What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

3 μήνες Game Pass Ultimate (PC + console) με 1 € συνολικά

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
^ Είμαι αρκετά σίγουρος πως τα Gothic είχαν FPP.

Ξενέρωσα γιατί πρέπει να κάνεις πολύ χακερίστικα πράγματα για να καταφέρεις να το μοντάρεις και δεν έχω τόση όρεξη να ασχοληθώ.. Πήρα το expansion pass του outer worlds και είπα να αλλάξω το πορτραίτο της ADA όχι τίποτα τρομερό, αλλά δεν έχεις write δικαιώματα απ`ότι φαίνεται..
Βέβαια από το app μπορείς να τσεκάρεις και να δεις κάποιες εταιρείες βάζουν mod support στο παιχνίδι τους και το κάνεις μέσω του app αλλά η Obsidian έχει πει ότι δεν θα μπορέσει να βάλει mod support/3rd person camera και άλλα πράγματα που ζητάει το community.
Σου λείψαμε Κέρκαφε;
Επίσης τι σχέση έχει η πρόοδος στη βιομηχανία με το πόσες κάμερες έχει ένα παιχνίδι; Και τα ES είχαν 2, αλλά η 3rd person σου φανέρωνε πόσο αστεία είναι τα animation του χαρακτήρα...
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Θα ξαναδοκιμάσω το Subnautica, νομίζω αξίζει να κάνω άλλη μια προσπάθεια. Θα το πάρω πιο χαλαρά, θα αφιερώσω τις πρώτες 1-2 ώρες σε εξερεύνηση χωρίς να έχω κάποιο στόχο, μήπως μπω στο σωστό mood.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
απο default τα gothic εχουν first person view μονο για να κοιτας. δεν μπορεις να προχωρησεις κλπ. με πειραγμα μπορεις να παιξεις πληρως σε first person αλλα το μαμησιο ειναι third.
 
Last edited:

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Αυτό που λες ήταν στο πρώτο, στα επόμενα μπορούσες να προχωρήσεις. ;)
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
νομιζω και στο 2 κατι στο ini αλλαζες. μπορει να ειμαι και λαθος.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Έφτιαξα ένα repair tool στο Subnautica.


source.gif
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,043
Θα ξαναδοκιμάσω το Subnautica, νομίζω αξίζει να κάνω άλλη μια προσπάθεια. Θα το πάρω πιο χαλαρά, θα αφιερώσω τις πρώτες 1-2 ώρες σε εξερεύνηση χωρίς να έχω κάποιο στόχο, μήπως μπω στο σωστό mood.

Τι εννοείς, θα ξαναδοκιμάσεις; Τι εννοείς θα κάνεις άλλη μια προσπάθεια;
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Τι εννοείς, θα ξαναδοκιμάσεις; Τι εννοείς θα κάνεις άλλη μια προσπάθεια;

Προσπάθησα να αλλάξω τον τρόπο που προσεγγίζω το παιχνίδι ώστε να μην τα παρατήσω στην πρώτη ώρα. Αντί να ψάχνω για το επόμενο "quest" όπως θα έκανα στα παιχνίδια που παίζω συνήθως, προσπάθησα να μην αγχωθώ με το να έχω στο μυαλό μου αν κάνω ή όχι πρόοδο και να παίξω πιο χαλαρά, ψαχουλεύοντας τον κόσμο και τα συστήματα του παιχνιδιού. Έτσι κατάφερα να σημειώσω πρόοδο χωρίς να απογοητευτώ από το κουραστικό πρώτο στάδιο που δεν έχεις τίποτα από άποψη εξοπλισμού.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
τελικά με εκείνη την ΕΑ τι έγινε; περιμένουν να τελειώσει το promo μάλλον...
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Δεν νομίζω να ισχύει αυτό. Η προσφορά είναι για το Ultimate, πιάνει και τις κονσόλες δηλαδή και εκεί το EA Play παίζει κανονικά. Επίσης θα χάσει και τον προωθητικό της χαρακτήρα η προσφορά για τα PC, αφού το EA Play είναι ο μοναδικός λόγος για να πάρει ένας PC gamer το Ultimate. Αν δεν στο δείξουν έστω και λίγο ποιό το νόημα;

Εγώ αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν θα μπορείς να παίξεις τους τίτλους της EA απεριόριστά, ή αν θα έχεις κάποιο χρονικό περιορισμό (τις 10 ώρες που έχει τώρα το EA Play).

Τέλος κυκλοφορεί μία φήμη (φήμη ε) ότι θα έρθει και το Ubisoft+ στο GamePass.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Εγώ αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν θα μπορείς να παίξεις τους τίτλους της EA απεριόριστά, ή αν θα έχεις κάποιο χρονικό περιορισμό (τις 10 ώρες που έχει τώρα το EA Play)

Όταν μπει στο Xbox PC pass θα σου δώσει τα παρακάτω

EA.JPG

Όπως λέει απεριόριστα θα παίζεις αυτά που είναι στην Play list. Αυτό είναι το φθηνό πακέτο της EA, υπάρχει και το ακριβό με πιο πολλές παροχές, όμως δεν υπάρχει δυνατότητα αναβάθμισης αν έχεις το απλό μέσω pass.

Για το Ubisoft+ κυκλοφορεί η φήμη πως θα μπει και θα είναι περισσότερο σαν Vault (λίστα με διαθέσιμα παιχνίδια) και όχι αυτή καθεαυτή η υπηρεσία που από μόνη της κοστίζει περισσότερο από το xbox pass.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Α μπράβο, γιατί είχε μπερδευτεί με αυτό το δεκάωρο. Δεν είχα καταλάβει ότι δεν ισχύει για όλα τα παιχνίδια.

Για το Ubisoft+ όντως με την τωρινή μορφή του gamepass είναι πολύ παράξενο να μπει, λόγω της αξίας του, όποτε σκεφτόμουν μήπως η Microsoft σιγά σιγά υιοθετήσει το μοντέλο της Amazon, η οποία έχει το core πακέτο και μετά μπορείς να προσθέτεις πλατφόρμες (και το Ubisoft+) με έξτρα χρέωση. Όταν λες Vault, κάτι τέτοιο εννοείς;
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Α μπράβο, γιατί είχε μπερδευτεί με αυτό το δεκάωρο. Δεν είχα καταλάβει ότι δεν ισχύει για όλα τα παιχνίδια.

Για το Ubisoft+ όντως με την τωρινή μορφή του gamepass είναι πολύ παράξενο να μπει, λόγω της αξίας του, όποτε σκεφτόμουν μήπως η Microsoft σιγά σιγά υιοθετήσει το μοντέλο της Amazon, η οποία έχει το core πακέτο και μετά μπορείς να προσθέτεις πλατφόρμες (και το Ubisoft+) με έξτρα χρέωση. Όταν λες Vault, κάτι τέτοιο εννοείς;

Vault σημαίνει όχι καινούρια games day 1. Άρα παλιότερες κυκλοφορίες, με τα νέα games να προστίθενται εν καιρώ όταν παλιώσουν.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
όποτε σκεφτόμουν μήπως η Microsoft σιγά σιγά υιοθετήσει το μοντέλο της Amazon, η οποία έχει το core πακέτο και μετά μπορείς να προσθέτεις πλατφόρμες (και το Ubisoft+) με έξτρα χρέωση.

Μέχρι στιγμής το έξτα 5ευρω που θα δίναμε στην EA η MS το κατάπιε στην τιμή του pass και δεν αύξησε την τιμή. Δείχνει να ακολουθεί διαφορετικό μοντέλο. Μακάρι να βγει η φήμη για τα παιχνίδια της Ubi καλό θα κάνει στο pass, αν και η ίδια πηγή αναφέρει πως η Obsidian έχει στα σκαριά 6 projects, μοιάζει πιο πολύ με wishlist παρά leak. Θα δούμε.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Έρχονται κάποια ενδιαφέροντα στο Game Pass μέσα στον Ιανουάριο:

TW_Available-Today_Coming-Soon_templates_1.19.2021_update.jpg


January 21
- Outer Wilds
- Desperados 3
- Donut County
- Control

January 26
- Cyber Shadow

January 28

- Yakuza Collection (3,4,5)
- The Medium
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Το Medium με ιντριγκάρει πολύ αλλά έδειξα στο PC μου τις ελάχιστες απαιτήσεις και έμπηξε τα κλάματα 😞
 
Top Bottom