What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
εσείς έχετε #ποιότητα_ζωής ή είστε τίποτα πλεμπλέοι ξέρω εγώ;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
μλκ αυτοί ζουν σε παράλληλο σύμπαν, δεν εξηγείται αλλιώς.

Αμάξι του average Έλληνα πλουσίου:
View attachment 2983
όλα τα αμάξια σε αυτή την φωτογραφία δεν φτάνουν σε αξία το αμάξι του σκυλακάκη καταρχάς, αλλά πληρώνουν όλα περισσότερα για να κυκλοφορούν και μόνο...
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Περίπου μονόδρομος.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Είπαμε, 9 άτομα πληρώνονται με 100 ευρώ το μήνα, 1 άτομο πληρώνεται με 100.000 το μήνα, άρα μέσος όρος μισθών στην Ελλάδα πάνω από 10.000 το μήνα. Πλουσιότερη χώρα έβερ σύμφωνα με τους δείκτες ανάπτυξης.
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Μονοδρομος μονο αν εισαι ΚΑΙ θα εισαι απολυτα υγιεις και δε χρειαστεις ιατρικη φροντιδα. Επισης, αν δε βρεξει, κανει ζεστη η χιονισει ποτε εισαι οκ.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ενεργειας της χωρας απαντά ΜΕ ΓΝΩΣΗ, ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ και πανω απ ολα ΣΟΒΑΡΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΛΟΓΟ, στις παραλογες ερωτησεις των πολιτων για τους αυξημενους 300 και 400 % λογαριασμους..

 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
6.2 πληθωρισμος-και "κακος" μαλιστα- για το μηνα Ιανουαριο.Ρεκορ 25ετιας!. Καλη η πλακα για τη γκαντεμια του Μ. αλλα πλεον οδευω να τη λαβω σοβαρα υποψην.

Θα γελαγα αρκετα, αλλα ηρθε το φυσικο αεριο πριν λιγες μερες και μαλλον θα πουλησω το ps5 που πηρα πριν 2 εβδομαδες για να καλυψω μερος.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Καλά πάει γενικά, κάθε εβδομάδα σχεδόν θα λάβω από τουλάχιστον έναν προμηθευτή email για άλλο ένα 10% επάνω στις τιμές, πρέπει κάποιοι να έχουν φτάσει 40% επάνω μέσα σε ένα χρόνο.
Οι δικοί μου πελάτες φυσικά άρχισαν να μειώνουν τις αγορές λόγο κόστους, ενώ εγώ ανέβασα τις τιμές μόνο για να καλύψω το κόστος για πρώτες ύλες σε πρώτη φάση, αλλά πρέπει να ανεβάσω για να καλύψω και το αυξημένο κόστος σε όλα, από το ρεύμα, μέχρι το κόστος απόκτησης υλικού... καλά θα πάει αυτό.

Το δε ΣΜ πρέπει να έχει ανέβει σταθερά 5-10€ επάνω (με επίσκεψη μια φορά την εβδομάδα). Με το ρεύμα αντέχουμε ακόμα γιατί δεν είμαστε και πολύ στο σπίτι με τις δουλειές μας (αν και πρακτικά ότι δεν καίω σπίτι το καίω στο γραφείο εγώ).

Η δε βενζίνη πλέον αφού άρχισε να φαίνεται στο καντράν η διαφορά, μάλλον σοβάρεψε το κόστος... χαϊδεύει το 1.9 και όλοι λένε ότι άνετα θα πάει 2.10 , τι να πω επέστρεψα στα φοιτητικά τερτίπια που ήμουν μόνιμα άφραγκος και έπαιρνα αναγκαστικά την μηχανή, χειμώνα καλοκαίρι, με ήλιο ή βροχή...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
ο πορδοσάλτε λέει δεν αφορά του φτωχομπινέδες με τα 500€ η αύξηση της βενζίνης, αλλά την παραγωγική κοινωνία.
Δεν ξέρω από που να το πιάσω και πόσο να βρίσω δηλαδής, ρε φτωχομπινέδες και εσείς που θέλετε και βενζίνη για τα μπουράμαξα που έχετε, δεν φτάνει που δεν είστε παραγωγική κοινωνία;
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
ο πορδοσάλτε λέει δεν αφορά του φτωχομπινέδες με τα 500€ η αύξηση της βενζίνης, αλλά την παραγωγική κοινωνία.
Δεν ξέρω από που να το πιάσω και πόσο να βρίσω δηλαδής, ρε φτωχομπινέδες και εσείς που θέλετε και βενζίνη για τα μπουράμαξα που έχετε, δεν φτάνει που δεν είστε παραγωγική κοινωνία;

Πολιτικοί και δημοσιογράφοι στην Ελλάδα παράγουν τέτοιο reality distortion field που θα προσκυνούσε και ο Steve Jobs.
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Εινα πραγματικα απιστευτα αυτα που λενε. Αλλα ακομη πιο απιστευτο ειναι οτι κανεις δεν αντιδρα.!!!
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
βρε νιτρε, γιατι ετσι ξερό? το αδικεις χωρις εικονα/ηχο...:



δεν βρισκω καπως λογικη εξηγηση. δε νομιζω οτι τα χει χαμενα, αυτη ειναι πολυ ευκολη δικαιολογια. πιο πιθανο μου φαινεται να λεει ολες αυτες τις τεραστιες ΠΑΠΑΡΙΕΣ, ωστε καποια στιγμη να τις εξαργυρωσει με βουλευτικη υποψηφιοτητα στη ν.δ. με το ατρανταχτο επιχειρημα: "κοιταχτε τι μαλακιες εχω πει, για να δικαιολογησω τ αδικαιολογητα. αξιζω θεση στο ψηφοδελτιο."
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Τεράστιε Βγενόπουλε, γλέντα τους και μέσα από τον τάφο.

 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,705
ο πορδοσάλτε λέει δεν αφορά του φτωχομπινέδες με τα 500€ η αύξηση της βενζίνης, αλλά την παραγωγική κοινωνία.
Δεν ξέρω από που να το πιάσω και πόσο να βρίσω δηλαδής, ρε φτωχομπινέδες και εσείς που θέλετε και βενζίνη για τα μπουράμαξα που έχετε, δεν φτάνει που δεν είστε παραγωγική κοινωνία;
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
Δηλαδή, για να καταλάβω. Εγώ που δε βάζω βενζίνη γιατί έχω Τέσλα, είμαι κι εγώ κατά τον Αρη φτωχομπινές??!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Δηλαδή, για να καταλάβω. Εγώ που δε βάζω βενζίνη γιατί έχω Τέσλα, είμαι κι εγώ κατά τον Αρη φτωχομπινές??!
Παραγωγική κοινωνία δεν είσαι πάντως, μόνο ο πορτοσάλτας είναι
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Δεν ήξερα που να το βάλω, είπα να το βάλω εδώ να γκρινιάζουμε οι γέροι στο καφενείο "Ο Βύρωνας"

Ιδιοκτήτης ψητοπωλείου δηλώνει χαρακτηριστικά στο Star: «Ή πρέπει να αυξήσουμε την τιμή της πατάτας από 2,50 ευρώ και να την πάμε στα 5 ευρώ ή πρέπει να καταργηθεί. Όποιος θέλει στο σουβλάκι πατάτα θα χρεώνουμε 50 – 70 λεπτά».
 
Top Bottom