What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Μη με παρεξηγείς Λέλο. Αυτό που είπα ήταν από προσωπική πείρα, γιατί είχα κάμποσα παιχνίδια που αν ήταν στο Steam θα γράφανε 100 ώρες played ενώ εγώ με το ζόρι είχα περάσει το intro, απλά το άρχιζα, έκανα alt-tab ξεχνιόμουνα με κάτι άλλο και αυτό έγραφε. Από την άλλη βλέπεις στο από πάνω ποστ πως το τρέχουν οι προ.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,476
κλαιω και ποναω, βοηθεια χριστιανοι φαση. Η πικρα αποκτα στερεη υποσταση κατω απο τον αυχενα μου, που σε αλλους κοσμους κανει σκια στις καμπανες της παναγιας των παρισιων και εχεις τον σρεντερ να σε κλωτσαει στο κεφαλι.
Σρε, μηπως εισαι τουρκος κατασκοπος που εσκασε με fake πιστοποιητικο γεννησης με σκοπο να μας σαμποταρεις την ψυχολογια για να πεσουμε ανηθικα; εννοω χωρις ηθικο.
Δεν μασαω ρε μαν, το ξεκιναω απο την αρχη και θα εχω και χρονο να πατησω το ΟΝ στα αντιαεροπορικα.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Far Cry 3

Τολμώ να πω ότι το δεύτερο (ναι δεύτερο, γιατί βγήκε τίποτα άλλο μεταξύ 1 και 3; απλά ξέχασαν ένα νούμερο) παιχνίδι της σειράς, είναι άξιος διάδοχος του πρώτου. Απολαυστικό gunplay, αρκετά καλό stealth κομμάτι για παιχνίδι του είδους (το οποίο γίνεται ακόμα καλύτερο όσο ξεκλειδώνεις skills), crafting (απλοϊκό αλλά οκ), όμορφα γραφικά ακόμα και σήμερα.
Κάποιες μικρές παραφωνίες: Έφτασα στο max XP και ξεκλείδωσα όλα τα skills λίγο μετά τη μέση του παιχνιδιού, οπότε μετά δεν είχα να κάνω κάτι άλλο, έπρεπε να το προσέξουν λίγο αυτό. Η όλη ιστορία με τον Vaas και
το πόσες φορές σε πιάνει, ξεφεύγεις και πάλι τα ίδια
μου θύμισε λίγο μεξικάνικο σήριαλ, ή ακόμα χειρότερο λιγάκι από :giankos:
Γενικά πάντως το παιχνίδι το διασκέδασα πάρα πολύ και νομίζω ότι είχε ακριβώς τη διάρκεια που θα έπρεπε, χωρίς να καταντήσει να γίνει κουραστικό ή να σε αφήσει να θες κι άλλο.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
νομίζω είσαι λίγο άδικος ως προς το όντος δεύτερο μέρος της σειράς far cry. βέβαια δεν το θυμάμαι και ιδιαίτερα αλλά δεν το θυμάμαι για κακό ώστε να ξεχνάμε την ύπαρξη του.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
νομίζω είσαι λίγο άδικος ως προς το όντος δεύτερο μέρος της σειράς far cry. βέβαια δεν το θυμάμαι και ιδιαίτερα αλλά δεν το θυμάμαι για κακό ώστε να ξεχνάμε την ύπαρξη του.
Προσωπικά είναι ένα από τα, μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού (ή ποδιού ότι θες), παιχνίδια τα οποία ξεκίνησα και δεν ολοκλήρωσα ποτέ.
Αυτό το συνεχές respawning απλά δεν παλευόταν με τίποτα.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Απ' τη μία το PC δεν τραβάει, απ' την άλλη δεν είμαι καθόλου σε gaming mood τον τελευταίο καιρό, οπότε έχει κάτσει ωραία το TF2. Δεν πρόκειται να το βαρεθώ ποτέ αυτό το game (και το Paladins, απλά δεν τρέχει όπως θα ήθελα).
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
jimmy αν για κάποιο λόγο τα νερά σε τραβήξουν προς apex πες. παίζω ακομα αραιά και που :p βέβαια δεν ξέρω πως θα τα πάει το pc σου.

τλκ εκεί που ήμουν έτοιμος να παίξω arkham city είπα δεν γαμεις δεν έχω όρεξη και το γύρισα σε valkyria chronicles.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
jimmy αν για κάποιο λόγο τα νερά σε τραβήξουν προς apex πες. παίζω ακομα αραιά και που :p βέβαια δεν ξέρω πως θα τα πάει το pc σου.
Δεν ανοίγει καν. Απαιτεί extensions που δεν υπάρχουν στον Q6600.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,250
Ng++ για ds3 (+τα dlc) και βρισκόμαστε προς το τέλος του Inside.
Λατρεία ο χειρισμός, το animation και η ατμόσφαιρα της Playdead
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,438
Απ' τη μία το PC δεν τραβάει, απ' την άλλη δεν είμαι καθόλου σε gaming mood τον τελευταίο καιρό, οπότε έχει κάτσει ωραία το TF2. Δεν πρόκειται να το βαρεθώ ποτέ αυτό το game (και το Paladins, απλά δεν τρέχει όπως θα ήθελα).
Tf2 classic
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Ξεκίνησα Rise of the Tomb Raider σαν ζέσταμα για την επιστροφή στον Γουίτσορα τον Τρίτο, καθότι περίμενα να είναι ψιλομικρούλι. Ωστόσο, έχω ένα 4ωρο μέχρι τώρα και μου λέει πως είμαι στο 10%. Προφανώς ψάχνω τα πάντα, αλλά και πάλι, το περιεχόμενο έχει μέχρι στιγμής δώσει θετικά δείγματα και λογικά θα ξεπεράσει τις προσδοκίες μου.

Στα πολύ θετικά, ο 4790k με την RX 580 μου δίνουν σχεδόν σταθερά 60fps σε 2560x1440, κάτι που επίσης δεν περίμενα!
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
τέλος το πρώτο valkyria chronicles. πολύ καλό είχε βέβαια τα κουλά του. scouts τέρμα op και κατά βάση αυτοί με ξελάσπωναν. τώρα κάτι post game κλπ δεν με βλέπω. ήδη πέρασα το 4 και έπαιξα 2 missions.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
WILL ROCK

Για μένα το δεύτερο καλύτερο παιχνίδι αυτού του είδους, μετά απ' το Painkiller 1.
Το είχα παίξει και στην εποχή του, απλά αυτόν τον καιρό μου ήρθε η επιθυμία να πυροβολήσω κάτι.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Να προσθέσω ότι το Will Rock πρέπει να είναι το μοναδικό παιχνίδι του είδους που τα περισσότερα όπλα χρειάζονται reload! Για θετικό το γράφω βέβαια, αφού πολύ μ' αρέσει το animation του reload μηχανισμού (οι κινήσεις και οι ήχοι) σε όλα τα action παιχνίδια. Θυμάμαι είχα παίξει 2-3 παιχνίδια που σου έδιναν (αν το επέλεγες) σε passive ability το να γίνεται πιο γρήγορα το animation, αλλά ποτέ δεν το διάλεγα.

Αλλά το θεωρώ ως δεύτερο, έναντι του Painkiller 1, λόγω της πολύ καλύτερης ατμόσφαιρας του τελευταίου.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,414
DESTROY ALL HUMANS εχω ξεκινησει απο Τριτη. ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ Οτι πρεπει για εγκληματιες σαν εμενα! Σφαζω ανθρωπους και θα κατακτησω τη γη! Πρεπει ολοι να το παιξετε!
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
Πρεπει ολοι να το παιξετε!

Άργησες!! Σαν φανατικός των games της Pandemic, το είχα ΚΑΙ στο πρώτο Xbox και στο PS4!!! :p :p :p
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Πώς με πετσόκοψε έτσι το Rise of the Tomb Raider! Είπα να παίξω μια καζουαλιά μέχρι την άδεια και τώρα με βρίσκω να κάνω αγώνα δρόμου για να προλάβω να το τελειώσω πριν φύγω! 27 ώρες και 48% progress ffs! Σταμάτησα πια να ψάχνω όλα τα collectibles, challenges κλπ, γιατί θα φτάσει 70 ώρες στο νερό το game time...
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Μην μου λες τέτοια. Κι εγώ σε τέτοια φάση είμαι. Παίζω τώρα το Tomb Raider για να πάω μετά στο Rise, αλλά τα είχα στο μυαλό μου για 20 ώρες το καθένα.
 
Top Bottom