What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Νεα για software, browsers κλπ.

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Καλά το να βάλεις να ακούσεις μουσική από VLC είναι καθαρός, καραμπινάτος, σαδομαζοχισμός.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
it works, ηχεία του πέους έχω.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Δεν μιλάω για ποιότητα (άλλωστε για να είμαι ειλικρινής δεν έχουν και τις τόσο τρομερές διαφορές) αλλά για ευκολία. Είναι πολύ δύσχρηστο το VLC για τέτοια δουλειά.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
χμ δεν ξέρω, το είχα μέχρι να βάλω internet στο σπίτι που έπαιζα κάτι παλιά MP3 πριν 3 χρόνια. Δεν έκατσα να κάνω και playlist έχω ένα φλασάκι με διάφορα για το αμάξι να παίζει όταν δεν πλερώνω spotify και απλά το κούμπωσα επάνω.

Τώρα μόνο spotify/youtube χρησιμοποιώ, αφού τα mp3 που έχω μαζέψει συλλογή δεν κάνουν ούτε για ραδιοφωνάκι :p
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
1. κατεβαζεις winamp
2. κατα την εγκατασταση τσεκαρεις αν δεν ειναι ηδη τσεκαρισμενη την MilkDrop visualizer option.
3. πινεις λιγο αλκοολ η λιγο οτιδηποτε. ή και οχι.
4. βλεπεις κυκλους. με την καλη την εννοια:

 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Είσαι σίγουρα αυτός με το ATOS; Γιατί πέτυχα κι άλλον στο δρόμο που το ισχυριζόταν...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Είσαι σίγουρα αυτός με το ATOS; Γιατί πέτυχα κι άλλον στο δρόμο που το ισχυριζόταν...
lol το είχα γράψει αυτό τότε που σχολίαζα στο autoblog :p
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Αυτό αν θυμάμαι καλά είχε κυκλοφορήσει ως φήμη, σωστά; Ήταν άραγε σοβαρό ή παπάς;
Παίζει συνεχώς τα τελευταία 2 χρόνια, ειδικά με τα ανοίγματα που κάνει η MS στο open source και στο Linux γενικότερα.

Επίσης αφού φαίνεται ότι θέλει να το πάει για μοντέλο software as a service και δεν υπάρχει περίπτωση κανένας να δεχθεί συνδρομή στα windows, η μόνη λύση είναι να ρίξει τα κόστη development στο λειτουργικό και να προσπαθεί να πουλήσει άλλες υπηρεσίες μέσα από αυτό.

Θα γλυκάθηκαν που σταμάτησαν να ρίχνουν λεφτά στο βαρέλι χωρίς πάτο των winphones και άρχισαν να βγάζουν αφράτα ντάλαρς ρίχνοντας όλο το βάρος στο να βγάλουν τις εφαρμογές τους για android και iOS.

Θα δείξει βέβαια, αλλά νομίζω ότι οι συνθήκες είναι έτοιμες. Άλλωστε δεν θα καταλάβει ο μπαρμπαμπίλιος το παραμικρό από την μετάβαση.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
φλασιά που μου ήρθε τώρα, μήπως δεν είναι τυχαίο που ο Gaben επιμένει στο steamOS/Linux, παρόλο που δεν υπάρχει πλέον η απειλή από την MS να γίνει apple?
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Windows with linux kernel, το ακούσατε πρώτα εδώ! Διαδώστα!
πινω καφε και βγαινω στο δρομο να το ανακοινοσω στις γειτονισες, μεχρι το βραδυ θαναι γνωστο στο πανελληνιο
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Να τους το πεις με τρόπο, μην τους έρθει απότομο.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
φλασιά που μου ήρθε τώρα, μήπως δεν είναι τυχαίο που ο Gaben επιμένει στο steamOS/Linux, παρόλο που δεν υπάρχει πλέον η απειλή από την MS να γίνει apple?

Σίγουρα δεν είναι τυχαίο. Η ανάπτυξη της προοπτικής του Linux δίνει δύο πράγματα στην Valve: αυτονομία στην ανάπτυξη hardware (όπως με το SteamPal) και ένα ισχυρό αποτρεπτικό σε περίπτωση που η Microsoft κάνει πάλι πονηρές σκέψεις.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Κεντραρισμένο κουμπί Start Menu? WTF is this shit.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
γενικα νομιζω οτι προσπαθει να γινει λιγο mac? δεν ειχα και ποτε μου να πω την αληθεια οποτε ας μας πει ο @nitro912gr
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Παλι κινητο μου ηρθε στο μυαλο με την φαση. Θα ζησουμε τις ενδοξες ημερες του παρελθοντος;
 
Top Bottom