What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Νεα για software, browsers κλπ.

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Χμ!!!!
Ξεχωριστη μπαρα για την αναζητηση, για μενα ειναι must και χωρις να ειχα γνωση για το θεμα. Τελικα τα ψυχολογικα μου εχουν λογο υπαρξης.

Να σας θυμισω την συζητηση που ειχα με startpage.com περι οικογενειακων φιλτρων.
Με home page το google και με ενεργοποιημενα τα φιλτρα. οταν εκανα αναζητηση απο την μπαρα ετρωγα στοπ.
Με home page το startpage και με ενεργοποιημενα τα φιλτρα, δεν με σταματουσε τιποτα να δω το οτιδηποτε.
Η επισημη απαντηση απο startapage ηταν οτι απο την στιγμη που χρησιμοποιω την μπαρα ΔΕΝ χρησιμοποιω το startpage.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Ξέρατε κανείς το σάιτ beforeiplay.com ; Πότε βγήκε; Δεν το είχα ξαναδεί! Τώρα μου το έβγαλε όταν έβαλα μια ερώτηση για αναζήτηση στο google για το Lords of the Fallen. Βοηθητικό φαίνεται, αλλά, βέβαια, με ελαφρά spoilers.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Μια ειδηση που την θεωρω πολυ σημαντικη και θεωρω οτι θα εχει και συνεχεια.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Θα το δω αργότερα, αλλά συμφωνώ πως υπάρχει ζωή μόνο με open source, αν και όχι σε επαγγελματικό επίπεδο (με κανά 2 εξαιρέσεις).

Προσωπικά έχω σταθερά σε χρήση και σε επαγγελματικό επίπεδο αρκετά πράγματα, libre office, inkscape, LaserGRBL, Krita, Thunderbird, firefox.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Αρκετά απ' τα προγράμματα που δείχνει τα χρησιμοποιώ (ή τα έχω χρησιμοποιήσει/δει στο παρελθόν) και συμφωνώ με τις προτάσεις του.

Ως προς τον music player, θα έλεγα ότι σε Windows ο Foobar2000 δεν έχει αντίπαλο κι ας μην είναι opensourced. Σε linux προσωπικά χρησιμοποιώ τον QuodLibet κι έχω ακούσει καλά λόγια και για τον Sayonara. Άλλη εναλλακτική (που έχω χρησιμοποιήσει) είναι ο Lollypop που έχει πιο spotify-like look, αλλά δεν τον βρήκα και τόσο stable.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Ως προς τον music player, θα έλεγα ότι σε Windows ο Foobar2000 δεν έχει αντίπαλο κι ας μην είναι opensourced.
μη opesource παλι αλλα musicbee. αν και νταξ music manager-player

(τλκ εκεινο το revamp του winamp σε τι φαση ειναι? cancelled?)
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
μη opesource παλι αλλα musicbee. αν και νταξ music manager-player

(τλκ εκεινο το revamp του winamp σε τι φαση ειναι? cancelled?)
είναι σαν τα lada, πως να κάνεις καλύτερο το τέλειο;
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Media player ε; Από τότε που μπήκε στην ζωή μου το Spotify τα παράτησα.

Όχι και τέλειος ο winamp. Τελευταία φορά που τον είδα ήταν διασωληνομενος και απόρησα γιατί τον κρατούσαν στην ζωή αμαυρώνοντας το ένδοξο παρελθόν του
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,537
βρε ας λεει ο κοσμος οτι οι δεινοσαυροι εξαφανιστηκαν. με περηφανια αναφερω οτι τρεχω winamp 5.57 με το ενδοξο σκιν B&O. α, να, το βρηκα.

Screenshot-4.png

μια ομορφιά.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Media player ε; Από τότε που μπήκε στην ζωή μου το Spotify τα παράτησα.
Πέρα απ' τα λίγα albums που έχω, με βολεύει στο να ακούω ραδιόφωνο (αντί να ανοίγω τη σελίδα του σταθμού στον browser) ή κανένα podcast (πάλι αντί να ανοίγω browser).

Για τα υπόλοιπα, όντως Spotify/Tidal.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,974
βρε ας λεει ο κοσμος οτι οι δεινοσαυροι εξαφανιστηκαν. με περηφανια αναφερω οτι τρεχω winamp 5.57 με το ενδοξο σκιν B&O. α, να, το βρηκα.

View attachment 1731

μια ομορφιά.

It Really Whips the Llama's Ass... :Ρ

Κι εγώ λάτρης του Winamp για πολλά-πολλά χρόνια. Μόλις πρόσφατα άλλαξα σε AIMP.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Ψαχνω ενα πλειερ που να γεμιζει την οθονη με φωτορυθμικα, για να μην δειχνει αδεια οταν παιζω μουσικη. Εχετε κανεναν υπ'οψιν σας?
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Ψαχνω ενα πλειερ που να γεμιζει την οθονη με φωτορυθμικα, για να μην δειχνει αδεια οταν παιζω μουσικη. Εχετε κανεναν υπ'οψιν σας?


winamp
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,670
Έχουν βγεί του κόσμου τα plug-in για το winamp, για όλα τα γούστα.
Πως παίζει φωτορυθμικα o vlc;
 
Top Bottom