What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,358


Ντεμεκ τεκ γκουρου με έμφαση στα κρύπτοζ.
Υπάρχουν κάμποσοι εκεί έξω που λένε "τραστ μη μπρο και θα σου πω για επενδύσεις".
Καλά και ενδιαφέρων πράματα αυτά που ποστάρει ο σισι (και ρησπεκτ που αφιερώνει χρόνο για να τα πει, δίχως κάνα αντίτιμο) αλλά υπάρχει και αυτή η πλευρά, μιας και στο Ελλάντα "ζούμε" (όχι ότι έξω δεν κυκλοφορούν παπάτζες).

Γενικά ο άνθρωπος περιμένει μασημένη τροφή και όλα να πάνε στον αυτόματο.
 
Last edited:

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,357
Καλά κάνει ο Κυρίτσης δεν λέω. Κάποιοι μπορεί να σωθούν. Απλά κάπιοι κάνουν αυτή την δουλειά χρόνια τώρα χωρίς να λένε ότι τα θύματα είναι ηλίθιοι. Αν θες πραγματικά να τους βγάλεις από αυτό δεν είναι τρόπος να τους υποβαθμίζεις ετσ. Τους ξυπνάς εγωϊσμούς κτλ και δεν κάνεις δουλειά, ειδικά στους οριακά ενήλικους.

Φανταστείτε κάθε φορά που κάποιος κάνει μια κακή οικονομική επιλογή, να έρχεται ο σωτήρας/φωστήρας και να τον πλακώνει στα μπινελίκια. Δεν θα εισακουστεί.

Είναι αρκετά σαφές ότι τον νοιάζει το clout των scams, παρά η προστασία της κοινότητας. Έστω και έτσι επιτελεί ένα έργο όμως.

ΥΓ. Επίσης λέει ότι το B ή το ETH δεν υπάρχει περίπτωση να αναίβει κατά Χ. Δεν έχει καταλάβει βασικά πράματσ και γιατί ο χώρος έχει ακόμα appeal.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,358
Καλώς ή κακώς. Αυτός έχει το βήμα (λόγω views, ονόματος, γοατέβερ) και διαθέτει κάμποσο appeal στην απλή νόρμα. Η οποία ακούει τα πράματα τα οποία θέτει και πέφτει το σαλάκι σε ντερπ μοουντ.
Το ότι τα λέμε εμείς αναμεταξύ μας ή γράφονται εκτενέστατα tips και how to σε φόρα, δε πάει να πει πως ο Aριστείδης Μητρόπουλος έχει το ίδιο μέσο. Απλά άκουσε για "εύκολο χρήμα", έβαλε το ανίψι-πρώην μπαρίστα να του φτιάξει ακάουντ και that's it.

ΥΓ. Εννοείτε πως ο Κυρίστης και ο κάθε Κυρίτσης, δε πλασάρει το προφιλ του σωτήρα για τη ψυχή του μαμρα. Στα πρώτα νανοσεκοντς πέφτει ο χορηγός και ρίχνει κάμποσα χάχανα και λάχανα για τα βιουζ, αλλά that's the way it is.
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,614
Εβαλα να παιξει η συναντηση στην θεσσαλονικη. Τυχαιο κλικ σε random λεπτο. γιατι δεν ηθελα να το δω ολοκληρο, η αληθεια ειναι.
"Θα παμε και κρουαζιερα". Δεν υπαρχει πυραμιδα και απατη χωρις κρουαζιερα. Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να διαθεσω αλλο χρονο στα βιντεο. Ο Τονυ τα ειπε ξαστερα, χωρις φοβο και παθος.

Οσο για τα θυματα, Στην ελληνικη κουλτουρα υπαρχει η προδιαθεση να απορριπτουν, χωρις ερευνα, οτιδηποτε δεν ταιριαζει σε αυτο που νομιζει ο καθενας. Ειναι κατι που το βλεπουμε συνεχως. Αφου βρισκουν θυματα, καλα κανουν.
Η αληθεια ειναι οτι οσο περισσοτεροι την πατανε, τοσο το καλυτερο για το common sense της κοινωνιας.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,358
Αγαπητή ΕΥΠ. Δεν έχω καμία σχέση με τον Τατουατζή DJ του βίντεο!
#ΕΙΜΑΙΑΘΩΟΣ
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,357


1709602299383.png


Also:


kinda huge^

Δεν υπάρχουν αρκετά coins για τέτοια κόλπα όπως στο χρυσάφι. To upside είναι δυσνόητο. #notfinancial_advice #doyourownresearch #tzatzikihoodlife
 
Last edited:

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,931
Καλά κάνει ο Κυρίτσης δεν λέω. Κάποιοι μπορεί να σωθούν. Απλά κάπιοι κάνουν αυτή την δουλειά χρόνια τώρα χωρίς να λένε ότι τα θύματα είναι ηλίθιοι. Αν θες πραγματικά να τους βγάλεις από αυτό δεν είναι τρόπος να τους υποβαθμίζεις ετσ. Τους ξυπνάς εγωϊσμούς κτλ και δεν κάνεις δουλειά, ειδικά στους οριακά ενήλικους.

Φανταστείτε κάθε φορά που κάποιος κάνει μια κακή οικονομική επιλογή, να έρχεται ο σωτήρας/φωστήρας και να τον πλακώνει στα μπινελίκια. Δεν θα εισακουστεί.

Είναι αρκετά σαφές ότι τον νοιάζει το clout των scams, παρά η προστασία της κοινότητας. Έστω και έτσι επιτελεί ένα έργο όμως.
Είναι εξαιρετικά σπάνιο στην κουλτούρα μας η ψύχραιμη κ με λογικα επιχειρήματα επεξήγηση μιας αντιπαράθεσης. Κάτι που ισχύει γενικότερα στις χώρες του Νότου έναντι σε αυτές του Βορά. Για να γίνει σωστή επεξήγηση, χρειάζεται κ ένας επαγγελματισμός πάνω στο κομμάτι της επικοινωνίας. Ο Κυρ. προφανώς δεν το κατέχει αυτό. Είναι καθαρά tech geek.

Ακόμη κι έτσι, αυτοί που έχουν μπει ήδη σε τετοιες πυραμίδες κ έχουν βγάλει κ κάνα 50άρικο, δύσκολα θα πεισθούν πως πρόκειται για απάτη.

ΥΓ. Παρατηρώ πως όσο το B ήταν κάτω από τις 50κ δεν πόσταρες καθόλου, Μόλις ανέβηκε, ανέβηκε κ η συχνότητά σου στο φόρουμ...τυχαίως...:p
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,992
Ασε τον ανθρωπο να χαρει μωρε.
Απο τη στιγμη που βγαινει ντισκλειμερ και δε πεταγονται τα κρυπτοζ ως η υπερτατη αληθεια ™ εχει χαζι η φαση
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,357
ΥΓ. Παρατηρώ πως όσο το B ήταν κάτω από τις 50κ δεν πόσταρες καθόλου, Μόλις ανέβηκε, ανέβηκε κ η συχνότητά σου στο φόρουμ...τυχαίως...:p

Na παρατηρείς καλύτερα. Τα περισσότερα ποστς σε αυτό το thread τα έκανα κοντά στον τοπικό πάτο.


Για την ακρίβεια κιόλας ενώ τώρα σας λέω μην αγοράσει κανείς τίποτα, τότες είχα δώσει ως και στρατηγική εισόδου. Ποτέ δεν πρότεινα αγορές παρ όλα αυτά. Μην παίζεις με την ηθική μου πλιζ. Με αγάπη στο λέω.

 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,614
Μπαλακλαβα ειναι αυτο κατω απο το αεροβολο; Η μορφωμενη βια εχει αμεσα αποτελεσματα; μηπως χανω τον χρονο μου ψαχνοντας για μοτιβα; Σκουπα να βαλεις γιατι το πατωμα θελει λιγο καθαρισμα.
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,357
χεχ δεν είναι αεροβόλο (νόμιμα όλα με παπά και με κουμπάρο). Απλό σκουφάκι είναι για τον χeiμώνα. Έχω να κουρευτώ 6 μήνες και η αφάνα του jimmy hendrix που φοράω, δεν είναι πάντα για όλες τις περιστάσεις :p

1709644404386.png

σκόνη που είναι αόρατη με το μάτι ξαφνικά στις φώτοζ εμφανίζεται από το πουθενά. Πρέπει να πάρω χειρότερη κάμερα.

Γενικά και απόλυτα είμαι κατά της βίας. Μακριά και αγαπημένοι.
Απλά οι υπόλοιποι δεν είναι κατά...
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,443
@ccwr το βιβλίο για τεχνολογία υλικών, από ποιον εκδότη και ποιον συγγραφέα είναι;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,635
τώρα που κυνηγάνε οι "επενδυτές" τους κριπτομπρος πήρατε τα όπλα ρε; 😅
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,614
Εγω δεν κρινω. Λιγο το πληκτρολογιο να φυσηξεις, το desk και το ηχειο, που εχει πανω σημαδια συγκρουσης με καφτρα τσιγαρου; εβαφες; εκτοξευτηκε καμια πρωτεινη;
Το αναμνηστικο απο το συνεδριο των ιλουμινατι να κρυψεις γιατι οι αλλοι κρινουν.
Τα καλωδια να μαζεψεις λιγο. Δεν σου βαζω χερι, κι εγω πανω στο γραφειο τα εχω τα πολυμπριζα. Ειμαι πολυ γερος για να σκυβω και πολυ ομορφος για να ασχοληθω.
Την κρυπτοαναρχια δεν την γνωριζω αλλα επειδη ειναι τυπωμενο πανω σε σκουφι, βγαζει νοημα.

Αφρικη ειχα ψηθει ασχημα να παρω pew pew. Ειναι ευκολο οπως το να πας στο σουπερ μαρκετ για να παρεις μπυρες.
Την αδεια στην φερνει ο πωλητης. Τελικα οι λογοι να ΜΗΝ παρω, ηταν περισσοτεροι και ο κουνελος ειναι ανθρωπος της λογικης. Ευτηχως γιατι εαν το εβρισκε η γυναικα μου, θα με εκανε θηκη για δαχτυληθρες.

Θα σε κρινω ομως για τα chrome εικονιδια. Περιμενα περισσοτερα μπλιχλιμπιδια απο ανθρωπο του κρυπτο.
Δεν με απογοητευσες, ισως εισαι ανθρωπος του μετρου.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,358
Κάπως έτσι ξεκινάνε τα περισσότερα mass shootings 😮
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,357
@ccwr το βιβλίο για τεχνολογία υλικών, από ποιον εκδότη και ποιον συγγραφέα είναι;

William D, Callister Jr. εκδόσεις ΤΖΙΟΛΑ. ISBN 978-960-8050-90-1. Πολυτεχνικό βιβλίο είναι. Είναι τσιμπημένα αν δεν στα χαρίζει το κράτος. just sayin.

τώρα που κυνηγάνε οι "επενδυτές" τους κριπτομπρος πήρατε τα όπλα ρε; 😅




Το αναμνηστικο απο το συνεδριο των ιλουμινατι να κρυψεις γιατι οι αλλοι κρινουν.

Την κρυπτοαναρχια δεν την γνωριζω αλλα επειδη ειναι τυπωμενο πανω σε σκουφι, βγαζει νοημα.

Θα σε κρινω ομως για τα chrome εικονιδια. Περιμενα περισσοτερα μπλιχλιμπιδια απο ανθρωπο του κρυπτο.
Δεν με απογοητευσες, ισως εισαι ανθρωπος του μετρου.

-kryptoanarxia θα πει κρυπτογραφική αναρχία. Ελευθερία χρήσης και εφαρμογής δηλαδή της κρυπτογραφίας στο διαδίκτυο. Είναι το κίνημα που γέννησαν τα cryptowars, όταν η αμερικάνικη κυβέρνηση θέλησε να βαφτίσει την κρυπτογραφία ως όπλο πολέμου και να καταφέρει να την κάνει απόρρητη τεχνολογία για αποκλειστική στρατιωτική χρήση. Ενώ το software είχε κυκλοφορήσει σε μορφή open source. Συγκεκριμένα ο κώδικας του zimmerman (pgp encryption), έγινε τατουαζ και μπλουζάκια.

Ώστε να στριμωχτεί η κυβέρνηση και να αναγκάσουν το δικαστήριο να καταδικάσει αντισυνταγματικά την ελευθερία του λόγου ή και της μετακίνησης. Κάπως έτσι γεννήθηκε η κρυπτογραφική αναρχία και το κίνημα τον cypherpunks. Που σήμερα σχεδόν στο σύνολο του δραστηριοποιείται στα crypto που είναι η επιτομή της εφαρμοσμένης κρυπτογραφίας.

-λολ ποιο είναι το αναμνηστικό από τους ιλουμινάτι;; ο αναπτήρας μου;

-Dude α εικονίδια κάνουν ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ blend στα windows 11. Να δω πότε θα το φτιάξουν..

Κάπως έτσι ξεκινάνε τα περισσότερα mass shootings 😮
Είναι γεγονός ότι τα μαςς σούτινγκς ξεκινάνε και τελειώνουν με κάποιο όπλο. :sneaky:
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,614
Ελευθερία χρήσης και εφαρμογής δηλαδή της κρυπτογραφίας στο διαδίκτυο.
Τα ξερω αυτα, εχω διαβασει οπενχαιμερ, βασικα την ταινια εχω δει. Δεν την εχω δει ολοκληρη, μονο το trailer αλλα ειμαι αρκετα εξυπνος για να παρω τα χαμπαρια μου.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,358
Πέρα από το "καλαμπούρι" του πράγματος.
Το να φλεξάρει κάποιος σε ένα ανοικτό φόρουμ το γκανι του, δίχως κάποιο ιδιαίτερο λόγο (δε παίχτηκε η ερώτηση "Κάνω σκοποβολή ή σκέφτομαι να αγοράσω γκανι με το δώρο του Πάσχα).
Απλά ενισχύει το όλο κατσάδιασμα που είχε προηγηθεί προηγουμένως.

Θα μπορούσε κάποιος άπλα να επικεντρωθεί στη τεχνολογία, τα νέα και τα τριγύρω των κρυπτονομισμάτων (τα οποία θαρρώ πως είναι εποικοδομητικά), παρά να αναλώνεται σε σουπα/μουπες, γκανια και λοιπά τερτίπια.
Διότι μετά σκάει ολικό κύμα και ψάχνουμε να βρούμε τον θύτη και το θύμα στα συντρίμμια.
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,357
Σιγά μην ζητήσω άδεια για να σιλάρω ότι μου κατέβει για να μην με "κατσαδιάσουν" :ROFLMAO:.

Θα σου δόσω μια δωρεάν συμβουλή κόρακα. -Σημασία έχουν οι απόψεις των ανθρώπων που έχουν σημασία-

Αν άγεσαι με ότι σκέφτεται ο καθένας, ειδικά στο διαδίκτυο σταματάς να είσαι ο εαυτό σου και γίνεσαι το κλοτσοσκούφι όσων προσπαθείς να σε συμπαθήσουν.

@κουνελος.

Αν δεν τρολάρεις για τον οπενχάιμερ, δεν έχει καμία σχέση.
 
Top Bottom