What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Witcher 3 : The Wild Hunt

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
To Ciri DLC θα είναι το 'Hail Mary' (έτσι ονομάζουν στην κέημινκ βιομηχανία την ύστατη, απελπισμένη απόπειρα να κάνουν ένα ναυάγιο κερδοφόρο και απολαμβάνουν πολύ μεγαλύτερη λάσκα από το μάνατζμεντ, με το κάβεατ πως αν δεν αποφέρει τα αναμενόμενα έσοδα, το πρότζεκτ σκοτώνεται επιτόπου) του Cyberpunk 2077 και η 'φτηνή' απόπειρα της CDPR να αποκαταστήσει το χαμένο της γόητρο.

Ξέρω πως το έχουν διαψεύσει πολλάκις, αλλά θα συμβεί.

Το ακούσατε πρώτοι από την Αγία Έδρα.

ETA Q1 '22.
με πληροφοριες εκ των εσω το πρωτο dlc εχει να κανει με εναν στεφαν που προσπαθει να κανει στρειτ την τζουντι.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Ρε έχει απίστευτο potential. Θα μπορούσε να είναι ξέρωγω πρωταγωνίστρια η Ciri και να πηγαίνει σε διάφορους κόσμους, να βοηθάει λίγο τη κατάσταση και με το που σκάνε μύτη τα Wild Hunt κοπρόσκυλα να φεύγει. Μέχρι και στο δικό μας κόσμο θα μπορούσε να έρθει θεωρητικά. Δε χρειάζεται να είναι καν μεγάλα τα maps, ας είναι ξερωγώ σαν το White Orchard σε διαστάσεις, αρκεί να υπάρχει ποικιλία. Καλά τώρα ονειρεύομαι, τεσπά.
Η όλη φάση μου θύμισε λιγάκι αυτό το game.
Ξεκινάει τυπικά σα shooterάκι καμπόικο στη μάχη του Little Bighorn αλλά εκεί που ψοφολογάς ανοίγει portal και σε μαζεύουν.
(ή έτσι το θυμάμαι, είχα δει ένα φίλο να το παίζει απλά, δεν το έπαιξα ποτέ ο ίδιος).
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Ξεκινάει τυπικά σα shooterάκι καμπόικο στη μάχη του Little Bighorn αλλά εκεί που ψοφολογάς ανοίγει portal και σε μαζεύουν
Ειναι ενα (καλο) πολυπαιγμενο σεναριο, απο παλια.
Τhe plot involves the protagonists traveling through time to rescue their comrades from the villainous Gylend. Each of the five levels is set in a different time period: The Primitive Age, The Age of Rome, The World Wars, The Age of War and Future World.[3] Players travel between the periods with the aid of a device called the "D-Scanner".

Να αναφερω και την ΤΑΙΝΙΑΡΑ 🤘🤘🤘🤘


gisamurai.jpg
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Βολεύει γιατί μπορούν να τη χώσουν σφήνα σε οποιοδήποτε σημείο του στόρι του Cpunk : Πριν, κατά τη διάρκεια, μετά. Άπειρες δυνατότητες και θα χαρούν τα πλήθη. Όχι πως θα σώσει το παιχνίδι, αλλά σίγουρα θα είναι μια καλή πάσα για το Witcher 4.

Με τη Τζούντι πηγαίναμε μαζί σχολείο, πανεπιστήμιο και μετά πρέπει να θητεύσαμε παράλληλα σε τριάντα δυο δουλειές. Η εφηβική αφέλεια είναι πολυτέλεια και κατάρα συνάμα. Κυρίως σε καθιστά πλήρως ασύμβατο με πικρόχoλους, τσουρουφλισμένους και τέρμα αρτηριοσκληρωτικούς παππούδες :D
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,565
Σε ένα σοβαρό γκεημ που "θέλει να κάνει its own thing" και στέκεται ως τέτοιο, η Ciri δεν έχει καμία δουλειά και ορθώς την άφησαν απέξω εξ αρχής, τα ξαναλέγαμε και πριν 1-2 χρόνια θαρρώ. Πλέον δεν θα με εξέπληττε αν την χώνανε με το ζόρι ως DLC προς το τέλος του δημιουργικού κύκλου του CP.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
γνωστος σταλεγάκιας ημιθανους φορου ειχε γραψει στο θρέ του σαιμπερπανκ οτι αν (αν βρε παιδι μου) ετρωγε καρπαζα η cdpr σ εκεινο το σετινγκ, θα επεστρεφε μετα βαιων και κλαδων στο Ασπρο Λυκο της καρδιας μας. και μου γραφατε τοτε και θα μου γραψετε και τωρα οτι εχουν πει μπλα μπλα μπλα, τελειωσαν με γκεραλτ μπλα μπλα, θα φτιαξουν κειμ με την σιρι μπλα.

οκ, κατσε να δουμε.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Με Geralt σαν sequel δεν έχουν να πουν κάτι άλλο είναι η αλήθεια. Με το franchise φυσικά και δεν τελείωσαν. Με το ζόρι 2 ip έχουν στο δυναμικό τους οπότε θα δούμε αρκετούς τίτλους άσχετα αν είναι μέσα ο Geralt η όχι έστω και σαν cameo.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Η αίσθησή μου, μου λέει ότι θα δούμε τίτλο με την Ciri και τον Geralt μέντορα, ξεκάθαρα για να τραβήξει τους οπαδούς του Λύκου. Και για έξτρα τυράκι, είτε εντός παιχνιδιού, είτε σε κάνα DLC, ίσως παίξουμε και μαζί του.

Αυτά κάνουν τα απανωτά 12ωρα. Να τα βλέπετε και να προετοιμάζεστε για την νέα εποχή
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Το επομενο witcher (εαν υπαρξει) θα ειναι με τους Ofieri επειδη παιζουν ανοιχτοι λογαριασμοι. Επειδη οι μεγαλες μαχες που επαιξαν στον blood and wine αρεσαν, μπορει να παει για την επανασταση.
Αυτα που λετε εσεις ειναι αμπελοφιλοσοφιες.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Φαντάζεστε παιχνίδι είτε RPG 3rd person open world με τη Ciri witcher και τον Geralt μέντορα, είτε massive strategy με τη Ciri αυτοκράτειρα;;!
Ή και κάτι ενδιάμεσο, όπως το Wars and Warriors: Joan of Arc!
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Προσωπικά θα γούσταρα ένα Wild Hunt 2 με πρωταγωνίστρια τη Ciri, αλλά μάλλον είναι υπερβολικά OP για κάτι τέτοιο. Μπορεί βέβαια να νερφάρουν τις ικανότητές της με κάποια σαχλή σεναριακή πρόφαση, ποτέ δεν ξέρεις.

Πολύ φοβάμαι, πάντως, ότι η πρόθεσή τους είναι να συνεχίσουν στο μονοπάτι του Cyberpunk με custom-made πρωταγωνιστή που θα ξεκινάει ως νεούδι και στην πορεία ίσως συναντάει Geralt ή/και Ciri σε ρόλους μέντορα ή σωτήρα. Τους βολεύει για να αποδεσμευτούν από το timeline και να κρατήσουν την τριλογία αμόλυντη, αξιοποιώντας παράλληλα το setting και κάποιους NPCs, αν θέλουν.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Με Geralt σαν sequel δεν έχουν να πουν κάτι άλλο είναι η αλήθεια. Με το franchise φυσικά και δεν τελείωσαν. Με το ζόρι 2 ip έχουν στο δυναμικό τους οπότε θα δούμε αρκετούς τίτλους άσχετα αν είναι μέσα ο Geralt η όχι έστω και σαν cameo.
Το setting προσφέρεται για πολύ πράγμα, έχει ψωμί να δώσει.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Δε νομίζω πως θέλω να δω Witcher χωρίς Geralt. Μου ακούγεται σαν παστίτσιο χωρίς μπεσαμέλ, προφιτερόλ χωρίς σοκολάτα, μπύρα χωρίς αλκοόλ. Από την άλλη, προφανώς θα παιχτεί αν βγει. Απλά, και παιχνιδάρα να είναι, νομίζω κάτι θα με ξενίζει σε κάθε βήμα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Αναρωτήθηκα σήμερα αν μόνο σε εμένα μου άρεσε περισσότερο το 2 από το 3 και είπα να το googlάρω, νομίζω εδώ τα λέει καλύτερα από ότι θα μπορούσα ποτέ να τα εκφράσω.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Το συγκεκριμένο site έβγαλε το dragon age 2 το καλύτερο της σειράς και θέλεις να το πάρουμε στα σοβαρά?
 

Savatar

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,408
Προσωπικά δεν θα ήθελα Witcher με Geralt, έκλεισε αυτό το κεφάλαιο, ζήσαμε το έπος του Άσπρου Λύκου, μου αρέσουν οι ιστορίες να έχουν αρχή και τέλος. Το ιδανικό για μένα θα ήταν Γουετσιρόπαίχνιδο σε τελείως διαφορετικό timeline, πριν ή μετά, υπάρχει μπόλικο lore από όσο έχω καταλάβει, θα προτιμούσα μάλλον αρκετά χρόνια αργότερα από τα γεγονότα του Wild Hunt που να παρουσιάζει και τον κόσμο του πως κατέληξε (με όποιες επιλογές θεωρούν οι συγγραφείς τις "νορμά" φυσικά) , χωρίς συγκεκριμένο χαρακτήρα για τον παίχτη αλλά να φτιάχνει custom χαρακτήρα Withcer (αντί για classes να έχει τα διάφορα School που υπάρχουν, με διαφορετικά intro και ίσως και κίνητρα για την κάθε επιλογή)
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Το συγκεκριμένο site έβγαλε το dragon age 2 το καλύτερο της σειράς και θέλεις να το πάρουμε στα σοβαρά?
Αγνόησε το site, αυτά που γράφει είναι το θέμα, είναι δηλαδή κάποιοι χειροπιαστοί λόγοι με τους οποίους συμφωνώ ότι είναι αυτά τα πράγματα που με κάνουν να προτιμάω το 2.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Αγνόησε το site, αυτά που γράφει είναι το θέμα, είναι δηλαδή κάποιοι χειροπιαστοί λόγοι με τους οποίους συμφωνώ ότι είναι αυτά τα πράγματα που με κάνουν να προτιμάω το 2.
Άρα το πρόβλημα σου είναι ότι το Witcher 3 είναι μεγάλο και σε κάνει να χάνεσαι. Πολλοί λόγοι που αναφέρει το site τους λες και ακυρους. Πάμε παρακάτω δεν ξαναμπαίνω στο site αυτό το έκανα για να δω τους λόγους που λες. Έχω μπει Witcher 3 για να χαζεψω κάνα τοπίο και βαριέμαι να αναλύσω πράγματα. Αργότερα αν θέλεις και έχω όρεξη να στα εξηγήσω ωραία σαν τον Γεωργίου :p
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Άρα το πρόβλημα σου είναι ότι το Witcher 3 είναι μεγάλο και σε κάνει να χάνεσαι. Πολλοί λόγοι που αναφέρει το site τους λες και ακυρους. Πάμε παρακάτω δεν ξαναμπαίνω στο site αυτό το έκανα για να δω τους λόγους που λες. Έχω μπει Witcher 3 για να χαζεψω κάνα τοπίο και βαριέμαι να αναλύσω πράγματα. Αργότερα αν θέλεις και έχω όρεξη να στα εξηγήσω ωραία σαν τον Γεωργίου :p
H αληθεια ειναι οτι αυτο το αρθρο δεν επρεπε καν να υπαρχει. Εχει 14 point και ο τιτλος ειναι 7 reasons.....!
Ο Eredin ειναι ενας απλος κακος ανθρωπος και αυτο κανει το 2 καλυτερο. Εχω καποιες αμφιβολιες εαν ο αρθρογραφος εχει παιξει το 2 και το 3.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Προσωπικά θα ήθελα ένα game που να έχει ΌΛΟ όμως την ατμόσφαιρα που σου δίνει για παράδειγμα στα quest με τις Crones ή σε εκείνο το quest με "τα κουτάλια". Ένα τέτοιο game 20-30 ώρες πολύ θα το ευχαριστιόμουν, αλλά μάλλον μόνο σε mod θα το δω και αν.
 
Top Bottom