What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,494
Αυτα τα πραγματα πρεπει να λεγονται επειδη, οχι μονο στην Ελλαδα, σερβιρουν τον ιδιωτη ως μια πολυ καλη λυση.
Η αληθεια ειναι οτι εχουν δημιουργησει πολυ μεγαλυτερα προβληματα. Φερνω ως παραδειγμα τον Elon. Φανταστειτε να αγοραζε το συστημα υγειας.
Ο ιδιωτης @nitro912gr τα τρωει μονος του και δεκαρα δεν δινει. Στο δημοσιο τα τρωνε πολλοι, κινειται το χρημα.
Δεν ειναι ολα ο υπαλληλος που τσεκαρει αν λειτουργει η βαρδια του ρολοι. Παιζουν ρολο πολλα πραγματα και με θεμελιο λιθο, πως θα βγουν περισσοτερα λεφτα και αποτυχιες που περνανε στον πελατη.

Εγώ πήρα ταξί μέχρι την επόμενη λειτουργική στάση, μετά άλλο τραίνο για το υπόλοιπο της διαδρομής.
το χρημα και ο βηχας δεν κρυβονται :p
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,477
εγώ δείχνω το πρόβλημα με το δάκτυλο, τι λέτε εσείς τώρα...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,494
Το προβλημα ειναι οι ελεγκτες ποιοτητας; Ρε @nitro912gr, εχεις επενδυσει εναν σκασμο χρηματα και δεν ελεγχεις τιποτα;
κατι ειναι λαθος στο δαχτυλο σου.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,703
ίσως δεν κατάλαβες τι είπα. Ξέρανε πολύ καλά τι κάνουν. Ήταν το μέσο για την διάλυση.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Ρε άνθρωπε του θεού έτσι όπως το έγραψες το μυαλό μου πήγε στο μεταφορικό μέσο με το αντίστοιχο συμπέρασμα :giankos:
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,334
Το επιχείρημα υπέρ ιδιωτικοποίησης το 80: ο ανταγωνισμός θα φέρει καλύτερες υπηρεσίες στον πελάτη.

Θατσερισμός γαρ!! (Ας μην ήταν τα Φώκλαντς, από την πρώτη τετραετία θα την κατέβαζαν οι Τόρυς)!!

Τελικά νομίζω ότι αποδεικνύεται ότι η λύση, είναι κάπου στη μέση: Ούτε το μπάχαλο του (Ελληνικού κυρίως) Δημοσίου, ούτε την απληστία του Ιδιώτη!!

Αλλά όταν απλά φυτεύεις ανθρώπους σε καίριες θέσεις, για να εξοφλήσεις γραμμάτεια, αυτό γίνεται!! Και δεν αφορά ούτε μόνο τον δημόσιο τομέα, το τελευταίο, ούτε είναι αποκλειστικό προνόμιο της χώρας μας!!!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,494
Αυτο που δεν μπαινει στην συζητηση ειναι τα παιχνιδια που παιζονται, οταν το δημοσιο πουλαει τις εταιριες της.
Ας μην μενουμε στους αχρηστους που πηραν μια καρεκλιτσα. Δεν μπορεις να εισαι αχρηστος για παντα. Δειτε ποσες θεσεις εχει αλλαξει ο Γεωργιαδης.

Ολες αυτες οι ερωτησεις για πωλησεις-σκοτωμα που βγαινουν στην επιφανεια, εχουν μια απαντηση. Λεφτα που μπηκαν κατω απο το τραπεζι και εναν ιδιωτη, που δεν ενδιαφερεται εαν η @kara εξυπηρετηθει. Αυτο που τον ενδιαφερει ειναι η μεταπωληση. Θα παρω κοψοχρονια και θα πουλησω με κερδος. Που χωραει ο αχαιρευτος ανηψιος που πηρε το γραφειο οργανωσης; Αυτο το εργο το εχω ζησει. Καπιταλισμο το λενε.

Πολλες απο αυτες τις συμφωνιες κρυβουν ξεπλυμα χρηματος.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,670

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,494
Ενας φιλος ελεγε, απο καποιους ανθρωπους μπορεις να ησυχασεις μονο οταν πεθανουν.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,703
Ενας φιλος ελεγε, απο καποιους ανθρωπους μπορεις να ησυχασεις μονο οταν πεθανουν.
θυμήθηκα αυτό:



Και έχω μια ιδέα για γκάλοπ: Συγκεκριμένοι ηγέτες που δεν φημίζονται για εργατικότητα και ικανότητα, θα προτιμούσατε να είχαν την εργατικότητα και ικανότητα τού Ναπολέοντα;
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,678

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,477
αχαχαχαχα ναι έχουν ξεκωλιαστεί στους ελέγχους λέμε... όλα αυτά έπρεπε να τα γράφει η αστυνομία, αλλά δεν έχουν τροχονόμους, μόνο ματατζίδες να βαράνε φοιτητές.

Το γαμάτο με τα φώτα που τυφλώνουν είναι ότι τα βάζουν οι κάγκουρες αφού βάλουν αντηλιακές μεμβράνες που δεν τους αφήνουν να δουν το βράδυ...

ήμουν συνεργείο και λέει ο άλλος ρε να μου βάλεις δυνατότερο φως στην όπισθεν γιατί δεν φωτίζει το βράδυ. Μια χαρά φωτίζει του λέει, εσύ πήγες και έβαλες την μεμβράνη πίσω.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,277
Πλ σημαντικό
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,477
Ελληνικό SUV Keraboss: Μηδενικές πωλήσεις από τον Ιούνιο μέχρι σήμερα | carandmotor.gr

Δε μπορεί! Μας πολεμάνε να μην κυκλοφορήσουμε δικό αμάξι!!!11!
Απίστευτο, πέφτω από τα σύννεφα που δεν έκαναν εράνους διάφοροι εθνικοφρουροί να αγοράσουν όσα περισσότερα γίνεται και να τα παρατάξουν περίτρανα στον Έβρο.

Ακόμα πιο απίστευτο ότι κανένας δεν ήθελε να αγοράσει ένα πανάκριβο, κακάσχημο, λιτό και δυνητικά επικίνδυνο όχημα για να κυκλοφορεί με την οικογένειά του, ειδικά τώρα που πιάνουν τα κρύα... ρε είστε ανθέλληνες;

Μήπως να φταίει ότι το διαφημίζουν για εκτός δρόμου με λάστιχα δρόμου, μοτέρ πόλης και αυτόματο κιβώτιο; Μπα, οι φλώροι δε ξέρουν απλά.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,494

εδω και τωρα, μπουκοταζ στον ανθελληνα Κανακη,τον φουρναρη.
EDIT

Μήπως να φταίει ότι το διαφημίζουν για εκτός δρόμου με λάστιχα δρόμου, μοτέρ πόλης και αυτόματο κιβώτιο; Μπα, οι φλώροι δε ξέρουν απλά.
Πολλα Ελληνικα project, δεν πηραν ποτε αδεια. δεν ελαβαν καμια υποστηριξη και απλα εσβησαν, οπως σβηνουν τα ονειρα.
Τους λογους της αδιαφοριας δεν τους γνωριζω. Θεωρω οτι αυτο το project πηρε την αδεια και την δημοσιοτητα, επειδη ειναι μια αηδια πανω σε ροδες και επειδη προοριζοται για μια αγορα που δεν απειλει καποια σημαντικη αγορα.
Θυμαμαι πολυ καλα πως το συγκεκριμενο αυτοκινητο, προοριζοταν για εταιριες ενοικιασεων αυτοκινητων, σε τουριστικους προορισμους.
Αυτα που νοικιαζουν οι τουριστες και σου επιστρεφουν μονο τον καθρεφτη και τα κλειδια του αυτοκινητου.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,477
αυτοί και αν δεν θα αγόραζαν κάτι πανάκριβο σαν αυτό. αυτοί θέλουν αυτοκίνητα αναλώσιμα όχι να δώσουν ένα σκασμό λεφτά.
 
Top Bottom