What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
..... Μπορει να υπαρχει εκει μεσα κατι που εφαγες πριν μερικες μερες...

γουί γουί σιτσουέισο.
συμπλήρωμα για το σημερινο γευμα λοιπον.
για να το εφαγα πριν λιγες μερες, θα τανε κατιτις καλό.

(ίιιουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ) :sick:🤐
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
όχι ρε, αν είναι καλοφτιαγμένος είναι τέλειος. Από τα καλύτερα λαδερά! Αρκεί να μην το βράζεις 2 ώρες ξέρω εγώ. 30 λετπά το πολύ.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Προσθήκη για τα περί κτηματολογίου μιας που ζυγωνει η προθεσμία υποβολής των ενστάσεων για να δούμε λίγο τον αγρότη εμπρηστή.

Έστω ότι εγώ χάνω ένα οικόπεδο επειδή για τον Α, Β λόγο δεν γουστάρει το κτηματολόγιο να να μου το δώσει. Ναι, δεν γουστάρει γιατί όταν εχεις αγοράσει οικόπεδο στα τέλη 90ς, το οικοδομεις σε ένα σημείο με αποθήκες και σου βγάζει πράσινο το μισό, οπότε πληρώνεις τον συμβολαιογράφο τρεις φορές, χωρίς να υπολογίζονται οι μηχανικοί κτλ και στο πετάει πράσινο επειδή από την αεροφωτογραφία φαίνονται οι καρυδιές πράσινες, τι κάνεις; Γιατί οι αποφάσεις βγήκαν από τυπακια που έπαιζαν με το Google earth του κράτους για να λάβουν τις αποφάσεις τους.

Και καλά πες, το κράτος είναι αδίστακτο σε κάτι τέτοια κι επειδή δεν μπορείς να τα βάλεις εύκολα μαζί του κάνεις πίσω. Αν μεθαύριο το κτήμα μου πουληθεί σε επενδυτή Κινέζο για να χτίσει την βίλα του στον Παρνασσό, πουληθεί σε πολυεθνική για να παράγει ελαιόλαδο ή παραχωρηθεί στην ΡΑΕ για ανεμογεννήτριες, ναι έχω κι ένα τέτοιο που μας το έβγαλαν επίσης δασικό, τότε τι πρέπει να κάνω;

Να συνεχίσω να σκύβω το κεφάλι; Να πληρώσω την αξία του ακινήτου που έχω αγοράσει σε συμβολαιογράφους και δικηγόρους; Ή μήπως θα πάω να βάλω ένα φουρνελο κι ότι θέλει ας γίνει;
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
αστα χρονό, σε νιωθω χωρις να ξερω τι ακριβως λες.

μεγαλη μπιζνα το κτηματολογιο. ο θειος αποθανε και μου αφησε ενα σπιτακι στο νησι, μικρο, μην φανταστεις. ε, ηταν μερακλης ο θειος και το εχτισε διπλα στο κυμα. ε, αφου ηταν μερακλης, ηταν δυνατον να το δηλωσει? το αφησε αυθαιρετουλι. ε, βγηκε ενας νομος περι αιγιαλου πριν δυο τρια χρονια, και μας κοβει μια λωριδα γενναια απ τον κηπο κι απ το οικοπεδο. προστιμο 3-4 κατοσταρικα + η αμοιβη του μηχανικου που το δηλωσε κι εφτιαξε τοπογραφικα, χαρτουρες κλπ για να τρεξει το θεμα.

και ποιος τρεχει? ο μαλακας ο κληρονομος.
ποιος πληρωνει μηχανικους και συμβολαιογραφους και τους ακουει να του λενε πραματα που δεν θελει να καταλαβει γιατι εχει κι αλλα θεματα στη ζωη του? ο ιδιος μαλακας.
και ποιος δηλωσε οτι ναναι στο κτηματολογιο τις προαλλες το ιδιο σπιτι χωρις να εχει ιδεα τι θα του ζητανε παλι να πληρωσει? ω ναι. ο ιδιος τριμάλακας.

εν τω μεταξυ οι περισοτεροι φιλοι και γνωστοι που τους ρωταω αν εχουν δηλωσει το σπιτι που μενουν στο κτηματολογιο, με κοιτανε οπως η αγελαδα το τραινο. ωραια το εχει επικοινωνησει το κρατος το θεμα. απο 1/1/23 θα γινει ΤΗΣΠΟΠΗΣ. θ αρχισουν αυτοματα να θεωρουνται τα μη δηλωμενα ακινητα ιδιοκτησια του κρατους και θα πεσει κλαμα και οδυρμος που δεν θα χει προηγουμενο. εδω κι ενα χρονο παλευω να δηλωσω το σπιτι της αθηνας που μενω, επισης, γιατι ητανε η καραντινα, το γραψα κι εγω χαμηλα το θεμα, φυγανε οι προθεσμιες και δεν μ αφηνει να το δηλωσω η εφαρμογη ΤΟΥ ΠΩΠΟΥ που εχουν φτιαξει, για να με τιμωρησει υποθετω. τρεχω αυτες τις μερες και πρεπει να παω τριτη φορα στο κτηματολογιο και να προσπαθησω να συνεννοηθω με τα ορκς πισω απ τα γραφεια. τα νευρα μου ειναι κοντα στο κοκινο χρωματακι. αμα ακουσεις για παρανοικο με kalasnikof που γαζωσε υπαλληλους του κτημαοτλογιου στην κηφισιας, πες στις καμερες οτι "ηταν καλο παιδι, δεν του φαινοταν, πεσαμε απ τα συννεφα".

σορυ, μπρο. δεν σε βοηθησα καθολου, απλα να ξερεις οτι καταλαβαινω καπως το δραμα που περνας.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Οι σελιδες της ιστοριας ειναι γεματες με απογοτευση, αγωνες που πολλες φορες γινονται ενοπλοι. Σε καμια ιστορικη σελιδα, ουτε σε αυτες που δεν τυπωθηκαν, δεν υπαρχει εξηγηση για το καψιμο του δασους, επειδη μας αδικησε η κυβερνηση. Ειναι εντελως ηλιθιο και τροπος αναπαραγωγης των πιθηκων.
Με αδικησε η κυβερνηση και ετσι θα βαλω φωτια και μετα τζογαρουμε, αν θα καψει το σπιτι του αδερφου μου, το κοπαδι του γειτονα, την γυναικα του κουμπαρου, το ιδιο μου το σπιτι, Αν η φωτια φτασει απο την Λαμια στην Κατερινη.
Επειδη στο μελλον μπορει το κρατος να βαλει ανεμογεννητριες ή να πουλησει την γη σε Τουρκους τεκτονες. Ετσι εγινε στην χωρα Caicos και τωρα την αποκαλουν Turks and Caicos (υπαρχει).

Σημερα χτυπησε το σταθερο, παραξενο. Αριθμος απο σταθερο, θελουμε να σας πουλησουμε ομολογα απο την τραπεζα της ανατολης.
Cosmote ηταν και ο επειδη τυπος δεν γινοταν φορτικος τον αφησα να μιλησει.
Ηθελε να μου πουλησει απεριοριστες κλησεις σε κινητα και σταθερα, Η γραμμη ως εχει 50αρα, νεο router, android box, το μονο που επρεπε να κανω ηταν να δοκιμασω το οτε tv και με κινηματογραφικες ταινιες δωρεαν για καποιο διαστημα. Η διαφορα ηταν 2€ περισσοτερα απο αυτα που πληρωνω τωρα. Μου ειπε οτι πολυ συντομα θα διπλασιαστουν δωρεαν οι ταχυτητες και οτι ερχεται και η οπτικη ινα.
Αν και του εξηγησα οτι δεν παιρνω κανεναν τηλεφωνο και οτι δεν βλεπω tv, προσπαθουσε να με πεισει οτι ειναι καλο το deal. Τοτε συνειδητοποιησα οτι δεν υπαρχει λογος να χαλαμε το ΖΕΝ μας για 2€ και του ειπα ναι. Χαρηκε πολυ το παλλικαρι που τα καταφερε, χαρηκα κι εγω τελειωσε αυτη η συζητηση.
Επειδη, ισως ο επομενος αλλα σιγουρα ο μεθεπομενος λογαριασμος δεν θα πληρωθει, ειναι κατι που δεν επηρεαζει αρνητικα κανεναν μας.
εγινα μαστερ ΖΕΝ.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Καλάσνικοφ στην Κηφισιά; Μα πού οδεύει αυτή η χώρα;

Το θέμα με τα κτήματα στην επαρχία είναι γενικό. Δεν είμαστε μόνο εμείς. Υπάρχει κτηνοτρόφος που του χαρακτηριζει πράσινες και τις δύο στάνες του, όταν δηλώνονται τα τελευταία εκατό χρόνια. Το ίδιο και με τα κτήματα πολλών. Δεν γίνεται τόσα χρόνια να τα δηλώνει ο κόσμος σε εφορία, οσδε κτλ, να τα καλλιεργεί, να επιδοτείται και τώρα να βγαίνεις και να λες άκυρο.

Μακάρι αυτή να είναι η τελευταία σταγόνα του ποτηριού που θα οδηγήσει τον κόσμο σε αφύπνιση, ειδάλλως δεν ξέρω τι άλλο χρειάζεται να γίνει.

Λελο, δεν λέμε να βάλεις φωτιά επειδή το έχασες, αλλά όταν δεις το βίο σου να το παίρνει ο "επενδυτής" είναι σίγουρο ότι θα φρικάρεις. Μάγκας για εμένα θα είναι αυτός που θα συνεχίσει να το καλλιεργεί χωρίς να τον νοιαξει τίποτα και μόλις έρθουν για τα ρέστα θα απαντήσει με μολύβι
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Έχετε σε όλα δίκιο, μπουρλότο παντού, εγώ μετακόμισα πέρσι και δήλωσα τη νέα διεύθυνση ηλεκτρονικά στην εφορία και έκαναν 7 μήνες να την επικυρώσουν. Μιλάμε για μια διαδικασία που δεν θέλει καν δικαιολογητικά, μπαίνεις στην ΑΑΔΕ με τα στοιχεία του TAXIS και τους λες μένω τώρα εδώ ευχαριστώ καλημέρα, και μπαίνει ένας υπαλληλος τους και πατάει οκ. Κάνανε 7 μήνες.

Σας αφήνω με την συμβουλή της ημέρας

 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Μια σημαντική τοποθέτηση από την/τον/τους Θεοδώρα Νίκος, σχετική με τον τίτλο του άρθρου.


View attachment 3745
Ξέχασες το "το". Μπορεί να υπάρξουν παρεξηγήσεις
dude that... that was so... deep.
Ρε συ, και εγώ το ίδιο σκέφτηκα. Κάποιοι θα γελάσουν αλλά εγώ ήμουν σε φάση τι είπε η τύπισσα
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
μλκ μπήκα και τον βρήκα, το έχει κατεβάσει αυτό, αλλά γενικά είναι για πολύ μπουνίδι αυτό το σκουπίδι που αναπνέει...
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Γνωστός δικηγόρος-γρανάζι του ελληνικού organised crime 🤌
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Γνωστός δικηγόρος-γρανάζι του ελληνικού organised crime 🤌
τι θες να πεις; κυβερνητικός είναι;
 
Top Bottom