What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Baldur's Gate 3

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,098
Προφανώς. Ό,τι μένει μόνιμα, και δεν είναι concetration, απ' την αρχή. Aid, mage armour κλπ.
This is the way.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,312
wQPctEC.png


πως να μη κοιμασε με το ενα ματι ανοιχτο στο camp? (αν το θεωρειτε spoiler στειλτε μου δισκορδιον να ρθω να το κρυψω)
55t79pbvwshb1.png
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
@Bathory για να έχεις ένα μέτρο σύγκρισης. Από τότε που πόσταρα την MC βαθμολογία, διπλασιάστηκαν τα official reviews και τσίμπησε και μια μονάδα πάνω.

Αυτή τη στιγμή το BG3 είναι το καλύτερο PC Game ever στο Metacritic (από official reviewers) και το καλύτερο όλων των εποχών ανεξαρτήτως πλατφόρμας στο OpenCritic (έχει άλλους reviewers και υπλογίζει διαφορετικά τη βαθμολογία)


 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,820
Αν θυμάμαι σωστά, ο Μπάθορης είχε απορία αν τα 1000κάτι user reviews ήταν πολλά (για ΑΑΑ όχι ιδιαίτερα). Αυξήθηκαν κι αυτά από τότε και το user score έπεσε, αναμενόμενα.

ΥΓ Τη Λίνζι Λιζέλ και τα μάτια σας 👀
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Αν θυμάμαι σωστά, ο Μπάθορης είχε απορία αν τα 1000κάτι user scores ήταν πολλά (για ΑΑΑ όχι ιδιαίτερα). Αυξήθηκαν κι αυτά από τότε και ο μο έπεσε, αναμενόμενα.

Τα user reviews στο MC είναι σταγόνα στον ωκεανό (ποσοτικά) σε σύγκριση με τα steam reviews

Είχε αναφερθεί και στο σκορ όμως

Επειδή δεν εχω ιδεα απο μετακριτικ, ειναι μεγαλος αριθμος αυτος για user reviews;
Επισης, γιατι ειναι τοσο χαμηλο το σκορε; 🤔
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,098
Οκ θενξ!

Καλά για το σκορ αποτυχημένη προσπάθεια χιουμορ ήταν, αφού δεν είναι 10 είναι χαμηλό. :giankos:
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Όταν το πάρω και παίξω 12 ώρες και έρθω να σας κλαφτώ πως δεν αντέχω να κυνηγάω άλλα doppelganger chests και το Λεζουλάκι μου 'χει γίνει στενός κορσές, να ξέρετε, ΘΑ ΦΤΑΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΜΕΤΡΟΕΠΕΣ ΧΑΪΠ ΣΑΣ.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,678
Ακούω όλα τα τραγούδια χωρίς να διαβάζω τίτλους. Εκτός ίσως από το Weeping Dawn που: α) το είδα in-game, β) θα είναι το νέο Toss a Coin/άλλο videogame viral song της χρονιάς όταν το πάρουν πρέφα οι YouTube αοιδοί.

Και ναι, έπος.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,312
Έχει ένα άσμα που το λες και το αντίστοιχο "Poet and the Muse" (Λίγο ακόμα έμεινε για το AW2).
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,563
....ΘΑ ΦΤΑΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΜΕΤΡΟΕΠΕΣ ΧΑΪΠ ΣΑΣ.....

μην ξεχνας βοραχο, υπαρχει δωνά ενα μικρο γαλατικο χωριο που σου χει συστησει αυτοσυγκρατηση.
μην ακους τις κραυγες του οχλου. ακου το ενστιχτο σου.....

ή στακα τουλαχιστον να βγει το ρηβιου του ρεηκουι. μεχρι τοτε θα χει βγει και η ντεφινιτιβ εντισο μπαγκ φρη και θα το παιξωμε μαζι...
(χοχοχο, τρεχτε να το ποσταρετε στο αλλο θρε, ετοιμο σας το χω...)
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,744
για 2handed σπαθοφορο τι build ειναι καλο? δεν θελω ντιπλομασυ, μονο 'anyway i started swinging'.
μου την σπαει που τα longswords μοιαζουν με bastard swords και τα 2handed ειναι θεορατα, παντως σε γενικες γραμμες τα οπλα εχουν ρεαλιστικο feel και δεν μοιαζουν να χουν βγει απο πλοκαμενιο εφιαλτη του μπορατσου.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,928
για 2handed σπαθοφορο τι build ειναι καλο? δεν θελω ντιπλομασυ, μονο 'anyway i started swinging'.
μου την σπαει που τα longswords μοιαζουν με bastard swords και τα 2handed ειναι θεορατα, παντως σε γενικες γραμμες τα οπλα εχουν ρεαλιστικο feel και δεν μοιαζουν να χουν βγει απο πλοκαμενιο εφιαλτη του μπορατσου.

Barbarian says hello ;)
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,098
για 2handed σπαθοφορο τι build ειναι καλο? δεν θελω ντιπλομασυ, μονο 'anyway i started swinging'.
μου την σπαει που τα longswords μοιαζουν με bastard swords και τα 2handed ειναι θεορατα, παντως σε γενικες γραμμες τα οπλα εχουν ρεαλιστικο feel και δεν μοιαζουν να χουν βγει απο πλοκαμενιο εφιαλτη του μπορατσου.

2 handed παίζονται εύκολα και πάλαντινς, και fighters, και barbarians.
Αν το anyway i started swinging είναι ο τρόπος που θες να παίξεις όμως, ρίξε σκέψη σε 8 int 8 cha 8 wis Barbarian, είναι ταιριαστό!
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,312
Τέλος από εμάς.
Meh ιστορία με τη γνωστή σφραγίδα της Larian, κακό inventory, μονοδιάστατοι antagonists, bugs, δεν είναι Baldur's Gate, είναι turn based.


Και αφού καλύψαμε τους μάρτυρες του Βαλδούρου. Πάμε στην ορθή ετυμηγορία.

Το καλύτερο παιχνίδι της Larian μέχρι τώρα και ορόσημο στο είδος των rpg's.
Πολύ καλή γραφή. Αξιοποίησαν σωστά το lore και παρέδωσαν έναν αξιο συνεχιστή της σειράς.
Up to eleven η βαθμολογία και αναμένουμε το εξπανσιο...

ΑΥΤΑ.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,928
Και γω μολις ειδα το τερματισμο.

ΠΟΣΟ ΓΑΜΑΤΗ ΕΙΣΑΙ? Με αφησε και εκανα αυτο που γουσταρα, μου εριξε τερματισμο και -λεγοντας πως δε φανταζοντουσαν οτι θα τελειωνε ετσι η ιστορια- μου εξηγησε τι παιχτηκε μετα απο την τελικη μου επιλογη

10/10 θα ξαναφορτωσω το παιχνιδι!
 
Top Bottom