What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Base/city builders για αρχάριους;

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Θα προτείνω Subnautica. Και για τα δύο είδη. Μαζεμένο, με καλό pace στο πόσο γρήγορα ξεκλειδώνει καινουρια πράγματα και ανεπανάληπτη ατμόσφαιρα.
Νομιζω οτι εχει παιξει subnautica ο ναυαρχος, το γραφει παραπανω. Εκτος αν αναφερεσαι στον ανωνυμο οπου, ναι συμφωνω, αξιζει να αναθεωρησει
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Ωραία, άρα από survival/builder βρήκαμε, το Terraria. Τώρα να δούμε για base builder.
ψησου να κανεις πειραμα, να προσπαθησεις να κανεις το ριβιου του SteamWorld Build
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Δεν πειράζει, είναι ξεκάθαρο ότι δεν έχεις παίξει Subnautica. Εσύ χάνεις. :)
Το προσπάθησα μετά από τις δικές σου παροτρύνσεις, το πάλεψα για κάνα δυο ώρες (τα πρώτα φύκια που σε βάζει να μαζέψεις), δεν άντεξα παραπάνω.
Δεν πειράζει φίλος, συμφωνούμε στο σημαντικότερο είδος, τα rpg ;)
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Το προσπάθησα μετά από τις δικές σου παροτρύνσεις, το πάλεψα για κάνα δυο ώρες (τα πρώτα φύκια που σε βάζει να μαζέψεις), δεν άντεξα παραπάνω.

This is the darkest timeline.

Δεν πειράζει φίλος, συμφωνούμε στο σημαντικότερο είδος, τα turn-based rpg ;)

:love:
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,667
Ωραία, άρα από survival/builder βρήκαμε, το Terraria.
Έχω το Terraria και δεν το έχω παίξει ακόμα.

Survival craft εξαιρετικό είναι το Don't Starve. (το βάζω άνετα στα all time classic)

Και με τα survival θυμήθηκα και το Oxygen not included που μετράει και σαν base building το έχω και δεν έχω παίξε ακόμα...

 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Τελικά αυτά τα μπέιμπι σίτι μπίλντερ στα οποία αναφέρεστε είναι στράτετζι ή παιχνίδια σαν το Zeus Caesar;

Επίσης Θείε Νώντα με απογοητεύεις...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Τελικά αυτά τα μπέιμπι σίτι μπίλντερ στα οποία αναφέρεστε είναι στράτετζι ή παιχνίδια σαν το Zeus Caesar;

Επίσης Θείε Νώντα με απογοητεύεις...
Εγώ απογοητεύω ή το Simcity 4?
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Δηλαδή ομολογείς ότι το βαθμολόγησες πολύ υψηλά!!11;;; Btw, κουνένα όταν συνέβαιναν αυτά, για να μη λέτε.

Επίσης

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Δηλαδή ομολογείς ότι το βαθμολόγησες πολύ υψηλά!!11;;; Btw, κουνένα όταν συνέβαιναν αυτά, για να μη λέτε.

Επίσης


Αφού το γράφω ότι ήταν μια τραγική αποτυχία μου to review του SimCity 4
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Ok, κάτσε να συνεννοηθούμε γιατί έστριψες λάθος xD
Εννοώ με απογοητεύεις που παρόλο που εσύ το παρουσίασες το Skylines, δεν το ανέφερες μέχρι τώρα στη συζήτηση. Εκτός κι αν θεωρείς ότι είναι πολύπλοκο και θα φρίξει ο Ναύαρχος.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Ρε έχω μπερδευτεί και γω. Για το σιμσιτι μιλάτε η για το σιτιζ σκαιλαις;
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Για το skylines, τι διάλο το βαλα το λινκ. To Σιμ Σιτυ 4 και γω δεν κατάλαβα που κολλάει.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Ok, κάτσε να συνεννοηθούμε γιατί έστριψες λάθος xD
Εννοώ με απογοητεύεις που παρόλο που εσύ το παρουσίασες το Skylines, δεν το ανέφερες μέχρι τώρα στη συζήτηση. Εκτός κι αν θεωρείς ότι είναι πολύπλοκο και θα φρίξει ο Ναύαρχος.
Το ανάφερε ο @Hellion και το σιγοντάρισα, αλλά είπε ότι δε θέλει κάτι που δεν έχει συγκεκριμένους στόχους οπότε δε νομίζω να του κάνει.

Το Simcity 4 κολλάει αν διάβαζες το review που έκανες link @Adhan :p
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Top Bottom