What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Let’s Play Darkest Dungeon - Series

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Σήμερα κατάφερα να δω το τελευταίο. Ωραίο επεισόδιο αν και με σημαντικές απώλειες.
Το παιχνίδι παντως φαίνεται να μην συγχωρεί.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,366
Σήμερα κατάφερα να δω το τελευταίο. Ωραίο επεισόδιο αν και με σημαντικές απώλειες.
Το παιχνίδι παντως φαίνεται να μην συγχωρεί.

Έχω παίξει αρκετά roguelites, το Darkest Dungeon έχει από τις πιο σκληρές RNG του είδους. Είναι απολύτως πιθανό (και αρκετά συχνό) να τα κάνεις όλα σωστά από στρατηγικής απόψεως και παρ' όλα αυτά να συντριβείς.
 

Miden Agan

Mind-flayer
Joined
Dec 3, 2012
Messages
1,626
Και οχι τίποτα άλλο...
Ο Παύλος παίζει το εξ ορισμού stressful game και είναι ήρεμος σα γιόγκι ενάτου επιπέδου.
Ενώ ο καυμένος ο Admie, φυσάει ξεφυσάει και ιδροκοπάει πριν κάθε απόφαση! ΤΟ ΖΕΙ! :LOL:
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,366
Και οχι τίποτα άλλο...
Ο Παύλος παίζει το εξ ορισμού stressful game και είναι ήρεμος σα γιόγκι ενάτου επιπέδου.
Ενώ ο καυμένος ο Admie, φυσάει ξεφυσάει και ιδροκοπάει πριν κάθε απόφαση! ΤΟ ΖΕΙ! :LOL:

PerkyForkedIcefish-max-1mb.gif
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Έχω παίξει αρκετά roguelites, το Darkest Dungeon έχει από τις πιο σκληρές RNG του είδους. Είναι απολύτως πιθανό (και αρκετά συχνό) να τα κάνεις όλα σωστά από στρατηγικής απόψεως και παρ' όλα αυτά να συντριβείς.
Δεν νομίζω βέβαια ότι το πολυ RNG είναι καλό. Βέβαια αν οι μηχανισμοί και η παρουσίαση του παιχνιδιού είναι καλή, (που στο DD φαίνεται να είναι) ίσως βοηθά στο να γίνει το παιχνίδι πιο εθιστικό.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
υπόσχομαι σήμερα αύριο να δω ότι έχει βγει έως τώρα. για την ώρα δεν κατάφερα να δω πολλά πολλά πέρα από τα πρώτα λεπτά. όπως μου λένε σπέρνω. ελπίζω να μη με γρουσουζέψω βέβαια τώρα που το ανέφερα.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,655
Τέταρτο επεισόδιο. Άκρως γεμάτη βδομάδα με τη δουλειά (επιστροφή στην κανονικότητα). Ετοιμαστείτε όμως για περισσότερη και πιο συχνή αγάπη από εδώ και μπρος).

 

Miden Agan

Mind-flayer
Joined
Dec 3, 2012
Messages
1,626
We came, we saw, we kicked their asses!

Ενα πάρτι κομποζισιον που δεν είχα δοκιμάσει ποτέ αλλα παρόλα αυτά φάνηκε πολύ ισορροπημένο!
Πολύ χρήσιμο το Eerie Coral και δε βρήκες λίγα (ευρύπρωκτος).
Συνεχίζεις με τα συχνά Surprises (ευρύπρωκτος x2).
Συνεχίζεις με τα συχνά Criticals (ευρύπρωκτος x3).

Αρα με βάση οτι έχουμε δεί και σύμφωνα με τη μεγαλοψυχία του παιχνιδιού, το επόμενο mission είναι σίγουρος θάνατος :LOL:
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,655
Αν όλα πάνε ευρυπρωκτικά όπως λες, δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα. 😂

Ομολογουμένως ορισμένα ήταν παραγγελιές, ειδικά τα κοράλια.

Όχι ότι εσύ δεν βαρουσες healing, no bleed crits. Συνήθως στις πιο άστοχες εκδρομές δίνει μπόνους...
 

Snipereye

Umber Hulk
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral
Joined
Sep 17, 2013
Messages
774
Χαχαχαχαχ το επεισοδιο ξεκινησε ακρως ρεαλιστικα,
ετσι κανω με παγιδες και σε dnd sessions ;)
Οταν ειδα μηδενΑγαν με 3 hp να δοκιμαζει να
κανει heal, κρατησα λιγο την ανασα μου αλλα νταξ ξηγηθηκε κριτ :LOL:
Ωραιο χαλαρο επεισοδιακι, να ανεβει το ηθικο μετα την τριτη βδομαδα, παμε για το επομενο!

(btw η arbalest δινει buff με το healing skill της, οποτε το curio εκει στην αρχη μονο dmg εδωσε)
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Ωραίο και το τελευταίο επεισόδιο. Ψήνομαι να το ξεκινήσω και εγώ σιγά σιγά.

Και σε αυτό πάντως υπήρχε ένα (μικρότερο) θέμα με τον ήχο.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,655
Δύο εβδομάδες πέρασαν από το τελευταίο επεισόδιο. Η πρώτη από αυτές έχει αρχίσει να καταγράφεται στο μνημονικό του ΣυΣωλήν.

@Myrmidonas @ccwr @Hank Chinnaski @jonirenicus13

Νιώθετε έτοιμοι για τους κινδύνους που σας επιφυλάσσουν τα Ruins?
 
Top Bottom