What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Baldur's Gate 3

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Αν θέλει να φτιάξει κάτι δικό του, εύχομαι τα καλύτερα.
Προσωπικά είμαι 1000% ανοιχτός για νέους κόσμους, πελαγώσαμε από τα στανταράκια τόσα χρόνια.
Θυμάμαι τι ενδιαφέρον μου είχε φανεί όταν η Bioware ξεκίναγε τον κόσμο του Dragon Age σε δικό της setting, ναι μεν "άνθρωποι, ξωτικά, και κάτι σαν ορκς" αλλά έφευγε από το γνωστό DnD που οκ όση εξέλιξη και να έχει πάρει, παραμένει γνωστό, μια πεπατημένη.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,166
Σε αυτη τη περιπτωση αποκτουν ακομη περισσοτερο νοημα οι μπηχτες του Σβεν εναντια στις greedy corpos
Είχαν διώξει όλο το team που συνεργαζόταν με την Λαριαν (έχει αναφερθεί επανειλημμένα από τον Σβεν). Πλέον είναι αρκετά πχιο "corporate" η κατάσταση της WotC.

 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,601
Πλέον είναι αρκετά πχιο "corporate" η κατάσταση της WotC.
Ναι ρε αυτο ειναι σιγουρο, θυμησου που ειχε γινει τζερτζελο με τους απαραδεκτους νεους ορους χρησης του SRD (systems reference document) που προσπαθησε να επιβαλλει! Η χασμπρο εχει την WotC εδω και καιρο. Καλο ψοφο στα κουστουμια
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,166


#ΑσεμαςρεΣογιερ
 

Lobo

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Dec 18, 2023
Messages
51
Αυτός ο Σόγιερ έχει γίνει σα θειά πια.
Σέβας στον Βέλγο και τη κομπανία του που παίρνουν το μπούλο με τον αέρα νικητή.
Αλλά ήμαρτον όχι άλλο Ρίβελον παιδιά ζέχνει τυρίλα.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,166
Δε θα έλεγα όχι σε ένα isometric rpg βασισμένο στο lore των Teletubbies.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,166

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,516
Εντωμεταξύ, έχω ξηγηθεί Μέγιστος Σφαγέας Παιδικών Αναμνήσεων :


Όταν συνάντησα Τζαχιράκι, μου πήρε περίπου 0.2 πικοσεκόντ να θυμηθώ πως ήταν η αχώνευτη κάρια-περίπου χήλερ που καταπίεζε τον έρμο τον Καλιντούκο στο BG1. Λέω εντάξει, νοσταλγία, μέμπερμπεριζ, καλά είναι, τα κουρέλια τραγουδάνε ακόμη. Πάμε Moonrise Towers, deathwish το Τζαχιράκι. Εκεί να ορμάει στο μπογάζι να πεθαίνει από τη δεύτερη σειρά. Διάβασα πιθανές μαϊμουδιές για να την κρατήσω ζωντανή και μετά σκέφτηκα 'Ρε γιούτσο, σ'ενδιαφέρει αλήθεια η Τζαχίρα;' Μπάλες. Την άφησα να πεθάνει. Κύριος.

Πιο μετά, ανακαλύπτουμε τη μορφάρα το Μίνσκ-Στόουν Λόρντ. Λέω εντάξει, θα παίζει κουεστάκι να σπάσουμε την πλύση εγκεφάλου να τον πάρουμε στο κάμπ να γελάμε με το Μπου. Τίποτα, αν δεν έχεις Τζαχιράκι βέρο μαζί σου λέει, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ. ΟΚ μάστορα τί να κάνουμε, ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΜΠΡΟ.

Καθαρίζοντας Lower City, κατεβαίνουμε να σώσουμε τους γονείς του αναμορφωμένου πλέον Σαντοχαρτακίου. Τσουπ το μαναράκι η ντεθ μεταλού Βικόνια. Σακουλεύτηκε ζόρικα. Είχαμε και μια μικρή ιστορία με το Σαντοχαρτάκι, δεν γινόταν να το δώκω αμαχητί. Νικάμε το Βικονιάκι και τους Σαρίτες -Ντιβάιν Ιντερβένσιο ΦΟΥ ΤΟΥ ΓΟΥ- και εκεί που ένιωθα έτσι ρομαντικά φιλεύσπλαχνος, αρχίζει τις Παπαφλεσσικές μαγκιές η κυρία. Πήγαινε γυρεύοντας.

3/3 σφαγή παιδικών αναμνήσεων, νιώθω όμορφα.

ΥΓ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ Η ΜΙΝΑΡΕΙΑΔΑ; ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΩΣ ΤΟ ΛΟΕΡ ΣΙΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΠΙΚ ΚΟΥΕΣΤ ΑΝΑ ΜΑΠ ΜΑΡΚΕΡ.
 
Top Bottom