What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Αποχαιρετισμός στο Warband

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,565
Τη στιγμή που γράφονται αυτές εδώ οι αράδες, απομένει μονοψήφιος αριθμός ωρών μέχρι να ανοίξει επισήμως στο Steam η Early Access του Mount & Blade 2: Bannerlord. Ένα “άνοιγμα” που, ακόμα και στην Early Access φάση του, εξακολουθεί να φαντάζει κάπως κωμικό, μιας και το Bannerlord ανήκει στην υπερήφανη συνομοταξία των τριών λαοπρόβλητων ημι-vaporware παιχνιδιών που ανακοινώθηκαν… το 2012, αλλά εν έτι 2020 δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα (τα άλλα δύο είναι φυσικά το Cyberpunk, το οποίο κουτσά-στραβά αναμένεται, εκτός απροόπτου, το φθινόπωρο, και το Star Citizen, το οποίο λογικά θα απολαύσουν τα δισέγγονά μας). Εν μέσω, μάλιστα των ευρύτερων και πρωτόγνωρων συνθηκών πανδημίας και παγκόσμιας καραντίνας, είχαν ξεκινήσει ήδη τις τελευταίες ημέρες οι φήμες πως η κυκλοφορία της Early Access του Bannerlord θα λάμβανε έξτρα παράταση – και, ποιός θα αδικούσε, αλήθεια, τους developers αν φτάναμε σε αυτό το ενδεχόμενο; Ωστόσο, με χθεσινό τους update, οι δημιουργοί...

Continue reading...


 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Μας πέθανες με την γραφη σου στο βραδινό νούμερο only Manly tears.. 😭😭

Ανήκω στην κατηγορία των επίσης αρρώστων με τα συγκεκριμένα παιχνίδια. Θυμάμαι ότι στο pc master το αρχικό παιχνίδι είχε θαφτει. Παρόλα αυτά με είχε τραβήξει ιδιαίτερα η ελευθερία που υποσχόταν και φυσικά η έφιππη μάχη. Όντας νεανίας είχα λιώσει την πειρατική βερσιόν τόσο αυτού όσο και του warband.
Αν τελικώς ισχύσει και σε εμάς το 50-50 στην δουλειά με βλέπω για αγορά σε λιγότερο από ένα εργασιακό 8ωρο. Κάτι που έχω κάνει ελάχιστες φορές στην ζωή μου.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Ασχέτως των βαθμολογιών που έχει πάρει ένα παιχνίδι βλέπεις πόσο καθοριστικό είναι για την υπόλοιπη βιομηχανία αρκετά αργότερα. Μέασ στη δεκαετία μετά την κυκλοφορία του παιχνιδιού έχει βγει ένα RPG που έλαβε την αποδοχή του κοινού και του τύπου (όχι του Γάιου), παρά τα bugs, ενώ περιμένουν τόσοι και τόσοι το Bannerlord σήμερα. Θα μπορούσε κανείς να συμπεράνει εκ του ασφαλούς, ότι ο κόσμος ψοφάει για περισσότερα μεσαιωνικά low-fantasy/high-realism σκηνικά.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Το M&B (το απλο ακομα) μου το ειχε προτεινει ενα φιλαρακι αρκετα χρονια πισω οταν ηταν στο peak του το Lol...δοκιμασα να το παιξω για πολυ λιγο με εναν αλλο φιλο στο πισι του οταν τον περιμεναμε να κανει μπανιο και να φυγουμε για μπυρες (καθως ηταν ο μονος που δεν επαιζε league of legends τοτε και βαριομασταν να κατεβαζουμε updates) αλλα με ξενισαν τα γραφικα του, η ελλειψη lore και η μαχη, χωρις να μπω καν στη διαδικασια του immersion που περιγραφεις δεν του εριξα δευτερη ματια...διαβαζοντας το editorial σου, ειλικρινα το μετανιωσα που δεν του εδωσα δευτερη ευκαιρια...

Αλλα ερχεται ευκαιρια για redemption, περιμενω review του bannerlord για πρασινο φως!! :p
 

renivid anul

Hobgoblin Captain
Joined
Dec 14, 2012
Messages
238
Ευχαριστώ τον σύντροφο Hellion γι' αυτό το κείμενο νοσταλγίας. Εγώ το Warband δεν το απεγκαθιστώ(είμαι σίγουρος ότι την παρούσα φάση το bannerlord δεν θα μπορεί να πιάσει επίπεδα PoP), νομίζω είναι στα games που αξίζουν μια μόνιμη θέση στο library. φταίνε και οι 1400+ ώρες φυσικά

Αναμένω τις απόψεις σου για το bannerlord καρτερικά:)
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Δεν κατάφερα ποτέ να προσαρμοστώ σε αυτού του είδους τα παιχνίδια, χρειάζομαι κάποιας μορφής campaign για να διατηρηθεί το ενδιαφέρον μου. Ίσως το Bannerlord να είναι το κατάλληλο για μένα αφού έμαθα πως θα έχει campaign.

Ευχαριστώ τον σύντροφο Hellion γι' αυτό το κείμενο νοσταλγίας. Εγώ το Warband δεν το απεγκαθιστώ(είμαι σίγουρος ότι την παρούσα φάση το bannerlord δεν θα μπορεί να πιάσει επίπεδα PoP), νομίζω είναι στα games που αξίζουν μια μόνιμη θέση στο library. φταίνε και οι 1400+ ώρες φυσικά

Αναμένω τις απόψεις σου για το bannerlord καρτερικά:)

Βάλε ένα άβαταρ πλιζ! Ευχαριστώ!
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Όχι, αλίμονο! Απλά το προσωπικό μου OCD :D

Ένα από τα προσωπικά σου OCD!! (Τα άλλα έχουν σχέση με το RTSwP, το Star Trek, κλπ!! Ολόκληρη βιβλιογραφία φτιάχνουμε!!! :p :p :p :p )


Άμα δε βγεί το 1257 A.D., εγώ δεν θα το αλλάξω!!!! :cylons:⚔⚔


Δεν κατάφερα ποτέ να προσαρμοστώ σε αυτού του είδους τα παιχνίδια, χρειάζομαι κάποιας μορφής campaign για να διατηρηθεί το ενδιαφέρον μου. Ίσως το Bannerlord να είναι το κατάλληλο για μένα αφού έμαθα πως θα έχει campaign.

Κατέβασε το ανωτέρω μοδ, και προσπάθησε να ηγηθείς της Αυτοκρατορίας της Νίκαιας, και να ανακαταλάβεις την Πόλη!! Πόσο πιο επική campaign χρειάζεσαι? ;);)
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Ένα από τα προσωπικά σου OCD!!

HighTenderIndianelephant-size_restricted.gif


(Τα άλλα έχουν σχέση με το RTSwP, το Star Trek, κλπ!! Ολόκληρη βιβλιογραφία φτιάχνουμε!!!

AdoredEdibleAndeancondor-small.gif
 
Top Bottom