What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Pathfinder Kingmaker θρεντ το ορθοδοξο

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045

Miden Agan

Mind-flayer
Joined
Dec 3, 2012
Messages
1,625
ΡΕ ΤΙ ΣΑΣ ΕΙΠΑ;
Μα.....
Εκανα ο,τι ηταν δυνατον...
Τις εφερα ως εδω αλλα...
Α ρε Λινζι...

Και ναι, το τελειωνω, νομιζω ειμαι στην τελικη ευθεια. Εκανα μια ρελανς 50ωρων τις τελευταίες εβδομαδες γιατι το ειχα αφησει όπως ελεγα...
Θα ασχοληθώ λιγο και με τα Dlc, να πειραματιστω με τις απειρες επιλογες του παιχνιδιού.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
😲😲😲😲 Είσαι κάτω από 100 ώρες! Για πες τι cheats χρησιμοποιείς, για μια φίλη ρωτάω.
Αν έπρεπε να μαντέψω, ίσως δεν εξερευνεί την κάθε γωνία του χάρτη, ίσως δεν έχει ασχοληθεί τόσο με side quests, companion quests, kingdom management
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Και αν παρατήσεις τα 3/4 του παιχνιδιού δεν έχεις θέμα μετά στα boss fights ή στις μάχες γενικότερα;
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
ίσως δεν έχει ασχοληθεί τόσο με side quests
Δεν βλέπεις τι έγραψε ο βέβηλος? Θα ασχοληθεί λίγο και με τα dlc λέει. Αν και με το Varnhold δεν βλέπω τον τρόπο πλέον να το κάνει μέσα από την κεντρική ιστορία. Βασικά όχι, πλέον βρίσκεται στο σημείο χωρίς επιστροφή. Λογικά με τόσο χρόνο που έχει σπάει και το παγκόσμιο ρεκόρ στα pathfinder speedruns.
 

Miden Agan

Mind-flayer
Joined
Dec 3, 2012
Messages
1,625
Well, σχετικά με companions ασχολήθηκα μόνο με αυτά του παρτυ που είχα.
Και ναί, το kingdom managment ηταν αγγαρεία για μένα 🥳
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
@Miden Agan εφόσον έφτασες στη Linzi, ποιο ήταν το outcome των άλλων companions?
Αγγαρεία το kingdom management ε? Βεβηλε έχασες
ένα ολόκληρο chapter κατά πάσα πιθανότητα
 

Miden Agan

Mind-flayer
Joined
Dec 3, 2012
Messages
1,625
Κοιτα, οσους ειχα επιλεξει οτι θελω στο πάρτυ, τα πηγα μεχρι τελους τα quests τους επιτυχως. Οι υπολοιποι, εφοσον δεν ασχολήθηκα μαζι τους, τους "περιποιήθηκε" η Niryssa πλεον στο House at the end of time.
Εκτος του Ekundayo βεβαια που δε με ακολουθησε ποτε μιας και στραβωσε που εδειξα ελεος στα Τρολ...

Τωρα για το Kingdom management, ασχοληθηκα τελειως επιδερμικα, ειδικα στα πρωτα 3 chapters. Ειχα βαλει κι ενα μοντ (προ του τελευταιο patch) για γρήγορη εξελιξη...

Παντως προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος που καταφερα να αφιερώσω εστω 100 πολυτιμες ωρες για ενα πλεηθρου.
Η αληθεια ειναι οτι στην αρχη ημουν πιο σχολαστικος. Αφου το ειχα παρατησει για κανα μηνα+, ειπα να το τελειωσω μιας και το αξιζε.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Μόνο για όσους έχουν ολοκληρώσει το παιχνίδι
Η μελέτη των curses νομίζω ότι χρειάζεται μόνο για να κάνεις romance την Nerissa, ίσως και για να έχεις επιλογή για συμμαχία.
Το επιπλέον chapter νομίζω ότι το "χάνεις" μόνο εάν αδιαφορήσεις στους διαλόγους για την κατάρα της και την σκοτώσεις.
Έχει ένα ενδιαφέρων πάντως πως θα ολοκληρώνεται σε αυτή την περίπτωση το παιχνίδι
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Σίγουρα? Μιας και το έχω ολοκληρώσει, θα ψάξω κάνα walkthrough, να δω ποια είναι τα προαπαιτούμενα. Πάντως, νόμιζα ότι για να γίνει trigger το όλο συμβάν έπρεπε να κάνουμε αυτό που λες.
Θα μας πει και ο Βαλάντης βέβαια, που σίγουρα δε μελέτησε καλά το μάθημά του
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Μετά από πολύ πήγαινε-έλα και resting για να ξεφορτωθώ attribute reductions που πέφταν βροχή, είμαι έτοιμος για Stag Lord's Keep, με 56 μέρες πριν με απολύσουν. Φαντάζομαι φτάνουν, έτσι;
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Μετά από πολύ πήγαινε-έλα και resting για να ξεφορτωθώ attribute reductions που πέφταν βροχή, είμαι έτοιμος για Stag Lord's Keep, με 56 μέρες πριν με απολύσουν. Φαντάζομαι φτάνουν, έτσι;
Άνετος είσαι. Καλό σφάξιμο:)
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Βρήκα μια σπηλιά με μεγάλους λύκους στο δρόμο, για την ώρα σφάζω εκεί. Μετά καρφί για Stag Lord.
 

Miden Agan

Mind-flayer
Joined
Dec 3, 2012
Messages
1,625
Σίγουρα? Μιας και το έχω ολοκληρώσει, θα ψάξω κάνα walkthrough, να δω ποια είναι τα προαπαιτούμενα. Πάντως, νόμιζα ότι για να γίνει trigger το όλο συμβάν έπρεπε να κάνουμε αυτό που λες.
Θα μας πει και ο Βαλάντης βέβαια, που σίγουρα δε μελέτησε καλά το μάθημά του


Ενα πράγμα που θυμάμαι σίγουρα να κάνω σε αρκετές περιπτώσεις είναι να αναθέτω μέσω του Kingdom management τη μελέτη των διάφορων Curses. Αλλα έχω λερωμένη τη φωλία μου ας μη μιλάω άλλο :cry: :p
Προς το παρόν έχω να βγάλω το House at the end of time κι έχει ψωμί ακόμα.

Ερώτηση: Απο ότι κατάλαβα, δεν υπάρχει τρόπος να "σώσεις" τη Linzi, άρα πρέπει να συμπληρώσω τη θέση της με ένα Mercenary? Ηδη έφτιαξα το Alter ego της βασικά για να προχωρήσω παρακάτω αλλα μου φαίνεται λίγο κουλό να πάς στο end game με τζενερικ πάρτυ members...
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
@Great0ldOne
Έπεσε το κάστρο είδα, λογικά τελείωσες το πρώτο chapter.
Πώς σου φάνηκε η όλη φάση στο fort, και γενικότερα πώς σου φαίνεται το παιχνίδι μέχρι τώρα;
 
Top Bottom