What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Ανακοινώθηκε Remaster του Rome: Total War!

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Το Rome: Total War της Creative Assembly κυκλοφόρησε πριν περίπου 17 χρόνια (ασχολίαστο…), και εξακολουθεί να θεωρείται από πολλούς ως ένα από τα καλύτερα Total War games που θυμούνται να έχουν παίξει, σε μεγαλύτερο βαθμό κι απ’ότι το (πιο πρόσφατο αλλά αρκετά προβληματικό, αρχικά) sequel του. Μπορεί τελευταία η CA να έχει στρέψει το franchise προς ελαφρώς διαφορετικά μονοπάτια, ανακοινώνοντας πρόσφατα το τρίτο μέλος του Warhammer παρακλαδιού, ωστόσο η τελευταία εξέλιξη θα χαροποιήσει μάλλον τους φανς των πιο ιστορικών installments: το Rome: Total War Remastered ανακοινώθηκε επισήμως πριν λίγη ώρα, και κυκλοφορεί τον άλλο μήνα!
The glowing light of a new dawn shines on the Roman Empire. Conquer Ancient Rome like never before… Send merchants on...

Continue reading...
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
All abroad the remaster train!
Κρατάω πολύ μικρό καλάθι και δεν θα το πάρω παρά μόνο όταν πέσει κάτω από το δεκαρικο, απλώς και μόνο για να δω τα νέα factions καθώς και για να αναστήσω την αυτοκρατορία των Μακεδόνων.

Αυτό που θα ήθελα, θα ήταν ένα Total War από την ελληνιστική εποχή μέχρι και λίγο πριν την εισαγωγή των πυροβόλων όπλων, παντρεύοντας όλα τα καλά στοιχεία των Rome, Medieval και Empire. Ζητάω πολλά; 😛
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Το Attila είναι μάλλον ότι κοντινότερο θα βγει ποτέ σε αυτό που ζητείς.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,272
και άλλο remaster?
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Μετά την ξενερα που έφαγα με το ΙΙ, δεν ασχολήθηκα με οτιδήποτε κι αν έβγαλαν για αυτό. Ίσως ήρθε η ώρα. Και πάλι όμως, αυτό που θα ήθελα να δω δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη.
Θέλω να πιστεύω ότι μετά το τεράστιο campaign των Warhammer θα βρούνε τον τρόπο ώστε να υλοποιήσουν ένα τέτοιο πρότζεκτ.
Rise of Nations λείπεις 😞😢
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,263
Θα είναι όμως αξιόλογο remaster; Γιατί τα χρόνια έχουν περάσει και το παιχνίδι θα χρειαστεί αρκετές παρεμβάσεις.
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Καλημερα, καλη εβδομαδα! Δεν ηξερα που να ρωτησω και το κανω εδω. Μου προτεινετε το TW empire? Δεν το ειχα παιξει οταν ειχε βγει, μου αρεσει η εποχη και με τρωει να το παρω.

Αξιζει το 2021 η να παρω το attila? Εχω το warhammer 1(το λατρεψα αλλα ποτε δε καταφερα κατι εντυπωσιακο), και το 3 kingdoms που δε μου αρεσε.
 
Last edited:

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Το είχα ποσταρει στο δισκορδιον. Φαίνεται κανείς δεν έκανε την κίνηση να το βάλει και εδώ οπότε πάρτε τις αλλαγές

 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Καλημερα, καλη εβδομαδα! Δεν ηξερα που να ρωτησω και το κανω εδω. Μου προτεινετε το TW empire? Δεν το ειχα παιξει οταν ειχε βγει, μου αρεσει η εποχη και με τρωει να το παρω.

Αξιζει το 2021 η να παρω το attila? Εχω το warhammer 1(το λατρεψα αλλα ποτε δε καταφερα να καταφερω κατι εντυπωσιακο), και το 3 kingdoms που δε μου αρεσε.
Εξαρτάται από το τι ζητάς. Αν ψάχνεις αυτό που προσεφερε το Empire, τότε δεν υπάρχει λόγος να μην το πάρεις. Άσε που με τα μοντς το φέρνεις ακριβώς στα μέτρα σου.
Προχώρα άφοβα και ειδικά εφόσον στο instant gaming έχει 7.5€.
Προσωπικά στα Total War άπαξ και κολλήσω ξεχνάω και γραφικά και μηχανισμούς και τα πάντα.
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Εξαρτάται από το τι ζητάς. Αν ψάχνεις αυτό που προσεφερε το Empire, τότε δεν υπάρχει λόγος να μην το πάρεις. Άσε που με τα μοντς το φέρνεις ακριβώς στα μέτρα σου.
Προχώρα άφοβα και ειδικά εφόσον στο instant gaming έχει 7.5€.
Προσωπικά στα Total War άπαξ και κολλήσω ξεχνάω και γραφικά και μηχανισμούς και τα πάντα.
Ευχαριστω για την απαντηση. Οπωε ειπα η εποχη μου αρεσει πολυ αλλα εχω τις αμφιβολιες μου σχετικα με την ηλικια του παιχνιδιου.
Δεν το σκεφτηκα καθολου το instant gaming. Το ειδα στο steam στα 20 ευρω και το σκεπτομουν. Μαλλον παει για αγορα.
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Το rome 2 δεν είναι και τόσο κακό ..Βλέπω όλοι λένε όταν βγήκε είχε πολλά προβλήματα αλλά δεν το έπαιξα τότε το έπαιξα μετά και είναι μια χαρά παιχνίδι. Δοκίμασε το ξανά και με κάνα divide et impera

@Chronomancy

 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Ναι στην πορεία διορθώθηκαν τα προβλήματα που είχε. Τουλ τα περισσότερα. Στο release ήταν πίκρα.
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Το μόνο που μου την σπάει στο 2 τώρα είναι το σύστημα με τον εμφύλιο που έχουν όλα τα φάκτιονς και δεν μπορείς να αποφύγεις...Γενικότερα το όλο σύστημα με την οικογένεια δεν μου πολύ άρεσε..Στο 1 το είχαν βρεί καλύτερα με τα traits κτλπ.
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277


Για μένα η μεγαλύτερη και καλύτερη αλλαγή είναι ότι φαίνεται πως θα στηρίξουν τους μόντερς
 
Top Bottom