What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Ελειωσα με Torchlight 2. Ηθελα να ντυθω με σετ, εστω ενα και για μια φορα. Η Runic ειχε αλλα σχεδια για μενα. Δεν επεφτε ουτε καν κατι απο αυτα που εχω ηδη. Αναλαμπη..... μπαινω με αλλον χαρακτηρα. Κανω δυο run και επεσαν τρια τεμαχια. Ετσι απλα.
Δηλαδη πρεπει να παιζεις με αλλον χαρακτηρα για να ντυσεις αυτον που δεν παιζεις.
giphy-downsized.gif
EDIT
και ο χαρακτηρας που παιζεις, θα ειναι ξεβρακωτος.
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Υπαρχουν παντου αλλα δεν τους καταλαβαινουμε. Με τι ασχολειστε;....

Τα δεκα επαγγελματα με τους περισσοτερους ψυχοπαθεις.


Γενικοί Διευθυντές
Δικηγόροι
Εργαζόμενοι στα ΜΜΕ
Πωλητές
Χειρούργοι
Δημοσιογράφοι
Αστυνομικοί
Ιερείς
Σεφ
Δημόσιοι υπάλληλοι

Με τους λιγοτερους


Φροντιστές/βοηθοί στον τομέα της περίθαλψης
Νοσοκόμοι
Θεραπευτές
Τεχνήτες
Αισθητικοί
Εργαζόμενοι σε αγαθοεργίες
Δάσκαλοι
Καλλιτέχνες
Ιατροί
Λογιστές

Chianti
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Που είναι οι κομπιουτεραδες; Οι γραφίστες; Οι τυπογράφοι; Ημιτελής και απογοητευτική λίστα. Λες και δε ξέραμε τι λογιω είναι οι μπάτσοι
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Που είναι οι κομπιουτεραδες; Οι γραφίστες; Οι τυπογράφοι; Ημιτελής και απογοητευτική λίστα. Λες και δε ξέραμε τι λογιω είναι οι μπάτσοι


Οι κομπιουτεραδες, γραφιστες, τυπογραφοι. Δεν καταφεραν να μπουν στο τοπ 10. Λογικα θα βρισκονται μεσα στο τοπ 20.
Η λιστα ειναι πληρης.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,667
Υπαρχουν παντου αλλα δεν τους καταλαβαινουμε. Με τι ασχολειστε;....

Τα δεκα επαγγελματα με τους περισσοτερους ψυχοπαθεις.




Με τους λιγοτερους




Chianti
Η γραμματική λέει «χειρουργός» όπως δημιουργός, ξυλουργός κλπ και όχι χειρούργος όπως κακούργος, πανούργος. Αλλά αν είναι στην λίστα με τούς ψυχοπαθείς δεν ξέρω αν το έχει βάλει επίτηδες.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Η γραμματική λέει «χειρουργός» όπως δημιουργός, ξυλουργός κλπ και όχι χειρούργος όπως κακούργος, πανούργος.

Συνηθως, αυτα τα πραγματα τα σχολιαζουν εκπαιδευομενοι δημοσιογραφοι (το πρωτο μου αρθρο κι ετσι φαση) και ανθρωποι που ειναι στην λιστα. Ξερουμε οτι δημοσιογραφος, δεν εισαι. Τι μας κρυβεις; Τι ζωδιο εισαι;
Δυστηχως ή ευτηχως, οπως το βλεπει ο καθενας. Με αναφερει η πρωτη λιστα αλλα και η δευτερη λιστα και δεν ειμαι κανενας τριτοτεταρτος.

The water signs (Cancer, Pisces, and Scorpio) accounted for the highest number of killers and victims in our analysis
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Το μαγκσοτ της Μπερθα. Το πινακακι γραφει ως κατηγορια Mayhem. Ακομα και τοτε δεν ηταν παρανομο να ακους Mayhem.
Οι πρακτικες της μπαντας ηταν και ειναι παρανομες αλλα η Μπερθα, ειναι η πρωτη γυναικα που μπηκε φυλακη, επειδη εκοψε με κοφτερο εργαλειο το μοριο του συζυγου της.
Το χαμογελο....


mugshot.png
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Για να παρετε ιδεες. Πως το αποχετευτικο θα λυσει το στεγαστικο σας. Το μονο που θα σας λειπει ειναι ενα οικοπεδο-παρκινγκ.



Εχω σταμπαρει και μια αλανα με τετοιους τσιμεντενιους σωληνες. Ειναι χρονια παρατημενοι εκει, μαλλον δεν τους θελει κανενας. Ισως να ειναι περισσευμα απο καποιο εργο που εκαναν ή απο καποιο εργο που δεν εκαναν.
6:08 ξεκλειδωμα με την καμερα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Για να παρετε ιδεες. Πως το αποχετευτικο θα λυσει το στεγαστικο σας. Το μονο που θα σας λειπει ειναι ενα οικοπεδο-παρκινγκ.



Εχω σταμπαρει και μια αλανα με τετοιους τσιμεντενιους σωληνες. Ειναι χρονια παρατημενοι εκει, μαλλον δεν τους θελει κανενας. Ισως να ειναι περισσευμα απο καποιο εργο που εκαναν ή απο καποιο εργο που δεν εκαναν.
6:08 ξεκλειδωμα με την καμερα.

από άδεια και άχρηστα κτήματα έχουμε, απλά ακόμα και για αυτό τον σωλήνα θες κάποιες άδειες εδώ και εκεί, αν θες ρεύμα και νερό δηλαδή, ξέρω εγώ οκ λύσεις υπάρχουν :p
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Το σιγουρο ειναι οτι θα πληρωνεις λιγοτερα.
Βεβαια....
Μπορεις να το βαλεις σε μερος απομερο. Να κανεις μια παρανομη γεωτρηση για νερο.
Μπορεις να βαλεις solar για να εχεις led λαμπα, να φορτιζεις το κινητο και να εχεις laptop. Δεν νομιζω να σε ενοχλησει κανενας. Εκτος βεβαια και αν σε ρουφιανεψουν. Το αγαπημενο αθλημα των ελληνων. Δηλωνεις και αστεγος για να μην σου σπανε τα @@. Να ζεις διχως νομους ρε αδερφε.
Στην στραβη, το παιρνεις και φευγεις. Το τσουλας κιολας. Επειδη ειναι μικροσκοπικο, για θερμανση μπορεις να βαλεις 3-4 κερια να καινε.
Ο καταλληλος να απαντησει ειναι ο @Chronomancy.

EDIT
Δεν ξερω εαν υπαρχει και νομοθεσια για οσους μενουν μεσα σε σωληνα αποχετευσης.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Ηπια ωτίτιδα και πήγα στα επειγοντα εδώ στα φημισμενα ιδιωτικά νοσοκομεία του χιουστον να με δει ένας κουφιατρος. Καλά το ξέρω ότι δεν έχουν δημόσια, αλλά το αναφέρω επίτηδες, επειδή υποτίθεται ότι η ιδιωτικοποίηση της υγείας θα μας σώσει.
Τα συμπτώματα τα κατέγραψε ένας τύπος, μάλλον πρώην προποτζης, ο οποίος μου έδειχνε την οθόνη του, γιατί έτσι το κάνουμε εδώ κοιτά να μαθαίνεις, σε κάτι που έμοιαζε με διάγραμμα ροής ώστε να καλεσει τον κατάλληλο γιατρό. Μου λέει θες ΩΡΛ, κι εγώ που νόμιζα ότι θέλω ορθοπεδικό!
Περιμενω στο δωμάτιο μου, τύπου κουζίνα σε κέντρο υγείας και έρχεται κάποια στιγμή μια νοσηλεύτρια, νόστιμη και τραγανή. να μου πάρει πίεση και θερμοκρασία.
Καλά φαίνεσαι. Δεν έχεις πυρετό, μάλλον θα είναι ήπιας μορφής.
Πεθαινω της λέω, αν και μέσα μου είμαι ήδη νεκρός. Περιμενω κάποιον να με αναστήσει.
Προφανως απετυχα πλήρως να ανοίξω κουβέντα κι έφυγε.
Ερχεται κι ο κοουφιατρος επιτέλους και μου λέει μαλλον έχεις ωτίτιδα. Για να δούμε μέσα στο αυτί. Ααα όλα καλά. Στον λαιμό; Όλα καλά. Για άκου αυτό. Μα εσυ δεν έχεις τίποτα. Εφυγες.
Παω στην ρεσεψιόν. Α εδώ είσαι πουλί μου; Υπογραψε εδώ κι εδώ. Μαζι με κάτι αλλά χαρτιά που εκτυπώσαν από το τζενυ.γρ για την αντιμετώπιση του πόνου στο αυτί στο σπίτι, μου φέρνουν και την απόδειξη, 450$ για να περάσω την πόρτα και αλλά τόσα για τον γιατρό. Κι αυτό με ασφάλεια. Που να μην είχα κιόλας. Ευτυχώς η ασφάλεια θα καλύψει όλο το τελικό ποσο, αλλά φαντάζομαι ότι αν δεν υπήρχε αυτή και αν ήταν κάτι πιο σοβαρό που απαιτούσε νοσηλεία, θα ήταν καλύτερα να πέθαινα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Ηπια ωτίτιδα και πήγα στα επειγοντα εδώ στα φημισμενα ιδιωτικά νοσοκομεία του χιουστον να με δει ένας κουφιατρος. Καλά το ξέρω ότι δεν έχουν δημόσια, αλλά το αναφέρω επίτηδες, επειδή υποτίθεται ότι η ιδιωτικοποίηση της υγείας θα μας σώσει.
Τα συμπτώματα τα κατέγραψε ένας τύπος, μάλλον πρώην προποτζης, ο οποίος μου έδειχνε την οθόνη του, γιατί έτσι το κάνουμε εδώ κοιτά να μαθαίνεις, σε κάτι που έμοιαζε με διάγραμμα ροής ώστε να καλεσει τον κατάλληλο γιατρό. Μου λέει θες ΩΡΛ, κι εγώ που νόμιζα ότι θέλω ορθοπεδικό!
Περιμενω στο δωμάτιο μου, τύπου κουζίνα σε κέντρο υγείας και έρχεται κάποια στιγμή μια νοσηλεύτρια, νόστιμη και τραγανή. να μου πάρει πίεση και θερμοκρασία.
Καλά φαίνεσαι. Δεν έχεις πυρετό, μάλλον θα είναι ήπιας μορφής.
Πεθαινω της λέω, αν και μέσα μου είμαι ήδη νεκρός. Περιμενω κάποιον να με αναστήσει.
Προφανως απετυχα πλήρως να ανοίξω κουβέντα κι έφυγε.
Ερχεται κι ο κοουφιατρος επιτέλους και μου λέει μαλλον έχεις ωτίτιδα. Για να δούμε μέσα στο αυτί. Ααα όλα καλά. Στον λαιμό; Όλα καλά. Για άκου αυτό. Μα εσυ δεν έχεις τίποτα. Εφυγες.
Παω στην ρεσεψιόν. Α εδώ είσαι πουλί μου; Υπογραψε εδώ κι εδώ. Μαζι με κάτι αλλά χαρτιά που εκτυπώσαν από το τζενυ.γρ για την αντιμετώπιση του πόνου στο αυτί στο σπίτι, μου φέρνουν και την απόδειξη, 450$ για να περάσω την πόρτα και αλλά τόσα για τον γιατρό. Κι αυτό με ασφάλεια. Που να μην είχα κιόλας. Ευτυχώς η ασφάλεια θα καλύψει όλο το τελικό ποσο, αλλά φαντάζομαι ότι αν δεν υπήρχε αυτή και αν ήταν κάτι πιο σοβαρό που απαιτούσε νοσηλεία, θα ήταν καλύτερα να πέθαινα.
Κάθε άρθρο "Things in murca that doesn't make sense in Europe" που σέβεται τον εαυτό του έχει και μια τέτοια ιστορία μέσα :(
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Συνηθως, αυτα τα πραγματα τα σχολιαζουν εκπαιδευομενοι δημοσιογραφοι (το πρωτο μου αρθρο κι ετσι φαση) και ανθρωποι που ειναι στην λιστα. Ξερουμε οτι δημοσιογραφος, δεν εισαι. Τι μας κρυβεις; Τι ζωδιο εισαι;
Δυστηχως ή ευτηχως, οπως το βλεπει ο καθενας. Με αναφερει η πρωτη λιστα αλλα και η δευτερη λιστα και δεν ειμαι κανενας τριτοτεταρτος.

Με είχε στείλει παρόμοιο άρθρο πριν χρόνια η μάνα μου και δήθεν και καλά ήταν έρευνα του fbi που έδινε τα στοιχεία και καλά, με ένα μικρό γκουγκλαρισμα είχα βρει ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο και ήταν απλά χοαξ
 
Top Bottom