What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Single Player RPGs

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Να ρωτήσω κάτι παράξενο (που δεν ξέρω πώς μου καρφώθηκε απ' το μεσημέρι);
Αν το Divinity 2: Developer's Cut (ή Ego Draconis, όπως θέλετε) είναι το 2, ποιό είναι το 1 του;!!
Δεν βρίσκω κάτι σχετικό!
Δεν είναι συνέχεια των Divine και Beyond. Όπως και τα Original Sin δεν είναι συνέχειες των παραπάνω.

 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Το είδα αυτό, απλά δεν κολλάει κάπου ώστε να είναι το "2". Θα μπορούσε να λέγεται Divinity: Ego Draconis!
Εκτός αν το "2" πάει στη διττή φύση του χαρακτήρα, που είσαι και άνθρωπος και δράκος, και μεταμορφώνεσαι κατά το δοκούν :unsure:
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Ego Draconis τεράστια παιχνιδάρα, φουλ υποτιμημένη. Χρειάστηκε η Director's Cut έκδοση για να δείξει βέβαια, οκ.
Εγώ πραγματικά το θεωρώ ως το δεύτερο καλύτερο RPG που έχω παίξει (μπροστά από Gothics, Risens, Elder Scrolls, κλπ.), μετά απ' το Witcher 3.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Δεν είναι συνέχεια των Divine και Beyond. Όπως και τα Original Sin δεν είναι συνέχειες των παραπάνω.
Δεν είναι άμεση συνέχεια, αλλά είναι στο ίδιο σύμπαν και διαδραματίζεται αρκετά χρόνια μετά. Τα Original Sin δεν είναι συνέχειες γιατί είναι
prequels
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
η συζητηση περι divinity μου φερνει ενα deja vu.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,844
Να ρωτήσω κάτι παράξενο (που δεν ξέρω πώς μου καρφώθηκε απ' το μεσημέρι);
Αν το Divinity 2: Developer's Cut (ή Ego Draconis, όπως θέλετε) είναι το 2, ποιό είναι το 1 του;!!
Δεν βρίσκω κάτι σχετικό!
Δεν είναι συνέχεια των Divine και Beyond. Όπως και τα Original Sin δεν είναι συνέχειες των παραπάνω.
Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι (σε φθίνουσα σειρά) τα Beyond Divinity και Divine Divinity. (πολυ Ντιβάνι τελος πάντων)
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Εγώ πραγματικά το θεωρώ ως το δεύτερο καλύτερο RPG που έχω παίξει (μπροστά από Gothics, Risens, Elder Scrolls, κλπ.), μετά απ' το Witcher 3.

Το είχα κάνει review για το PC Master και θυμάμαι χαρακτηριστικά πόσο είχα εκπλαγεί από την ποιότητά του. Πραγματικά ένα αυθεντικό hidden gem,
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Θυμάμαι ότι δε μου άρεσε η αίσθηση "κορεατίλας/lineagίλας" που μου έκανε το Ego Draconis, αλλά ήμουν και 20 χρονώ τότε, τώρα που το θυμηθήκαμε ίσως το ξαναπιάσω.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,812
Το είχα κάνει review για το PC Master και θυμάμαι χαρακτηριστικά πόσο είχα εκπλαγεί από την ποιότητά του. Πραγματικά ένα αυθεντικό hidden gem,
Εριξα μια ματια και βλεπω action RPG, οποτε αποχώρησα.
Σαν αδελφός προσκυνητής της ιερής μάχης μετ'γύρων, πιστεύεις ότι αξίζει η ενασχόληση μαζί του?
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Εριξα μια ματια και βλεπω action RPG, οποτε αποχώρησα.
Σαν αδελφός προσκυνητής της ιερής μάχης μετ'γύρων, πιστεύεις ότι αξίζει η ενασχόληση μαζί του?

Χμ, έχει περάσει καιρός και δεν θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες από το combat system για να πω με σιγουριά.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,812
Χμ, έχει περάσει καιρός και δεν θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες από το combat system για να πω με σιγουριά.
Από ότι βλέπω, έχει πέσει σε τιμή μικρότερη μιας τυρόπιτας. Οπότε θα το έχω στο μυαλό μου και ίσως το τσιμπήσω κάποια στιγμή.
Στην χειρότερη, να το πάρουμε και αυτό μαζί μας όταν μεταβούμε στο grid-based παράδεισο.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
αξίζει η ενασχόληση μαζί του?
Η αίσθηση του "ό,τι θέλω κάνω" τόσο επί εδάφους όσο και επί αέρος και κατά το δοκούν (και όχι η μεταμόρφωσή σου να εξαρτάται από scripted events), δεν υπάρχει σε άλλο παιχνίδι!
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Χμ, έχει περάσει καιρός και δεν θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες από το combat system για να πω με σιγουριά.

Turn based δεν είναι σίγουρα.

Εριξα μια ματια και βλεπω action RPG, οποτε αποχώρησα.
Σαν αδελφός προσκυνητής της ιερής μάχης μετ'γύρων, πιστεύεις ότι αξίζει η ενασχόληση μαζί του?

Δεν σου έχει αρέσει ποτέ κανένα third-person action RPG? Ούτε Gothic/Risen ούτε Witcher 3? Αν όχι, εντάξει, χλωμό να σου αλλάξει γνώμη το Divinity 2, παρόλο που είναι εξαιρετικό στο είδος του. Ειδικά το expansion είναι ίσως το καλύτερο city adventure ever (εντάξει, δεν υπάρχουν και πολλά).
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Turn based δεν είναι σίγουρα.

Ναι αυτό το θυμάμαι, είναι action με skills και cooldowns αν δεν κάνω λάθος. Για το review είχα δημιουργήσει τοξότη χαρακτήρα και η μάχη ήταν γενικά ευχάριστη.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,042
Μην ξεχνάμε επίσης ότι η Λάριαν δεν έχει βγάλει παιχνίδι που να μην αγγίζει την τελειότητα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
εγώ που σκατά το βρήκα στο gog library δεν θυμάμαι, έχει ξεφύγει το backlog
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Ωχ! Κι εγώ το έχω για κάποιο λόγο! Και ναι, βλέπω screenshots και όντως μου σκάει κορεατίλα. Είναι όντως καλό..??
 
Top Bottom