What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Football is life...

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,812
αφου ετσι κι αλλιως δεν παμε για τιποτα φετος, μονο 5η θεση ευρωπαικη ξερω γω, ας του δωσουμε λιγο χρονο και τον αλλαζουμε βρε αδερφε τα χριστουγεννα. λυσα κακιά πια, να μην κανει παρελαση....

Οι 4 πρώτες μόνο δίνουν ευρωπαϊκό εισιτήριο και εάν ο κυπελλούχος δεν είναι μέσα σε αυτές, μόνο οι 3 πρώτες.
Έτσι όπως έχει ξεκινήσει το πράγμα, πιο εύκολο είναι να βγει Ευρώπη ο Παναθηναϊκός ως κυπελλούχος παρά από το πρωτάθλημα
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
αυθαδιαζεις τωρα χρονό.
και με στεναχωρεις μ αυτα που λες για το φούτμπω μάνατζε. ωστοσο δεν κραταω κακίες. και θα σε παρω πρωτο βοηθο οταν με το καλο ο αλ αφουζ τιμησει τα γαλονια που εχω στο cm/fm.
κι εγω σαν τον πογιατος ενα συστημα παιζω, αλλά με το 3-4-1-2 που εχω στο μυαλο, θα κανουμε παπαδες.


α, ασχετο. μεθαυριο το ματς στον σκαι. μην ξεχαστειτε.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563


ΥΓ. Αδιανόητο ματς Ρίο Άβε - Μίλαν. 1-1 κανονική διάρκεια, 2-1 η Ρίο Άβε στην αρχή της παράτασης, 2-2 η Μίλαν με χέρι-πέναλτι στο 120' (ΕΛΕΟΣ)... και στο τέλος βάρεσαν από 10000 πέναλτι ο καθένας, με τη Ρίο Άβε να χάνει 3 ευκαιρείες να νικήσει αυτή. Εν τέλει το πήρε η Μίλαν.

 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Τέτοιοι αυτοματισμοί βγαίνουνε μόνο μέσα από σκληρή προπόνηση.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
5ος όμιλος Γιουρόπα: Αϊντχόφεν-ΠΑΟΚ-Γρανάδα-Ομόνοια
7ος όμιλος Γιουρόπα: Μπράγκα-Λέστερ-ΑΕΚ-Ζόρια (ουκρανικό χωριό στην εμπόλεμη ζώνη λολ)

Θεωρητικά η ΑΕΚ έχει δυσκολότερο έργο για την 2η θέση.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,812
5ος όμιλος Γιουρόπα: Αϊντχόφεν-ΠΑΟΚ-Γρανάδα-Ομόνοια
7ος όμιλος Γιουρόπα: Μπράγκα-Λέστερ-ΑΕΚ-Ζόρια (ουκρανικό χωριό στην εμπόλεμη ζώνη λολ)

Θεωρητικά η ΑΕΚ έχει δυσκολότερο έργο για την 2η θέση.
Ο ΠΑΟΚ μπορεί να βγει και πρώτος εάν παίξει όπως με Μπενφίκα.
Η ΑΕΚ έχει το καλό/κακό ότι με βάση ότι η Λειψία θα βγει πρώτη, έχει δύο τελικούς με Μπράγκα. Εάν τα καταφέρει, περνάει 2η
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Οι 4 πρώτες μόνο δίνουν ευρωπαϊκό εισιτήριο και εάν ο κυπελλούχος δεν είναι μέσα σε αυτές, μόνο οι 3 πρώτες.
Έτσι όπως έχει ξεκινήσει το πράγμα, πιο εύκολο είναι να βγει Ευρώπη ο Παναθηναϊκός ως κυπελλούχος παρά από το πρωτάθλημα

Αρκεί να μην μας πετύχει καμιά Λαμία πάλι!

Εμένα από τις ατελείωτες ώρες Football Manager μου έμεινε το κουσούρι να είμαι πάντα υπέρ των προπονητών. Στηρίζω Πογιάτος, αφήστε τον να δουλέψει και θα κάνουμε ταμείο στο τέλος της σεζόν. Φυσικά ξέρω ότι τσάμπα τα λέω και αν δεν κερδίσει τον Άρη (λες και είναι εύκολο) θα τον σφουγγαρίσουν, αλλά η ποδοσφαιρική λογική έχει χαθεί εδώ και χρόνια από τον σύλλογο.
 

billakos90

Gelatinous Cube
Joined
Jul 19, 2020
Messages
76
προσωπικα θα ενιωθα μαλακας να δινω μυρια στον μαλακα τον καρυπιδη για 6 βαθμους. την λεξη δεν την ειπα περι αγωνιστικου. αλλα οταν τρως αβερτα λεφτα απο αλλον χαλαλι και οι 6 βαθμοι. εσυ γλεντας μπουζουκια κανεις ταξιδακια στην κινα για εμπορικες συμφωνιες, φερνεις και κανα παιχτακι το παιζεις προεδρας. ποιος βγαινει κερδισμενος απο την υποθεση αυτη στο τελος? ο καρυπιδης.

Αυτό που προσπαθείτε να ανακαλύψετε πολυιδιοκτισία με βάση την ζοφερή φαντασία σας εκεί που δεν υπάρχει και να μην δέχεστε την αποδεδειγμένη απο την δικαιοσύνη πολυιδιοκτισία με ξεπερνάει. 😛
Όντως η ανθρώπινη βλακεία δεν έχει όρια.😝
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Αυτό που προσπαθείτε να ανακαλύψετε πολυιδιοκτισία με βάση την ζοφερή φαντασία σας εκεί που δεν υπάρχει και να μην δέχεστε την αποδεδειγμένη απο την δικαιοσύνη πολυιδιοκτισία με ξεπερνάει. 😛
Όντως η ανθρώπινη βλακεία δεν έχει όρια.😝
φιλε αρειανος ειμαι και λεω απλα την γνωμη μου πανω σε αυτο που λενε οτι ο καρυπιδης παιρνει λεφτα απο τον μαρινακη. δεν λεω προσωπικα οτι παιρνει αλλα δεν με ενδιαφερει κιολας οπως θα διαβασεις απο τα σχολια που εχω κανει πανω στο θεμα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
Ρε Μπιλάκο, ρε μπρο, το γεγονός ότι το CAS αρνήθηκε να λάβει υπόψιν το πόρισμα της εγχώριας επιτροπής για την υπόθεση πολυιδιοκτησίας ως "μη-δεσμευτικό" και "χρήζον επανεξέτασης από μηδενική βάση" (και επέστρεψε και τους βαθμούς στον παοκ), θύμισέ μου, πώς το είχες σχολιάσει? Ευρω-χούντα του Σαββίδη?
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
τραγικο ρε πουστη. ζουμε σε χουντα. η κυρια μαλουπα πως την λεγανε και ο κυριος αρκουδας δε βλεπουν?
θα μου πεις εδω οι στοκοι βγαλανε επισημη ανακοινωση οτι θα ρθει ο ματέος μεσω τρύλος στον αρη και βγηκανε μαλιστα και ειπανε οτι "σιγα θα γινει μια διευκολυνση, πως κανετε ετσι?" και δεν κουνηθηκε φυλο, ειναι δυνατον να γινει κατι τωρα??

βουρ στον πατσα καρυ.

μογκρη, μπορει να μην το καταλαβαινεις και ισως να μη σε νοιαζει αλλά καπου εδω να σου πω οτι ο αρης (παλια τον συμπαθουσα περισοτερο απο παοκ) εχει γινει το δευτερο πιο μισητο σωματειο σ ολη την ελλαδα, και νομιζω ξερεις γιατι. οι πανθηρες αντιδρασανε εστω και κατοπιν εορτης, οι σουπεραδες τιποτα. εξω ειναι απογευμα σαββατου.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
βγαλανε επισημη ανακοινωση οτι θα ρθει ο ματέος μεσω τρύλος στον αρη
δεν ηταν επισημη
μογκρη, μπορει να μην το καταλαβαινεις και ισως να μη σε νοιαζει
ξερεις οτι το ελληνικο πρωταθλημα διαβαζω νεα για να γελαω. δεν το θεωρω σοβαρο πρωταθλημα. και δεν θα γινει ποτε σοβαρο.



επισης να πω οτι δεν υπαρχει κανεις αλλος. ειδαμε τι ειχε ο αρης πριν τον καρυπιδη. προφανως ο σουπερ 3 ξερει οτι αν φυγει και αυτος ερχεται το τελος του αρη.
μη ξεχναμε οτι εστω και με λεφτα αλλου εκανε το προπονητικο ξανα ανθρωπινο εστρωσε το χαριλαου. ο σεκιουριτας δεν ειχε λεφτα για να πινει ποτα ο καλας απλα ηθελε να ειναι καπου αιωνια προπονητης. δεν ειχε και δεν εχει μελλον ο αρης.
 
Last edited:

billakos90

Gelatinous Cube
Joined
Jul 19, 2020
Messages
76
Ρε Μπιλάκο, ρε μπρο, το γεγονός ότι το CAS αρνήθηκε να λάβει υπόψιν το πόρισμα της εγχώριας επιτροπής για την υπόθεση πολυιδιοκτησίας ως "μη-δεσμευτικό" και "χρήζον επανεξέτασης από μηδενική βάση" (και επέστρεψε και τους βαθμούς στον παοκ), θύμισέ μου, πώς το είχες σχολιάσει? Ευρω-χούντα του Σαββίδη?

Έτσι σας τα λέει ο Μπαλτάκος. Στην πραγματικότητα το cas αποδέχεται το πόρισμα της ΕΕΑ και απλά στέλνει πίσω την υπόθεση στην επιτροπή εφέσεων ώστε να μπει στην ουσία και να δικάσει. Απο την στιγμή που δεν υπάρχει κάποια αθώωση ή καταδίκη λογικό να παίρνει τους βαθμούς πίσω μέχρι να ξαναγίνει η δίκη στην εφέσεων και να επιβάλει τις ποινές.
Ας πάρουμε όμως τα πράγματα απο την πλευρά του sdna και του μπαλτάκου και ας υποθέσουμε οτι δεν υπάρχει πολυιδιοκτισία. Εξήγησε μου λοιπόν για πιο λόγο ο Γεραπετρίτης άλλαξε πραξικοπηματικά στην μέση της σεζόν τις ποινές σχετικά με την πολυιδιοκτισία;
Επίσης εξήγησε μου γιατί η επο άφησε το πρωτάθλημα χωρίς επιτροπή εφέσεων αφού τα μέλη της παραιτήθηκαν ύστερα απο τις απειλές που δέχτηκαν απο τον ρώσο χαλίφη; δεν θέλει ο χαλίφης να λάμψει η αλήθεια;
Θες τέλος να γυρίσουμε τον χρόνο πίσω και να μου εξηγήσεις για ποιον λόγο η επο του χαλίφη ήθελε να νομιμοποιήσει την συνιδιοκτησία ώστε να μπορεί ένας παράγοντας να έχει κανονικά δυο ομάδες; άσχετα αν στο τέλος δεν του πέρασε.
Λοιπόν;

 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Μπιλακο σοβαρή ερώτηση. Είσαι ευχαριστημένος από την ποιότητα του ελληνικού πρωταθλήματος? Αυτό που βλέπεις σε ευχαριστεί? Δεν θέλεις να βγάλεις τα μάτια σου με κουτάλι?
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
μογκρη μου, τι θα πει επισημη ανακοινωση? μεταξυ μας μιλαμε τωρα. αμα αρχισουμε τετοιες "τυπικοτητες" χανουμε την ουσια, την οποια νομιζω ξερουμε ολοι. προς θεου, το αγαπημενο 10.gr του μπιλακου κοιτα τι γραφει. φαντασου ολα τα αλλα μμε...


εμενα γιατι δε μου κανει διευκολυνση ο κυριος φαταουλ που εχω κατι δανεια? εσενα? κοροιδευομαστε τωρα?


επισης τι ρωτας τωρα? περιμενεις απαντηση? οτι και να σου απαντησει ο αγαπημενος μπιλακος, να σου πω εγω την αληθεια που δε θα παραδεχτει ποτέ??
τι τον νοιαζει η ποιοτητα, αφου σηκωνει τα κατσαρολι??
και δεν το προσωποποιω. δεν ειναι μονο του μπιλακου αυτη η απαντηση. αλλά δυστυχως των 9 στους 10 ολυμπιακων.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
οποτε συνεχίζω να μένω στο οτι με απωθούν οι οπαδοι τυπου μπιλακος - ναι ρε μπαογκ - οαρης και ας μην μαμησω ποτε. και το σημαντικότερο με απωθει το θεαμα. ειδα τις προαλες ντορτμουντ μπαγερν χαρηκε το ματι μου.

απο διαρροες οσες θελεις. πραγματικα οσες θελεις. εχουμε ακουσει πολλα λιγα ηταν αληθεια. και σου λεω πες του καρυ ειναι αληθεια μιας και δεν ειναι κανα αθωο παλικαρι. ολοι αυτοι μα ολοι αυτοι τα βρισκουν και τα κανουν. αν υπηρχε δικαιοσυνη ισως να ηταν αλλιως. αλλα με τα αν δεν κανεις δουλεια.

και φυσικα αν υπηρχε ποιοτητα ισως καποια απο τις "μεγαλες" ομαδες μας εβλεπε εστω και μια ευρωπαικη κουπα.
δες μπασκετ που το πρωταθλημα μας ηταν απο τα πιο δυνατα στην ευρωπη πριν καποια χρονια. μονο ο βαζελος εχει 6 ευρωλιγκες?
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
το συγκεκριμενο πραγμα οτι θα μας βοηθησει μια αλλη ομαδα στην ιδια κατηγορια, θεωρητικα ανταγωνιστρια μας να παρουμε παικτη με λεφτα που προφανως δεν εχουμε, δεν λεγεται ουτε σε διαρροη, ουτε σε "διαροοη" ουτε σε καφενειο ρε φιλε.
και ηταν "επισημη" διαρροη, ΟΛΑ τα μμε, φιλικα κι εχθρικα, την ειχαν ακριβως ιδια, μεχρι τελειας. προφανως ειπωθηκε και δεν ηταν μουσαντένια. δεν ειναι οτι το ακουσε ενας δημοσιογραφος σ ενα πηγαδακι και το γραψε σε στηλη παρασκηνιων.
τελος παντων. δεν εχει νοημα.

το μπασκετ δεν εχει καμμια σχεση με την μπαλα. ισως επειδη χρειαζεται λιγοτερα λεφτα, τα οποια ομως ειναι σιγουρο οτι δε θα παρεις πισω, ετυχε να βρεθουν την ιδια εποχη μερικοι λεφταδες και τα χωσανε. η εθνικη πετουσε, ο κοσμος ενδιαφεροταν και ανεβηκαν ολες οι ομαδες μαζι οχι ενα, αλλα πολλα επιπεδα. ευρωλιγκα που δεν την ελεγαν καν ετσι τοτε, αξιζε κι ο αρης εννοειται, (ισως και 2-3, οχι μία) κι ο παοκ μ εκεινη την φοβερη ομαδα με λεβινγκστον μεσα, τι να λεμε τωρα? εχω δει ηρακλη με ντοναλντσον, xavier mc daniel, και περιστερι με οντι νορις πλακα κανουμε? ρε επαιξε ο τζεφ μαλοουν στον βυζαντινο, δεν γινονται αυτα.
καμμια συγκριση. οσο ερχονται παικτες απ το δευτερότριτο ραφι στην μπαλα και γινονται αυτα που γραφουμε καθε μερα στο παρασκηνιο, καμια ομαδα δε θα δει οχι τελικο, αλλα ουτε οχτάδα. καποιοι (καποιος) θα παντελονιαζει μπαινοντας ομιλους τσουλου και ως εκει, και 2-3 αλλοι θα πανηγυριζουν σαν τρελοι που μπηκαν ομιλους γιουροπα και βγηκε κουτσα στραβα η χρονια. αδιεξοδο.
 
Top Bottom