What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,627
Δεν είναι πάντα εύκολο ρε συ. Μου έτυχε και σε μένα, καλός φίλος που άρχισε να μας τα λέει περίεργα. Προσπάθησα με συζήτηση, έγινε επιθετικός, αποφάσισα να κάνω πίσω και τελικά ξεκόψαμε εντελώς. Και μετά θυμήθηκα ξαφνικά αλλά δυο-τρία περιστατικά σε ανύποπτο χρόνο τα οποία δεν είχα δώσει βάση τότε. Δεν νομίζω πάντως με την φάπα να είχα καλύτερα αποτελέσματα
Ε ναι οκ αν γίνεται επιθετικός καταρχάς δεν σε βλέπει φίλο. Και εγώ είχα διαφωνία για τα εμβόλια με φίλο, περισσότερο που με φόβιζε μην πάθει τίποτα αυτός ο ίδιος παρά για το σωστό του πράγματος, αλλά σε καμία κουβέντα δεν ήταν κάποιος από εμάς επιθετικός. Το φάπα δεν εννοώ να τον σπάσεις στα 2, πες το σκούντημα.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,029
Το φάπα δεν εννοώ να τον σπάσεις στα 2, πες το σκούντημα.

Ένα τόσο δα σκουντηματάκι... :Ρ

silhouette-hand-wants-to-push-man-off-cliff-meanness-treachery-concept-74422316.jpg
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,346
Εδώ άλλοι βρίζανε μανάδες και ρίχνανε όβολο προς τα "φιλοτουρκικά" τους αισθήματα με μπόλικο οχετό ασχετοσύνης... Εδώ θα κολλήσουμε;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,607
Δεν ειναι παραδοξο. Ειναι ο λογικος τροπος που αντιμετωπιζουμε μια κατασταση. Το αντιδοτο για το δαγκωμα των φιδιων, γιατι τα φιδια δαγκωνουν, δεν τσιμπανε, ειναι το ιδιο τους το δηλητηριο.
Η μη ανοχη ειναι ενα χασμα που δεν θελουμε να καλυψουμε αλλα να επιμηκυνουμε σαν πεος, ποτε δεν ειναι αρκετα μακρυ.
Σημερα γραμμη με κιμωλια, αυριο ενα αυλακι, μεθαυριο ενα χαντακι και μετα πολλα χαντακια με σταυρους. Τουλαχιστον αυτα τα χαντακια ειναι τα μοναδικα που ολοι τα θελουν κλειστα.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,463
Πάντα χρήσιμο

View attachment 3763

Πολύ χρήσιμο αλλά συχνά παρερμηνεύεται. Το απόφθεγμα αφορά ιδέες και κινήματα που κηρύσσουν μίσος και καταδίωξη και καταλήγει (πολύ σωστά) ότι πρέπει να τίθενται εκτός νόμου. Το απόφθεγμα δεν απορρίπτει την δυνατότητα σωφρωνισμού ενός ατόμου που μπορεί να έχει πέσει θύμα ακραίων αντιλήψεων. Η πρόληψη μέσω της εκπαίδευσης και ο σωφρωνισμός με τα κατάλληλα μέτρα είναι θεμελιώδεις αρχές του ευρωπαϊκού πολιτισμού. Όπου υπάρχει η δυνατότητα και η ευκαιρία, η πιθανότητα να σώσεις ένα άτομο από το δηλητήριο είναι κατ' εμέ απείρως πιο χρήσιμη στην κοινωνία από το να στρέψεις το βλέμμα σου αλλού για να μην το βλέπεις.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Για να βαλουμε τα πραγματα στη θεση τους. οσα ειπα και νιωθω για τους γερμαναραδες δεν τα ειπα ουτε για να μεταδωσω τις αποψεις μου, ουτε για να αποκτησω υποστηρικτες, ουτε για να παρασυρω καποιον. Αυτα νιωθω κι αυτα πιστευω για παρτη τους.
Αν δεν θελετε να υπαρχουν διαφορετικες αποψεις, ιδεες και συναισθηματα απο τα δικα σας φτιαξτε ενα πριβε σαιτ 10-15 ατομων και διαγραψτε τους υπολοιπους
Δικαιομα σας να διαφωνισετε, να καταδικασετε, να απορριψετε κι οτι αλλο γουσταρετε. Δεν ειναι δικαιομα σας να μου κλεισετε το στομα. Δεν εβρισα κανεναν σας, εσεις δημιουργισατε μια μικρη κλικα και με βριζετε, κρυβομενοι μεσα απο την ανωνιμια του ιντερνετ.
Θα δεχομουν τις αποψεις σας περι δηθεν κοινωνικοτητας, συνγχωρισης, ανθρωπιας κτλ κτλ αν το παραδειγμα του πατερα μου ειταν ενα η εστω αλλα 10. Εδω εχουμε εκατονταδες χιλιαδες τετοια συμβαντα, εκατομυρια σε ολη την Ευρωπη. Δικαιομα σας να πιστευετε οτι οι σημερινοι Γερμανοι ειναι αθωοι, δεν εχουν καμια σχεση με τις ιδεες, πραξεις και εγκληματα των πατεραδων τους. Δεν ετυχε να δει κανεις σας φωτογραφιες της τεως αρχηγου τους Μερκελ, στα νιατα της με ναζισιτκες στολες και χαιρετισμους? Εκτος αν μετανιωσε κι αυτη μετα και αλλαξε ιδεες και νοοτροπεια. Δοκιμαστε να τα πειτε αυτα σε κανενα Καλαβρυτινο, σε κανενα Κορωπιοτη, που φευγοντας οι Γερμανοι αρπαξαν και πεταξαν στον φουρνο εναν γερακο που καθονταν στην αυλη του καιγοντας τον ζωντανο. Και σε ενα σωρο αλλα μερη της Ελλαδας και Ευρωπης.
Οι γερμανοι ειναι οτι χειροτερο ειδος εβγαλε ποτε αυτος ο πλανητης . Περιμενετε να αποκτησουν κανονικο στρατο αεροπορεια ναυτικο και καμια βομβα υδρογονου και εδω θαμαστε να μιλησουμε για τεταρτο και πεμπτο ραιχ.
Τελος αν καποιος ανεγκεφαλος επιδη τολμησα να διαφωνισω μαζυ του με τοποθετει με την πλευρα των ναζιστων, χουντικων, φασιστων, γερμανων? Ενταξει γελαω και τον εχω χεσμενο
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,596
οχι ρε μπρος
μην κλεινετε το οφτοπικ θρεντ. ελεος!


τωρα θα μου πεις ολο το φορου ενα απεραντο οφτόπι το χουμε κανει! οπότε:

Ριχτο, Ηλια!!! ριχτοοοο!!!!
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,463
Για να βαλουμε τα πραγματα στη θεση τους. οσα ειπα και νιωθω για τους γερμαναραδες δεν τα ειπα ουτε για να μεταδωσω τις αποψεις μου, ουτε για να αποκτησω υποστηρικτες, ουτε για να παρασυρω καποιον. Αυτα νιωθω κι αυτα πιστευω για παρτη τους.
Αν δεν θελετε να υπαρχουν διαφορετικες αποψεις, ιδεες και συναισθηματα απο τα δικα σας φτιαξτε ενα πριβε σαιτ 10-15 ατομων και διαγραψτε τους υπολοιπους
Δικαιομα σας να διαφωνισετε, να καταδικασετε, να απορριψετε κι οτι αλλο γουσταρετε. Δεν ειναι δικαιομα σας να μου κλεισετε το στομα. Δεν εβρισα κανεναν σας, εσεις δημιουργισατε μια μικρη κλικα και με βριζετε, κρυβομενοι μεσα απο την ανωνιμια του ιντερνετ.
Θα δεχομουν τις αποψεις σας περι δηθεν κοινωνικοτητας, συνγχωρισης, ανθρωπιας κτλ κτλ αν το παραδειγμα του πατερα μου ειταν ενα η εστω αλλα 10. Εδω εχουμε εκατονταδες χιλιαδες τετοια συμβαντα, εκατομυρια σε ολη την Ευρωπη. Δικαιομα σας να πιστευετε οτι οι σημερινοι Γερμανοι ειναι αθωοι, δεν εχουν καμια σχεση με τις ιδεες, πραξεις και εγκληματα των πατεραδων τους. Δεν ετυχε να δει κανεις σας φωτογραφιες της τεως αρχηγου τους Μερκελ, στα νιατα της με ναζισιτκες στολες και χαιρετισμους? Εκτος αν μετανιωσε κι αυτη μετα και αλλαξε ιδεες και νοοτροπεια. Δοκιμαστε να τα πειτε αυτα σε κανενα Καλαβρυτινο, σε κανενα Κορωπιοτη, που φευγοντας οι Γερμανοι αρπαξαν και πεταξαν στον φουρνο εναν γερακο που καθονταν στην αυλη του καιγοντας τον ζωντανο. Και σε ενα σωρο αλλα μερη της Ελλαδας και Ευρωπης.
Οι γερμανοι ειναι οτι χειροτερο ειδος εβγαλε ποτε αυτος ο πλανητης . Περιμενετε να αποκτησουν κανονικο στρατο αεροπορεια ναυτικο και καμια βομβα υδρογονου και εδω θαμαστε να μιλησουμε για τεταρτο και πεμπτο ραιχ.
Τελος αν καποιος ανεγκεφαλος επιδη τολμησα να διαφωνισω μαζυ του με τοποθετει με την πλευρα των ναζιστων, χουντικων, φασιστων, γερμανων? Ενταξει γελαω και τον εχω χεσμενο

Αυτό που πρέπει να καταλάβεις για να ξεφύγεις από αυτή την παγίδα είναι ότι η ανθρώπινη κτηνωδία δεν έχει σημαία και DNA. Άπειρες αντίστοιχες ιστορίες υπάρχουν σε όλον τον πλανήτη και μεταξύ σχεδόν όλων των κοινωνικών ομάδων. Οι παππούδες μου ήταν μικρασιάτες, μου είχαν διηγηθεί φρικτές ιστορίες από την μικρασιατική καταστροφή. Το μίσος και η εκδίκηση γεννά μίσος και εκδίκηση, τίποτα άλλο. Αυτό είναι ιστορικά αποδεδειγμένο.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,445
Γιατί να κλείσει ρε παιδιά, εδώ βλέπουμε σε real time την ευεργετική δράση της νουθεσίας.

Όταν ο Βόρειος έλεγε απερίφραστα ότι τα επόμενα "περί Γερμαναράδων" θα οδηγήσουν σε μπανάκι, ήταν μόνο για άνοιγμα σχετικού topic ή γενικά;
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,463
Γιατί να κλείσει ρε παιδιά, εδώ βλέπουμε σε real time την ευεργετική δράση της νουθεσίας.

Όταν ο Βόρειος έλεγε απερίφραστα ότι τα επόμενα "περί Γερμαναράδων" θα οδηγήσουν σε μπανάκι, ήταν μόνο για άνοιγμα σχετικού topic ή γενικά;

Γενικά φυσικά. Η δική μου προσπάθεια δεν αλλάζει σε τίποτα αυτό που είπε ο Northlander.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,607
Μπορουμε να επιστρεψουμε σε διαφωνιες οπως εαν ειναι εξυπνο που ο Τσιτσιπας πλενει τα ρουχα του με ουρα εσκιμωων επειδη δεν εχουν αλατα;
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,596
εσυ το γραφεις για πλακα λελο, αλλα το ατομο καθε μερα πεταει κι ενα διαμαντι. το λέιτεστ φρεσκο φρεσκο:



σιγα σιγα θα γινει ενας απο μας ο γαλαζοαίματος λαδορίγανος.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,596
αληθεια ειναι. για σενα και μενα.
οχι για καποιον που προτεινει να παρουμε τεσλα γιατι ειναι οικολογικα και κανουν καλο στον πλανητη.
γι αυτον ειναι χαβαλές.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,607
Μπορει να ηταν στην προηγουμενη οικονομικη του φαση οπου αδειαζε πτυελοδοχεια σε οδοντιατρειο.

Edit
Να πω κατι για μια αδικια

knn.png


Αυτα εγιναν στο Kunena.
 
Top Bottom