What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Φέισπαλμ σταφ

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Ειλικρινά ποιός μπορεί να τον πίστεψε αυτόν;

Η απορία μου είναι ειλικρινής και αν μπορεί κάποιος να μου παραθέσει ένα σοβαρό επιχείρημα θα το ακούσω/διαβάσω με χαρά
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Τι εννοείς αν μπορεί κάποιος να τον πιστέψει; Σε ποιο πράγμα; Δεν έχω το χρόνο να το δω όλο (2 ώρες σχεδόν...). Αλλά στα 5 πρώτα λεπτά που είδα τι λάθος λέει; Η Ευρωπαική Ένωση και τα πανηγυράκια των Βρυξελλών δεν είναι απίστευτα γραφειοκρατικός οργανισμός και εξυπηρετεί σκιώδη συμφέροντα;
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Κάτι μας είπε τώρα επιτάφιε. Το θέμα είναι πρώτον να έχει σοβαρές προτάσεις και δεύτερον να διατηρεί μία σταθερή θέση. Δεν υπάρχει μεγαλύτερος κωλοτουμπας. Ακόμη και μέσα στο δίωρο αυτό πάνε οι γυμναστικές επιδείξεις σύννεφο.
Δυστυχώς ο Σαχίνης δεν του την έσκασε να του πει εκεί που το έπαιζε επιχειρηματίας ότι είναι ένας απατεώνας
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Ειλικρινά ποιός μπορεί να τον πίστεψε αυτόν;

Η απορία μου είναι ειλικρινής και αν μπορεί κάποιος να μου παραθέσει ένα σοβαρό επιχείρημα θα το ακούσω/διαβάσω με χαρά


Ο Έλληνας ψηφοφόρος δεν έχει σοβαρό κριτήριο επιλογής των ανθρώπων που θα τον εκπροσωπήσουν. Όταν δεν ψηφίζει συμφεροντολογικά ή με εντελώς βλακώδη τρόπο (π.χ. τι ομάδα είναι ο υποψήφιος) καταλήγει να ψηφίζει σπασμωδικά, απλά για αντίδραση. Έτσι φτάνει ο κάθε Βελόπουλος στην επιφάνεια.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Ο Έλληνας ψηφοφόρος δεν έχει σοβαρό κριτήριο επιλογής των ανθρώπων που θα τον εκπροσωπήσουν. Όταν δεν ψηφίζει συμφεροντολογικά ή με εντελώς βλακώδη τρόπο (π.χ. τι ομάδα είναι ο υποψήφιος) καταλήγει να ψηφίζει σπασμωδικά, απλά για αντίδραση. Έτσι φτάνει ο κάθε Βελόπουλος στην επιφάνεια.


Δυστυχως δεν ειναι μονο Ελληνικο φαινόμενο, υπάρχει συνειδητή διάβρωση των δημοκρατικών ιδεών εδώ και 15 χρόνια, παγκοσμίως.

Θα έγραφα πολλά περισσότερα αλλά αυτή η ανάλυση απο πέρισυ (Freedom in the World report) απο το freedomhouse institute (που χρηματοδοτείται απο τις ΗΠΑ και θεωρείται εγκυρο στην ΕΕ, αλλά φερέφωνο της CIA στη Ρωσια/Κινα)

σε συνδυασμό με το παρακάτω γράφημα του Center of Systemic Peace (που εδρευει στην Αυστρια, θεωρείται έγκυρο στην ΕΕ/Ρωσια και αγνοείται απο ΗΠΑ (δε βρηκα ινφο για Κινα)) αναδεικνύουν ξεκάθαρα οτι οι έχοντες την εξουσία στοχεύουν ξεκάθαρα στην υπονόμευση κάθε δημοκρατικής προσπάθειας με κάθε τρόπο, αλλά κυρίως με την απαξίωση των δημοκρατικών θεσμών


(Αν δεν αναφερθώ στον όρο "ποιοι" καταντάει τελειώς συνομοσιολογικό ποστάρισμα οπότε θα ρίξω και κανα δυο ονόματα, αλλα επουδενι δεν είναι μονο αυτοι, λοιπόν εχουμε και λεμε:
Αυτοκρατικοί αρχηγοί κρατών με επηρροή όπως ο Πουτιν σε συνδυασμό με ήδη καθιερωμένους πολυεκατομυριούχους που τυχόν αλλαγές πολιτικών ισσοροπιών τους καταστρέφει, όπως ο Mukesh Ambani και μεγάλες πολυεθνικές εταιρείες όπως η Chevron που τα ΔΣ τους κοιτούν μόνο τρόπους για μεγιστοποίηση των κερδών τους)
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Ο Έλληνας ψηφοφόρος δεν έχει σοβαρό κριτήριο επιλογής των ανθρώπων που θα τον εκπροσωπήσουν. Όταν δεν ψηφίζει συμφεροντολογικά ή με εντελώς βλακώδη τρόπο (π.χ. τι ομάδα είναι ο υποψήφιος) καταλήγει να ψηφίζει σπασμωδικά, απλά για αντίδραση. Έτσι φτάνει ο κάθε Βελόπουλος στην επιφάνεια.

Από την άλλη, μόνο αν βγουν στην επιφάνεια, και πάρουν ευθύνες, μπορείς να καταλάβεις πόσο φελλοί είναι. Δυστυχώς το είδος είναι αυτοφυές στην Ελλάδα, και πάντα θα έχουμε πάγκο!!!!

And now for something completely different...

Σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις, μέχρι και ο Cthulhu σηκώνει τα πλοκάμια του ψηλά!!!
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000

Ως γιος Χασαπη/Διανομεα Νωπων κρεάτων ένα εχω να πω:
"ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΦΑΧΤΑ!""
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418

Αιδώς Αργείοι! Δεν μου κάνει εντύπωση που έπαιζε τόσο καλά τον Joker, ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΕΤΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ!!!11!1!.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Ο άλλος, ο πατσάς με στολή, ούτε τον καθρέφτη δεν κατάφερε να σπάσει.
Άχρηστα γιδια.

Ο ΜΠΑΤΣΟΣΤΟΚΟΣ
Μπάτσος σαν θα γίνεις
Τη ζωή να μην την κρίνεις
Φάε σκατα και ψοφα
Η αντίσταση είναι ντοπα
......

Αποσπασμα απο την ποιητική μου συλλογή
"Ένας μπάτσος δεν φέρνει την άνοιξη"
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Ο άλλος, ο πατσάς με στολή, ούτε τον καθρέφτη δεν κατάφερε να σπάσει.
Άχρηστα γιδια.

Ναι, αλλά άμα τελικά τον έσπαγε, τι θα έλεγες;;;;... Ο πατσάς με στολή ένα καθρέφτη έσπασε... σιγά τα αυγά... Άχρηστα γίδια. :Ρ
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Ναι, αλλά άμα τελικά τον έσπαγε, τι θα έλεγες;;;;... Ο πατσάς με στολή ένα καθρέφτη έσπασε... σιγά τα αυγά... Άχρηστα γίδια. :Ρ

Θα έλεγα
Ο μπάτσος ο μπατσουλης
Με το τοσοδουλι
Έσπασε το καθρεφτουλι
Έρωτα εγώ δεν θέλω
Να δέρνω θέλω τον κοσμακη
Τι το θέλω το μια σταλιά το τσουτσουνακι;
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Αυτοί τώρα είναι ένστολοι. Έχουν περάσει από εκπαίδευση, από ιατρικές εξετάσεις, από διάφορα στάδια τέλος πάντων. @jimmy213 , περιμένουμε και καμιά λοκαλ ανταπόκριση



Οι νησιώτες είναι υπερλαμογια με όσα έβγαζαν και βγάζουν τόσα χρόνια. Αν ήταν μάγκες θα είχαν αντιδράσει προ πολλού, αλλά αυτές οι εικόνες μόνο έννομη και δικαιολογημένη καταστολή δεν απεικονίζουν. Θα σκάσει τώρα και καμιά απαγόρευση κυκλοφορίας με τον κοροναβαιρους και γίναμε
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Η είδηση είναι καλή. Το περιεχόμενο είναι facepalm.

Όπου κινεζική ιατρική βάζουμε κινέζικα ματζουνια.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Εκεί τα πίνουν τα βαριά, εδώ σπάνε αυτοκίνητα. Τελικά τι ακριβώς κάνει η αστυνομία που να της δίνει το δικαίωμα να κυνηγάει παράνομους; Ξεκαθαρίζουν λογαριασμούς της νύχτας για το ποιος ελέγχει τους δρόμους;
 
Top Bottom