What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Let’s Play Darkest Dungeon - Series

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Περιμένω τον Admiral να δω ποιος θα πεθάνει την επόμενη αποστολή XCOM για να τον βάλω στο party. :gap:
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
Περιμένω τον Admiral να δω ποιος θα πεθάνει την επόμενη αποστολή XCOM για να τον βάλω στο party. :gap:

Gary-Oldman-Yelling-Everyone-Leon-The-Professional.gif


Μην πανικοβάλεστε, δεν την έχω παίξει ακόμη!
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Το επόμενο επεισόδιο θα αρχίσει να ανεβαίνει σύντομα.

Νέο party, νέα περιοχή, νέοι κίνδυνοι. :)
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
 

Ultimus

Umber Hulk
Joined
Nov 30, 2012
Messages
884
Το είδα εναγωνίως περιμένοντας αιματηρές περιπέτειες. Δεν απογοητεύτηκα.

44n5rv.jpg


Νομίζω ήρθε η ώρα του Ultimus. επίσης άκουσα από το XCOM κάποιοι πήραν "ρεπό..", να τους δούμε και αυτούς, λογικά θα τα πάνε καλά :unsure:
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Για όσους το έχουν δει
Η αλήθεια είναι ότι πόνεσε πάρα πολύ αυτό το run, κυρίως διότι ήταν αποκλειστικό αποτέλεσμα κακής διαχείρισης και προετοιμασίας. Έπρεπε να χωθώ με τη μία στα ντούκια για να βγάλω έστω τον έναν damage dealer από την άκρη... Μεγάλο πένθος για τις απώλειες, θα επανορθώσω με κάποιον τρόπο.:cry: Ίσως οι απόγονοί τους να βγουν στο Hamlet για εκδίκηση...
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Δεν το έχω δει όλο αλλά μέχρι στιγμής ο ήχος του παιχνιδιού είναι ψηλά και με το ζόρι σε ακούω, στα προηγούμενα δεν είχα παρατηρήσει κάτι παρόμοιο
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
..."At Death's Doorstep" από το ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΩΜΑΤΙΟ δεν έφτασε κανένας.

Κλάμα με τα απανωτά Miss που έπεφταν σε ένα σημείο, το παιχνίδι είναι αδέκαστο.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Ήταν βράδυ. Συσκότιση στη γειτονιά. Δεν ήθελε να ξυπνήσει κανέναν. Ένας ψίθυρος έφυγε από το στόμα του.

"Over-confidence precipitates a dizzying fall."
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Αυτή η αποστολή θυμίζει περισσότερο τα δικά μου playthrough.

@Mogrey665 MVP, σταθερά καλός αλλά και δυστυχώς ο μόνος που επέζησε από τον Παύλο.

Χωρίς healer συνήθως τέτοια είναι η κατάληξη.

@Northlander Θα συμφωνήσω με τον Μυρμηδόνα, ενώ στο προηγούμενο επεισόδιο ο ήχος ήταν μια χαρά, τώρα με το ζόρι έπιανα τι έλεγες.
Θα πρότεινα να βάλεις τους ήχους του παιχνιδιού πολύ πολύ σιγά γιατί προτιμώ να ακούω εσένα.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Λόγω προχωρημένης ώρας ξέφυγε μία λεπτομέρεια που οδήγησε σε αυτό το πρόβλημα
είχα τοποθετήσει το μικρόφωνο σε λάθος κατεύθυνση και δεν έπαιρνε καλό σήμα 😓

To επόμενο επεισόδιο είναι ήδη ανεβασμένο και καθότι πολύ μικρό (mild spoilers?) μπορεί να ανεβεί ως teaserάκι του επόμενο άρθρου - μιας και έχει το ίδιο τεχνικό πρόβλημα, ώστε να προχωρήσουμε καλύτερα από την επόμενη.

Πάντως δεν συμφωνώ ότι αυτή απαραίτητα
είναι η κατάληξη χωρίς healer. Δεν ήταν ζήτημα heal, αλλά τριών βασικών λαθών α) δεν έπαιξα/εστίασα στου σωστούς εχθρούς κατά το rotation - αν είχα ξεπαστρέψει έναν από τους δύο μεγάλους τα πράγματα θα ήταν ίσως καλύτερα, β) ο Dismas ίσως ήταν περιττός με τόσο prot, γ) always blame the RNG. Οι πεσόντες θα έχουν το badge τους εν καιρώ.

Μεγάλη λύπη πάντως για τους Hellion, tinapeis, Θα επανορθώσω κάπως, έστω και με προβατίνες.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
Αυτή η αποστολή για κάποιο λόγο μίλησε στην ψυχή μου. Δεν μπορώ να προσδιορίσω ακριβώς γιατί.


tenor.gif

Δεν νομίζω ότι θα άλλαζαν πολλά με άλλη στρατηγική, οι ζαριές ήταν απολύτως βάρβαρες. Ακόμη και η σύνθεση των ομάδων που αντιμετώπισες ήταν φρικτή, το Weald έχει και πολύ πιο εύκολους εχθρούς.
 

Miden Agan

Mind-flayer
Joined
Dec 3, 2012
Messages
1,625
Ενα μικρό δείγμα τι σημαινει Darkest Dungeon για οσους δεν εχουν παιξει ως τωρα το παιχνίδι...
Ακομα και με σωστο παρτυ, διαχειριση κλπ, αν ο RNGesus κοιμηθει τα σκουληκια γινονται χαρουμενα.
R.I.P. Hellion & Tinapeis.
Your death will be avenged.
 
Last edited:

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Απολαυστικότατο το τρίτο επεισόδιο, αφου βρήκες και το τι φταιει με το πυκνωτή του μικροφώνου πιστεύω στο επόμενο θα είμαστε μπόμπα!


Βλέποντας σε να παιζεις καταλαβαίνω πως το είχα νιώσει λάθος το concept, πχ τωρα κατάλαβα οτι κάθε περιοχή έχει τις ιδιαιτερότητές λόγω των διαφορετικών τεράτων τεράτων και εδώ που έπαιξες πχ ήθελε bleed!


Στα της εξερευνησης,

Πολύ άγχος στο 1hp ο Hellion και καπάκια deaths door! Δυστυχώς έπεσε μαχόμενος, αλλα θα φαει προβατινα...

Ο gravedigger μου βλέπω οτι ξεκίνησε πολυ επιφυλακτικά με αγχος και dodge,miss,να πεφτω σε traps και λοιπες κωλοτούμπες
(αλλά πορώθηκα με το Think I'm done with you?! HARDLY!!!! Μετά συνειδητοποίησα οτι παίζουμε DD και έσκασε το "Λαλαλαλαααα---off with my head! A capital idea! Χμμ τι ειναι αυτο το τεραστιο πορτοκαλί αγγουρι που ερχεται προς το κεφαλι μου; Αααα ειναι τα καρότα του γείτονα!!!! DEATHBLOW" ομολογώ οτι το απόλαυσα με μια δόση εξιλέωσης, σαν να ένιωθα το artillery να είναι δωράκι απο τον @jonirenicus13 :giankos: )

Ο μουγκρης σταθερη αξια στην ομαδα, κρισιμο το σταν του οταν τον πουλαρε ο πλοκάμιας, πιστευω μας εσωσε στην κρισιμη στιγμη και προς το τελος εδειξε τη πραγματικη του αξια...ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΜΠΑΝΟΟΟΣ!!! (αν και τον αφησες νηστικο απο τα κουλουρακια του!!)


Μπορω αντι για προτατίνα να έχω λαιτ μπιφτεκι κοτοπουλο; :gap:



Πολύ ωραια φαση μαν! Keep going!! :D
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Ρε tinapeis μην το πάρεις στραβά, αλλά
σίγουρα δεν είσαι υιοθετημένος? Τόση απάρνηση του παρελθόντος πια?:gap:
 
Top Bottom