What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Baldur's Gate 3

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
εντωμεταξυ τοσοι φανς δω χαμω, ανανεωτικοι, πιουρίστες και τουρίστες, το λινκ ουτε ενας ναουμε...
α, οκ, σου λεει, θα μας τα γραψει το ρεηκουί μετα, εχω εμπιστοσυνη....
βρε πιεροτοι, βρε βαζιβουζουκοι, δεν ειναι καλη η μασημενη τροφη.
οριστε:

 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
ΧΟΝΤΡΕ, ΚΟΥΡΑΣΕΣ . _

οκ, καθαρο τουμπου.
πειτε μου τι αλλο ειπωθηκε. αντιο, λαριαν.
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,655
Το ζουμί της παρουσίασης έως τώρα είναι αυτό:

source.gif
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Ας το γράψω και εδώ.
Μη μασάτε ρε. Έχει έρθει το Baldur's Gate 3 και ονομάζεται Pathfinder: Kingmaker. Ή αλλιώς έρχεται το Baldur's Gate 3 και ονομάζεται Wrath of the Righteous. Διαλέξτε και πάρτε.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,659
Για κάποιον που δεν έχει παίξει κανένα Baldur's Gate ίσως. 😩 Παραείναι καινοτόμα η Larian (ή κράτησε το D:OS2) και μπορεί να της βγει άσχημο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,452
άμα βρωμάει DOA το πρώτο δε βλέπω κάτι κακό. Επίσης θυμηθείτε, οι devs είδαν τη έγινε με το Pillars το 2 και φοβούνται κορεσμό σε αυτή την κατηγορία παιχνιδιών
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,788

Όσα και hi να πουν, τα κέρδη μιλάνε στο τέλος δυστυχώς, όχι το ταβάνι (?) των σκληροπυρηνικών οπαδών/κοινοτήτων (αν εκείνοι είναι ευχαριστημένοι ok, 2o kickstarter πάντως, δεν ξέρω πόσο θα είναι καλή βάση μακροπρόθεσμα)
 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,374
Για κάποιον που δεν έχει παίξει κανένα Baldur's Gate ίσως. 😩 Παραείναι καινοτόμα η Larian (ή κράτησε το D:OS2) και μπορεί να της βγει άσχημο.

Για ποιες καινοτομίες μιλάμε;
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,659
Καινοτομίες = νέα στοιχεία στο franchise τα οποία έρχονται σε πλήρη αντίθεση με αυτά που έχουν οριοθετήσει και είναι πλέον ένα με την ταυτότητα της σειράς.

Άλλαξε μερικά στοιχεία και θα είσαι πετυχημένος. Άλλα πάρα πολλά και ρισκάρεις πάρα πολύ, ειδικά με ένα κοινό που εξακολουθεί να λατρεύει τα παιχνίδια.
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,317
childhood dreams raped. :'(

Να το καταλάβω το branding scheme από bethesda, να παίρνεις δηλαδή ένα brand και να προσπαθεις να διευρύνεις το τάργκετ όντιενσσ τροποποιώντας το σε κάτι που νομίζεις ότι είναι πιο δημοφιλές.

Εδώ αυτοί πήραν κάτι που είχε ένα αλφα κοινό και έχω την αίσθηση ότι με τις επιλογές τους το περιόρισαν παραπάνω...

Αυτοί ευελπιστούσαν να προσθέσουν στο DoS κοινό τους και τους BG οπαδούς. Μάλλον θα πρέπει να αρκεστούν στους πρώτους μόνο, συν το γεγονός ότι κάποιοι που πήραν το DoS (όπως εγώ πχ) δεν θα το ακουμπήσουν..


Θα το έκανα preorder extra full price αν ακολουθούσε την παραδοσιακή συνταγή, μόνο από το όνομα. Τώωωρα...

Ενιγουέι, αν δεν είχα την προσδοκία και άντεχα και το TB σύστημα σε RPG, δεν θα με ενοχλούσε τόσο,.

#freeBaldursgatefromtherapists
 
Last edited:
Top Bottom