What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Στο δικό μου μυαλό, σίγουρα έχω πάντα δίκιο, και στο παιχνίδι κατάφερα να πείσω και ολόκληρο δικαστικό σύστημα. Αλλά όσο να έχει, είναι λίγο δύσκολο να πείσεις κάποιον που ξέρει ότι είναι αθώος, ότι είναι ένοχος. Τι να κάνουμε, ας πρόσεχαν να μην είχαν ύποπτες φάτσες!
 

tyrion395

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,887

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Όταν μπαίνω στην ψυχολογία του ντεντέκτιβ έστω και fake θα ήθελα να ξέρω αν στέκουν τα συμπεράσματα που βγάζω.

Τα συμπερασματα ειναι αποτελεσμα σκεψης. Κατι σε οδηγησε στα συγκεκριμενα συμπερασματα και οχι καπου αλλου. Δεν γινεται να αγνοεις αυτη την διαδικασια για ενα συμπερασμα που δεν υπηρξε.


Οι αθώοι που στείλαμε στη στενή, διαφωνούν.
Οι φυλακες ειναι γεματες με ανθρωπους που, συνηθως, δηλωνουν αθωοι. Οι αθωοι που βρεθηκαν στην φυλακη, δεν καταφεραν να αποδειξουν την αθωωτητα τους και αυτο μπορει να σημαινει πολλα. Οι ενοχοι που δεν μπηκαν φυλακη, δεν ειναι αθωοι. Καποιοι δεν καταφεραν να αποδειξουν την ενοχη τους. Αυτο σημαινει οτι για την κοινωνια ειναι αθωοι.
ρεαλισμος ειναι να προχωρας συμφωνα με αυτο που πιστευεις. Εαν σε παιρνουν απο το χερι για να σου δειξουν που εκανες κακα, δεν ειναι ρεαλισμος της δικαιοσυνης αλλα justice simulator.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Οι αθώοι που στείλαμε στη στενή, εξακολουθούν να διαφωνούν.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Ολοκλήρωσα κι εγώ το Marvel's Guardians of The Galaxy και συντάσσομαι με τις παλιότερες απόψεις των @maladroid, @manofsorrows και @Admiral πολύ όμορφο και διασκεδαστικό παιχνίδι. Η ιστορία ήταν ξεκαρδιστική και σε σημεία αρκετά συγκινητική, όποιος έχει δει τις ταινίες θα νιώσει αμέσως άνετα. Τα στοιχεία gameplay θα έλεγα πως όλο και κάπου τα έχουμε ξαναδεί με εξαίρεση το καταπληκτικό "Huddle". Υπέροχη ιδέα και απίστευτα ταιριαστή με τους Guardians.

Ξαναδιάβασα και το review του Admiral και θα συμφωνήσω με τις ομοιότητες με το Mass Effect 2 (που τυχαία τερμάτισα πριν το Guardians και το έχω φρέσκο). Βασικές διαφορές μεταξύ των 2 παιχνιδιών είναι πως η μάχη του ME είναι cover-based, πεθαίνεις πολύ γρήγορα όταν είσαι εκτεθιμένος ενώ όλες οι "αρένες" παρέχουν πληθώρα από cover. Όταν δίνεις εντολές στους συντρόφους ο χρόνος παγώνει και βγάζει πιο "tactical feeling". Αντίθετα το Guardians είναι πολύ πιο flat, είσαι μονίμως εκτεθιμένος και οι εντολές δίνονται real-time. H μάχη είναι χαοτική και ελαφρώς επιληπτική.

Θα ήθελα συνέχεια αν και μετά την εξαγορά του Studio από την Embracer ανησυχώ κάπως για την πιθανή ποιότητά του, αφού κανένα παιχνίδι του ομίλου μέχρι στιγμής δεν πλησιάζει τα production values της Square-Enix και ειδικά των Guardians. Να κλείσω γράφοντας πως δεν αντιμέτωπισα κανένα bug/glitch (δεν ξέρω αν ήμουν τυχερή ή τα έφτιαξαν), σε 4Κ ήταν jaw-dropping οπτικά καθόλη τη διάρκειά του ενώ με haptic headset non-stop μουσικό υπερθέαμα.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Μέγιστη παράλειψη

@soad667 To Guardians of the Galaxy έχει space λάμα, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις 🦙
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,848
Επιτέλους, μετά από 40 ώρες, βγήκε το Hedon. Απίστευτη δουλειά. Μεγάλα levels, μπόλικα όπλα, υπάρχει και in mod όπου παίζεις μόνον με melee weapons, κάποια σημεία στα οποία γίνεται το κλασσικό, αγνό, shooting μπάχαλο, πολύ αίμα, ικανοποιητικός αριθμός όπλων με alternative shot, αρκετά secrets εντός των levels, αρεά και πού έχει platforming αλλά...
παίρνει τον ευατό του σοβαρά κάνοντας ορισμένες πίστες πιο πολύπλολες απ* όσο θα έπρεπε. Δεν είναι χαοτικές, αλλά θέλουν μία κάποια υπομονή και αρκετό πέρα-δωθε μέχρι να βρεις το δρόμο σου.
Επίσης έχει πολλά consumables που δίνουν buffs αλλά με λίγη προσοχή δε θα σας χρειαστούν παρά μόνον σε Boss Fights όπου εκεί όπως είναι αναμενόμενο γίνεται ο ΧΑΜΟΣ!

Λογικά θα βγει expansion.

85%

Ο κύριος εχθρός του game
20220424195910_1.jpg


ΤΑ ΚΥΤΕΙ ΑΙΜΑ!
20220430233547_1.jpg

...και το αποτέλεσμα
20220501200933_1.jpg

Είμαστε ένα σεξυ ορκ...
20220504205902_1.jpg

Σατανιστική τελετή εν δράση. Σύντομα θα γίνουν κρέας...
20220510223622_1.jpg

Playorc
20220514211205_1.jpg

Πετυχημένο, δε μπορώ να πω
20220517200441_1.jpg


End game
20220529151743_1.jpg
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Τέλειωσα το LA Noire. [..] Οπτικά, το 4Κ hi-res texture version στέκεται τίμια και δε γίνεται εμπόδιο στο να χαρείς το παιχνίδι.

Κάτσε, αυτό είναι official pack που το κατεβάζεις/ενεργοποιείς μέσα από το παιχνίδι, ή μιλάς για fan-made mod;
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Σχεδόν έξι μήνες μετά και με ρυθμούς νεκρής παιδοκόμου χελώνας, κατόρθωσα να ολοκληρώσω το God of War, αφήνοντας μονάχα Muspelheim-Nifelheim grinds και τις Βαλκυρίες. Τα side quests τα ολοκλήρωσα ούλα. Επικό ταξίδι, εξαιρετική αφήγηση, μου έκανε βαθύτατη εντύπωση ακόμη και σπασμένο σε τόσο μεγάλος μήκος χρόνου. Για εμένα δεν εκθρονίζει προφανώς το Red Dead Redemption 2, αλλά μιλάμε για ένα αριστουργηματικά δομημένο και σκηνοθετημένο παιχνίδι. Δε νοείται φίλος των μεστών αφηγήσεων να μην το βιώσει.

Έξτρα πόντοι για τον άψογο μηχανικό τομέα. Και γρίφοι και μυστικά και άπειρα χορταστικά combos. Καθαρίζω ουρανίσκο με το Syberia: The World Before και τα ξαναλέμε σε κανένα τρίμηνο.

ΥΓ Σφηνάκι ενδιάμεσα το Rock and Roll Will Never Die που είναι ένα πραγματικά σπαρταριστό rock and roll adventure, καμωμένο με αγάπη και μεράκι από καραφλοχεταίους νοσταλγούς του Χωρίς Ανάσα για γνήσιους γεροντοξεφτιλοτζόβενους ροκάδες. Μόνο πχοιότητα.
Αρα παραδεχεσαι οτι εισαι τοσο αργος σαν τους εχθρους μου τις χελωνες! Καταλαβαινω τι ξυλο θα εφαγες για να καθυστερησεις τοσο πολυ να το τερματισεις!
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Κάτσε, αυτό είναι official pack που το κατεβάζεις/ενεργοποιείς μέσα από το παιχνίδι, ή μιλάς για fan-made mod;

Αυτό είναι το πι ες φορ βέρζιο... 😁
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Λίγο καθυστερημένα το ξέρω, μπήκα στον κόσμο των Witcher. Ξεκίνησα το πρώτο, ελπίζω να πάει καλά, ο χειρισμός είναι πρωτόγνωρος για μένα, μαθημενος από far cry, tomb raider, uncharted και assassin's creed.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Αρα παραδεχεσαι οτι εισαι τοσο αργος σαν τους εχθρους μου τις χελωνες! Καταλαβαινω τι ξυλο θα εφαγες για να καθυστερησεις τοσο πολυ να το τερματισεις!
Ξύλο έφαγα σίγουρα, τώρα αν ήταν από τους Ντραουγκίρ του Κοτ οφ Γουόρ ή το Αμείλικτο Παιδομάτσουκο της Ζωής (ΤΜ), παίζεται. Σε 3-4 χρόνια που βγαίνω από την εντατική, θα σου πω.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Λίγο καθυστερημένα το ξέρω, μπήκα στον κόσμο των Witcher. Ξεκίνησα το πρώτο, ελπίζω να πάει καλά, ο χειρισμός είναι πρωτόγνωρος για μένα, μαθημενος από far cry, tomb raider, uncharted και assassin's creed.

Το gameplay αλλάζει από το 2 και μετά, γίνεται action.
 
Top Bottom