What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Alaloth ο Χειρομαλάχτηθ

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,537
κοιτα, οι ντεβς ειναι σιγουρα χειρομαλάχτες, οπως εχει φανει.
το πολυ ασχημο ειναι οτι μαλλον νομιζουν οτι ειμαστε και μεις.
(που εγω ειμαι δηλαδη, αλλά επειδη το θελω εγω, κι οχι ο ντεβ του άλαλου).

δεν θα παει καλα αυτο. εν τω μεταξυ τα γραφικα μου φανηκαν πολυ χειροτερα απ οτι τα θυμαμαι σε άλλα βιντεακια. ισχυει?
διαβασα και καποια θρεντς στο ντισκασο του στημ και ενισχυθηκε η κακη αποψη για τους ντεβς.
γραφανε (οι ντεβς) σε λιγο παλιοτερα θρεντς, πριν την Μεγαλη Επιστροφη κατι θεόκουλα, οτι δεν τους επιτρεπεται να κανουν στημ απντειτς για το κειμ, αλλά μπορουν να γραφουν στα θρεντς και απειλουσαν και κοσμο με μπαν. ενω υποτιθεται οτι ειχαν περιορισμενα δικαιωματα. χαόα.

αν τους παρεις ιντερβιου βορειε, να τους πεις οτι απεσυρα την στηριξη μου. αλλά να το φερεις με τροπο, μην πικραθουν.
 
Last edited:

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,427
δεν θα παει καλα αυτο. εν τω μεταξυ τα γραφικα μου φανηκαν πολυ χειροτερα απ οτι τα θυμαμαι σε άλλα βιντεακια. ισχυει?

Δεν μπορώ να πω πως παρατηρώ κάποια σημαντική διαφορά. Ίσως σε παλιότερα βίντεα να ήταν πιο zoomed in?

Επίσης, για gameplay trailer, το πραγματικό gameplay δεν είναι ούτε το 20% του trailer, κατά τα άλλα πανοραμικές λήψεις τοπίων και ανθρωπάκια πάνε πέρα-δώθε.

Για να μην κατηγορηθώ για εγκάθετος όμως, η μουσική μου άρεσε και μάλιστα πολύ.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,537
βρε πεφτει δουλεμα λεμε. 3-λεπτα-παρά τρειλερ, υποτιθεται το κειμ βγαινει μεσα στο καλοκαιρι και ουτε δειγμα ιντερφεις.
ινβεντορυ, κειμενο, 2 αθρώποι να μιλανε μεταξυ τους, κατι....
και μην πουμε για τον σχεδιασμο του νερου π.χ., μιλαμε για προ κουνενα εποχη. το ταιτα κουε που ξαναπαιζω (οχι οτι το εχω σταματησει και ποτές) εχει πολυ καλυτερο νερο κι ειναι 16 χρονων, κοντευει να παει φανταρος.

τελος παντων, εδω θα μαστε. ας βγει φετος και με τα αναγκαια πατσηζ μαντευω οτι θα ειναι πλειαμπλ στην καραντινα του 2024 ή 25, καλα να ειμαστε.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Κι αυτοι οι αδμινιστρεοι, ρε παιδι μου, σε αμεσες επαφες, κολιτιλικια και μπιρι μπιρι με τους ντιβελοπαδες των παιχνιδιων, αλλα καμια βαρβατη εκπτωση δεν εχουν κανονισει για τα μελη του γκειμινγκ οργκανιζεισον μας. Κοτζαμ οργανιζασιον ειμαστενε, η διαφημιση που θα τους κανουμε επρεπε να φτανει.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,779
Όχι ότι το παιχνίδι είναι πρώτο στη λίστα αναμονής μου ή κάτι τέτοιο, αλλά μιας και περνάω από εκεί είπα να ρωτήσω...

Εντάξει η απάντηση του με ξεπερνά. Ή δεν είναι σίγουροι για το τι έχουν ετοιμάσει.

Clipboard01.jpg
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,537
αυτο με τα προβληματα του στημ, πολυ πυκνο μυστηριο βρε παιδακι μου. :LOL: τι διαλο? ξεχασανε το πασγουωρντ μηπως? μου συμβαινει και μενα καμμια φορα...

καλα, τι ρωτας και συ? σου φαινεται ετοιμο για φουλ ρηληζ?? εγω νομιζω πως ουτε για ΕΑ δεν την παλευει.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,654
Εγώ πιστεύω ότι η απάντηση στο Steam τώρα που επιτέλους βγήκε το update είναι ακόμη καλυτερώτερη.

 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,427
Καλέ, σου έκλεισε και το μάτι! Και εσύ εκεί, να τους κακολογήσεις.

Να πω πως ο Χειρομαλάχτης μου φαινόταν κάπως υπερβολικός, αλλά έσφαλα, ναι κύριοι έσφαλα, ή έστω βιάστηκα να κρίνω χωρίς να έχω πλήρη εικόνα μιας και δεν ασχολήθηκα ποτές με δισκόρδια και στημ πέητζης.

Μιλάμε για μεγάλους οργανοπαίχτες.

Σε άλλα νέα, ξέρει ρε παιδιά κανείς τι γίνεται με τα πνευματικά δικαιώματα του beholder? Και μην μου πει κανείς ότι αυτό εκεί στο 2.20 δεν είναι beholder επειδή δεν έχει και μικρά eyestalks. Από όσο γνωρίζω η WotC δεν έχει δοκιμάσει καν να κατοχυρώσει IP για το Monster Manual, προφανώς αναγνωρίζοντας ότι δεν έχει ελπίδα μιας το 90% του roster είναι ξεπατικωμένο από την παγκόσμια μυθολογία/λαογραφία, το beholder όμως το θεωρεί δικό τους και έχει και τη χαρτούρα για να το αποδείξει.

EDIT: Lol, ποιο 2.20 στο trailer, εδώ έχουν το beholder φάτσα-φόρα στο update.
 
Last edited:

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,537
ποσοι αθρώποι να ναι στο τημ? 5? 10? 25? ποσοι? κι ουτε ενα λοουερ ρε πουστη??!!!!
α, οκ, κοιταξα στην σελιδα του κειμ, ιταλοι. ΙΤΑΛΟΙ. χαθηκε η τελευταια ελπιδα.
πρεζεντεισο, λεει, ιντερβιους λεει... που ντα? λες και δεν παρακολουθουμε τι παιζει. λες και ειμαστε τιποτα κονσολιέρηδες...

α, και τρελλα γελια για το ui. η δικαιολογια??

We've decided to move on with no UI for the video, because it was a sort of fresh start for us. The beginning and the end at the same time, looking at the old stuff that press and influencers used for the last 2 years when talking about the game.

βγαλατε καμια ακρη? ουτε γω. το λοουερ που λεγαμε...

και για να κλεισουμε ευθυμα:

we'll answer both things at the same time in a few time. μπουενο τζόρνο, φρατέλι. και αριβεντερτσι ρομα, συνάμα.

ΕΝΤΟΝΑ βαιμπς απο ZqZ7bUD (1).png . _
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,537
συνεχιζω να γραφω για τον άλαλο, οχι απο ενδιαφερον πια, αλλά για τον χαβαλέ, εχοντας μοναδικη σοβαρη απορια πόσο λαμογια ειναι οι ιταλοι.

τα τελευταια νιουζ ειναι οτι μπαινει σε ΕΑ 30/6.




αναμεσα στα άλλα ωραια, λεει και τα εξης:

Just to make things simple to understand for everyone:
we had two scenarios to choose from, at time.

Scenario 1: rush a bit to finish the game, release it, give the game to one of the many publishers willing to jump in and bring it on consoles,
and move on with a bunch of money in our bank account.

Scenario 2: continue investing our money in development to fulfill the original vision we had for the game. To be even clearer: we would have been in the position of attending the Guerrilla Collective going for a full release Q3/Fall, and nothing would have changed for players. Money for us, consoles ports to be done by someone else, no pressure and easy life after ages of stress that costed us a lot, even in terms of health. But when we looked each other in the eyes μπλα μπλα μπλα


-------------------------------------

A few people was rightfully asking why we’ve decided to go Early Access after such a long time…well, let us be clear and 100% direct once again:
this is not an Early Access made to grab money and try to fill our pockets with an all-in move

This is not an Early Access where you are going to find T-pose chars, game breaking bugs or missing features.
The game we had in mind at the very beginning, is already in, fully playable,
but lacking polishing and balancing. Point is: this is not the same game anymore, this is something bigger we would like to finish in an even better way, putting in all the stuff we had to sacrifice during the dev journey, when the plan was completely different as the contexts in which we were working.

This is why we decided to go Early Access, planning tons of cool stuff we are going to detail in the next days with a dev roadmap, including all the things we are working on now, that are coming later this summer and beyond.
This is also why we decided to go out with a very low price that is not going to change with the full release [with a 20% discount at launch], despite the huge number of contents on the way. Of course, we are talking about something to be finished yet [dealing with balancing, loots, vendor stocks and such right now] but as we just said, you can expect all the features originally intended working since June 30.

Just consider what is wrote in the store page for what is in and what is going to be put in the near future. We are very sorry of not providing loc and full [English] dubbing from the start for example, but again, plans were different and we'll do our best to put in as much contents as possible to make Alaloth an unforgettable experience. Hopefully with your help. These are the fundations of a huge fantasy universe we are willing to expand as much as possible, with your support too.

Expect full transparency from us, no secrets, full access to on-going stuff. This is what we always had in mind and this is what we can finally do.


tl/dr/χεσε_μας_μαλαχτη_πρωινιατικα:

1. ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΧΑΡΗ οι φρατέλι. μπορουσανε να παρουν τα λεφτα και δρομο. ΑΛΛΆ ΟΧΙ, κοιταχτηκανε στα ματια (εκει μου φυγανε ισως λιγα τσισακια (ευτυχως φορω το βρακι κατω απ το πανταλονι)) κι αποφασισανε οτι θα ολοκληρωσουν το κειμ....

2. συμβαινει το εξης αςούμε τωρα: ειναι λεει φουλυ πλειαμπλ το παιγνιδι, απλα του λειπει πολισινγκ και μπαλανσινγκ, με τα δικα τους λογακια. να θυμισω οτι μετα το "ρησταρτ' δεν εχουν δειξει ουτε υπονοια ui, διαλογων, συνεχομενου πανω απο 5 sec γκειμπλέι και άλλα τετοια χαριτωμενα...

οκ, απλα στεναχωριεμαι για τους αθωους που θα μπουνε στην ΕΑ περιμενοντας να παιξουν κατι της προκοπης... βεβαια με τουτα και με κεινα δεν περιμενω να ειναι και πολλοί. φανταστειτε τωρα, για παιχνιδι που ειχε λερωσει βρακακι κοσμοζ και κοσμακηζ στην αναγγελια και στα πρωτα απντειτς πριν 2-3 χρονια, τωρα στο στημ τοπικ της αναγγελιας για την ΕΑ, (οπως φαινεται στο λινκ) εχουν απαντησει εδω και 2 μερες 9 ατομα (βασικα 5 ειναι, τα υπολοιπα ποστς ειναι διπλά η απαντησεις της εταιρειας, για να δειξει οτι το χει παρει ζεστα το θεμα... :ROFLMAO: ).

δεν περιγραφω αλλο. απλα στις 1/7 με τα ποπκορνς στα χερια, ετοιμαζομαι για απολαυστικες εμπειριες με τα πρωτα καστομερ ρηβιους....
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,654
να θυμισω οτι μετα το "ρησταρτ' δεν εχουν δειξει ουτε υπονοια ui, διαλογων, συνεχομενου πανω απο 5 sec γκειμπλέι και άλλα τετοια χαριτωμενα...
Όσο και αν μου αρέσει η meme-φαση του παιχνιδιού, οι Devs στρημαρουν συστηματικά και τα δείχνουν όλα αυτά.

Ο PR τους πάντως έχει μεγάλη θερμή με τον Τύπο, νιώθουν σίγουροι. Θα δείξει.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,537
σχωρα με καρντια μου, απο στρή και τουήτσι, παρακολουθώ ΜΟΝΟ ρεηκουί.

σε μια πιο σοβαρη νοτα, μακαρι. το ευχομαι ΔΙΑΚΑΩΣ να βγει ενα κέιμ αξιοπρεπέστατο. αλλά τα σημαδια λενε άλλα.

αυτα τα στρημς, μπορουμε να τα δουμε καπου? στο yt ξερω γω, χωρις εγγραφες, φασαριες κλπ???
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,654
Λογικά έχει το stream history στο Twitch channel τους. Θα τσεκαρω όταν πάω σπίτι.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,654


Ένα δείγμα από τον τελευταίο μήνα.

Edit: πιστεύω ότι η κριτική για απουσία του UI είναι άδικη. Είναι feature.
 
Last edited:

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,537
ευχαριστω.
ωστοσο πολυ καλη ιδεα να μην υπαρχει πουθενα στο ονομα του καναλιου το αλαλοθ.

παιζουνε και με γκειμπαντ, βλεπω, τα παλικαρια και οσο ναναι, δεν με βοηθαει να τους συμπαθησω αυτο.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,537
νομιζω ο παπαφλεσας δεχτηκε μια προσφορα....
που δεν μπορεσε ν αρνηθει.

72ZC.gif
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,654
ωστοσο πολυ καλη ιδεα να μην υπαρχει πουθενα στο ονομα του καναλιου το αλαλοθ.
Κατάφεραν να δημιουργήσουν drama με την πρώτη τους ΙΡ με τους publishers. Δεν τους αδικώ που δεν έχουν το όνομα. Σε δύο μέρες μπορεί και να τους αγοράσει η Microsoft. :gap:
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,427
Κατάφεραν να δημιουργήσουν drama με την πρώτη τους ΙΡ με τους publishers. Δεν τους αδικώ που δεν έχουν το όνομα. Σε δύο μέρες μπορεί και να τους αγοράσει η Microsoft Embracer Group. :gap:

Είναι πιο κοντά στο στυλ τους.
 
Top Bottom