What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Alan Wake 2

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,087


Μάλλον δεν είναι ευχάριστα τα νέα για τις πωλήσεις του Alan Wake 2.


Ε σου λέει, ταινίες σειρές και συναυλίες βλέπω αλλού, εγώ παιχνίδι θέλω να παίξω :sneaky:
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,284
Ισως η steam εκδοση :(
Δε ξέρουμε τι ντηλ έκανε η Επικ με την Ρεμεντη πάνω σε αυτό το κομμάτι. Εδώ δεν βοήθησε απλά στο publishing. Χρηματοδότησε εξ ολοκλήρου το development (κοντά στα 70 με 80 millions λένε ότι έδωσε).
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,284
Μάλλον δεν είναι ευχάριστα τα νέα για τις πωλήσεις του Alan Wake 2.

Τόσο παίζει να πούλησε στις κονσόλες.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,488
στα pc είχε διπλό άθλο βασικά, απαιτήσεις και όχι steam release.

Ας μην γελιόμαστε αν δεν βγει στο steam για αρκετούς, δεν υπάρχει και όχι για να λέμε εδώ χαβαλετζίδικα.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,387

Τόσο παίζει να πούλησε στις κονσόλες.


Ακόμα και αυτή η χαμηλή εκτίμηση είναι αισιόδοξη νομίζω. Δεν υπάρχει μέτρηση στην οποία να πήγε έστω ανεκτά. Έχει μια ελπίδα αν πάρει ώθηση από την παρουσία στα Game Awards αλλιώς δύσκολα τα πράγματα, δεδομένου ότι μια κυκλοφορία στο Steam είναι είτε απίθανη είτε πολλά χρόνια μακριά.
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,529
Ακόμα και αυτή η χαμηλή εκτίμηση είναι αισιόδοξη νομίζω. Δεν υπάρχει μέτρηση στην οποία να πήγε έστω ανεκτά. Έχει μια ελπίδα αν πάρει ώθηση από την παρουσία στα Game Awards αλλιώς δύσκολα τα πράγματα, δεδομένου ότι μια κυκλοφορία στο Steam είναι είτε απίθανη είτε πολλά χρόνια μακριά.
ΝΕ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΙΣΙ ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΕΙ, ΕΤΣΙ ΛΕΕΙ Η ΡΟΚΣΤΑΡ.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,804
epic launcher AW2.jpg

Για πείτε λίγο όσοι ασχοληθήκατε @Borracho @Tony Corvus

Συναντήσατε τέτοια θέματα ή θέματα γενικά τεχνικής φύσεως με το launcher ή το παιχνίδι πχ crashes, να σε πετάει έξω αν πέφτει η σύνδεση κλπ;

Είμαι στο τσακ να πάρω deluxe.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,284
Πέρα από το γνωστό χωρατο του "ΑΧΟΥ... ΔΕ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΩ ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΟ. ΑΣ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ"
Είχα στις αρχές κάμποσα issues, τα οποία διορθώθηκαν στα πρώτα πατς.
Οπότε, θαρρώ πως είσαι έτοιμος για deep dive στο Dark Place 🫡
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,804
Δεν έχω εγκαταστήσει τον client, οπότε ως legit ανησυχία το έθεσα. Οπότε με διακοπές internet πριν πατησω launch ή κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού δε κάνει παλαβά το epic έτσι;
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,284
Το μόνο "παλαβό" που μου έσκασε. Ήταν η φάση που έχασα τα σεηβς μου (έπαιζα εξκλουσιβλι σε οφλαην μοοουντ και παίζει να μην έγινε σωστά το σινκροναηζ στο μετά) Αυτό όμως έχει διορθωθεί θαρρώ.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,804
Στα του game καθαρά, διάβασα ότι έχει respawning, με τη συχνότητα να διαφέρει αναλόγως περιοχής. Και ότι εδώ υπάρχει backtracking για collectibles κλπ. οπότε ίσως αποτελέσει πονοκέφαλο. Ισχύει;

Ναι υπήρχε και στο πρώτο σε στιγμές, αλλά ήταν μια και έξω πέρασμα από την περιοχή, οπότε δε σε απασχολούσε. Και στο Control επίσης, αλλά δεν ήταν συχνό.
Σε ένα παιχνίδι όμως χωρίς υπερδυνάμεις και με περιορισμένα resources, μήπως είναι θέμα (disclaimer: το απεχθάνομαι ως mechanic όταν είναι γελοιωδώς συχνό - εσένα κοιτάζω Sacred);
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,284
Ρησπον, ίσως είχε στα σημεία με τον Alan (όπου εκεί απλά φεύγεις και δε κάθεσαι να μαλώσεις).
Στη Saga, δεν έχει τέτοια κόλπα.

Στα του μπακτρακινκ, ισχύει ότι υπάρχει και καταντά ολίγον κουραστικό. (Τσιμπάς μια τανάλια πχ και με αυτή πας πίσω στη 1η περιοχή και τσιμπάς το τάδε κολεκταμπιλ).

Γενικά το κεημπλεη, δεν είναι και το πχιο "fun to play". Σου συνιστώ όμως να το αφήσεις στην άκρη (ξέρω, θα ξενίσεις στην αρχή), να οπλιστείς με κάμποση υπομονή και θαρρώ πως το τελικό αποτέλεσμα θα σε δικαιώσει.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Κανένα θέμα με λώντσερ ή κράσιζ. Οι Taken στα μη σεναριακά σημεία εμφανίζονται τυχαία, το βρήκα ταιριαστό με το βάιμπ του παιχνιδιού. Δε σ'αφήνει να χαλαρώσεις πουθενά.

Αδάνιε μην κολλάς, είναι μεταβατικό υπερέπος.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Τα παιχνίδια του Epic δεν υποτίθεται ότι μπορούν να τρέχουν και από απλές συντομεύσεις χωρίς να χρειάζεται να ανοίγεις τον launcher? Ή το κάνουν μόνο ορισμένα παιχνίδια;
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,835
Τα παιχνίδια του Epic δεν υποτίθεται ότι μπορούν να τρέχουν και από απλές συντομεύσεις χωρίς να χρειάζεται να ανοίγεις τον launcher? Ή το κάνουν μόνο ορισμένα παιχνίδια;
Μόνο κάποια drm free. Νομιζω είχε ανεβάσει η @kara κάπου και λίστα
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,959
Είμαι σίγουρος ότι πέτυχα respawns με τη Saga. Πέρα από τα κλασικά triggers, έτυχε να βολοδέρνω στο δάσος ψάχνοντας bonus items, secrets κτλ. και ενίοτε έπεφτα πάνω σε εχθρούς που δεν υπήρχαν στο πρώτο πέρασμα. Εντάξει με τον Alan είναι μόνιμο φαινόμενο και αρκετά εκνευριστικό, αλλά μπορείς να αποφύγεις αρκετά encounters με ηρωική, πατροπαράδοτη τρεχάλα. Με τη Saga οι εχθροί είναι πιο επιθετικοί, αλλά έχεις περισσότερα resources, ειδικά από τη μέση και μετά.
 
Last edited:

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,284
Χαμπάρι δε παίζει να πήρα τότες τα respawns στη Σαγκα. ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΟΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ALAN.

Ιλκα Βιλη ΘΕΕ!!!
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Ρε, ρε, τί απίστευτο ΕΠΟΣ είναι αυτό;

Εκτός του ότι ξεπερνάνε την Child of the Elder Gods σεκάνς του αρχικού Alan Wake λίγο πριν το φινάλε με τη Σάγκα, το πέρασμα του Alan από το Oceanview Hotel κοντράρει στα ίσια το Ocean House επίπεδο του VtM: Bloodlines για τρομακτικότερο επίπεδο σε video game.

Για την μαεστρική δουλειά στο δέσιμο κάθε χαρακτήρα, παιχνιδιού και πλοκής της Remedy, ο,τι και να γράψω θα είναι ελάχιστο. Ακόμη και το βουπάκο από το Quantum Break κατορθώσανε να κάνουν κουλ.

Προφανώς παίζω με ρυθμούς θανάσιμα μπετωμένου βραδύποδα αλλά διάβολε, τί Ε-Π-Ο-Σ. Μόνη της εντελώς παίζει μπάλα η Ρέμεντι στο καλλιτεχνικό. Μεγάλο κρίμα που το gaming κοινό αποτελείται από full plate-οφόρους Μαρβέλκυθους οι οποίοι είναι σίγουρα πολύ απασχολημένοι να ποστάρουν μημίδια για το Palworld προκειμένου να ουρλιάξουν 'Ωσαννά' μπροστά στο μεγαλείο της αφήγησης που έστησαν τα παιδιά από το Έσπου.
 
Top Bottom