What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Εγώ πάντως το διάβασα και ψήθηκα παραπάνω για το παιχνίδι, το οποίο δεν είχα ψηλά στη λίστα. Δεν νομίζω να είναι spoiler ότι στην Kara δεν φάνηκε τοοοοοοοοσο τρομακτικό όσο λένε άλλοι, κάτι που για μένα που είμαι μεγάλη κοτούλα είναι θετικό.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Μια που μιλάμε για υποβρύχιες καταστάσεις, παίζω αυτό:


Review εντός της εβδομάδας.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Μια που μιλάμε για υποβρύχιες καταστάσεις, παίζω αυτό:


Review εντός της εβδομάδας.

The Descent vibes are strong with this one.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Ξεκίνησα το Yakuza 0 για να δω επιτέλους περί τίνος πρόκειται. Δεν το είχα στα άμεσα σχέδια μου αλλά μου κίνησε το ενδιαφέρον το γεγονός ότι το Yakuza 7 θα είναι turn-based οπότε μπήκε αυτόματα στο ραντάρ μου. Ενδιαφέρον είναι μέχρι τώρα, αν και ορισμένες cutscenes είναι κουραστικά μεγάλες.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Ξεκίνησα το Yakuza 0 για να δω επιτέλους περί τίνος πρόκειται. Δεν το είχα στα άμεσα σχέδια μου αλλά μου κίνησε το ενδιαφέρον το γεγονός ότι το Yakuza 7 θα είναι turn-based οπότε μπήκε αυτόματα στο ραντάρ μου. Ενδιαφέρον είναι μέχρι τώρα, αν και ορισμένες cutscenes είναι κουραστικά μεγάλες.

Δηλαδή εννοείς ότι άφησες το Let's Play του X-COM 2 στην άκρη για να παίξεις Yakuza; Αυτό εννοείς; :giankos:
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Δηλαδή εννοείς ότι άφησες το Let's Play του X-COM 2 στην άκρη για να παίξεις Yakuza; Αυτό εννοείς; :giankos:

Όχι ασφαλώς! Δεν έβγαλα νέο επεισόδιο επειδή είχα αναλάβει το review του Aquanox, ελπίζω μέσα στο ΣΚ να γράψω νέα αποστολή.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Μόλις τέλειωσα το Wild Hunt.

Νομίζω πως κατέστρεψε τα παιχνίδια για μένα. Ότι καλύτερο έχω παίξει ποτέ. Σοκ και δέος.

Σειρά έχουν τα expansions.

Daymn. Είχα ξεχάσει πώς είναι να είσαι πλήρως overwhelmed μετά από ένα παιχνίδι.
 
Last edited:

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Μόλις τέλειωσα το Wild Hunt.

Νομίζω πως κατέστρεψε τα παιχνίδια για μένα. Ότι καλύτερο έχω παίξει ποτέ. Σοκ και δέος.

Σειρά έχουν τα expansions.

Daymn. Είχα ξεχάσει πως είναι να είσαι πλήρως overwhelmed μετά από ένα παιχνίδι.

Καλωσηρθες....καθησε αναπαυτικα και απολαυσε τα expansions τωρα :)
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Μόλις τέλειωσα το Wild Hunt.

Νομίζω πως κατέστρεψε τα παιχνίδια για μένα. Ότι καλύτερο έχω παίξει ποτέ. Σοκ και δέος.

Σειρά έχουν τα expansions.

Daymn. Είχα ξεχάσει πώς είναι να είσαι πλήρως overwhelmed μετά από ένα παιχνίδι.

Καλώς τον κι ας άργησε.

Protip: Μην παίξεις ποτέ τα expansions, απλά λέγε ότι κάποτε θα τα παίξεις. Έτσι δεν θα ρίξεις αυλαία ποτέ, πάντα κάτι θα έχεις να περιμένεις.
4a5001b7beea096457f480c8808572428b-09-roll-safe.rsquare.w700.jpg

Γίνεται πιο εύκολη με τον καιρό η απώλεια που βιώνεις μέσα σου. Απλά μην περιμένεις πια τίποτα απ' τα AAA παιχνίδια σου, μόνο απ' το CP να περιμένεις.
Ή ακόμα καλύτερα μην παίξεις ποτέ ξανά τίποτα πια σε AAA (εκτός CP, duh), ρίξτο στα isometric crpgs (προωθώ αντζέντα, σχώρα με), εκεί δεν ξεμένεις ποτέ από content και εκπλήξεις
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Το πιο ενοχλητικό πράγμα στο Yakuza είναι οι jRPGοειδείς διάλογοι. Όχι το γράψιμο, η εκτέλεσή τους. Αυτό το πράγμα που ο πρωταγωνιστής λέει μισή λέξη, π.χ. "what?" και το παιχνίδι περιμένει από εμένα να πατήσω το Α για να προχωρήσει ο διάλογος πραγματικά με τρελαίνει. Άσε που είναι εντελώς βλακώδες να γράφεις εκτενείς διαλόγους χωρίς voice acting και μετά να τους εμφανίζεις φράση-φράση σε ένα μικρό μποξάκι ώστε μια συνομιλία που θα μπορούσε να έχει διάρκεια 30 δευτερόλεπτα την ξεχειλώνεις σε 4+ λεπτά. Ποιος στο διάβολο πιστεύει ότι αυτό είναι σωστό design? Κατά τα άλλα το παιχνίδι έχει ενδιαφέρον λόγω των παλαβών sidequests, των πολλών έξτρα δραστηριοτήτων και του setting. Και το combat system έχει την πλάκα του.
 
Top Bottom