτα δεν θεωρειται φετινο! :gap:
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
6 Νοέμβρη, μαζί με την αφαίρεση της Χριστουγεννιάτικης μάσκας στο ragequit.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
σκάει ανακοίνωση για rework των Wood Elves
Πολύ τα γουστάρω τα wood elves, τσίμπημα με τη μία.
Όμως, καλό θα ήταν να μας πουν τι γίνεται και μ' αυτό το έρμο το τρίτο μέρος.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Πολύ τα γουστάρω τα wood elves, τσίμπημα με τη μία.
Όμως, καλό θα ήταν να μας πουν τι γίνεται και μ' αυτό το έρμο το τρίτο μέρος.

Δυστυχως θα αργησει...το ειπαν και στο αποπανω dev blog :(

The Future
One event the current world situation has certainly put the crimpers on is us announcing our next major Total War title.
As you can imagine it’s all a bit chaotic here at CA, so please bear with us."
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000



Πολυ ικανοποιητικο rework μου φαινεται!!! Ερχεται η ωρα για τα wood elves με νεους χαρτες απο δασακια κλπ :D




Επισης μερικα QoL πραματακια που ερχονται με το πατς;

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μπορουμε να κανουμε abandon settlement!!!! Nuff said!!


Βγαλανε την ελαχιστη αποσταση για κασταρισμα,
οποτε μπορουμε πλεον να ριχνουμε φιρμπαλο στο κεφαλι μας αν μας την εχουν πεσει μιλουνια skavenslaves για να τα ψησουμε σα κατσαριδες (θα φαμε και μεις ξυλο βεβαια) :D


Βαλαν ενα dmg value tracker σε καθε unit,
που ειναι χρησιμο για μετα τη μαχη κυριως.
Αυτο δε μετραει μονο ποση ζημια και Kills εχει κανει ενα unit, αλλα αν αξιζε vfm. Οι slayer μου βαραγαν skavenslaves και εχουν τοσα kills/dmg η βαραγαν rat ogres? Ειδικα για ατομα σα και μενα που παλευουν να στελνουν σωστα units σε σωστους αντιπαλους ειναι τελειο εργαλειο για αναλυση μετα τη μαχη!!
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
Έχω χάσει εδώ και καιρό την μπάλα με το τι βγαίνει σε παιχνίδια με βάση το γενικότερο σύμπαν του warhammer αλλά το παρακάτω δείχνει ενδιαφέρον σαν x-com clone που είναι.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Έχω χάσει εδώ και καιρό την μπάλα με το τι βγαίνει σε παιχνίδια με βάση το γενικότερο σύμπαν του warhammer αλλά το παρακάτω δείχνει ενδιαφέρον σαν x-com clone που είναι.


Όντως φαίνεται ενδιαφέρον, μπαίνει στο ραντάρ.
 
Top Bottom