What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Basketball is Life

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,536
Η Σλοβενία έπαθε Ελλάδα (όπως πρόβλεψα το πρωί)
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,776
Ο Πολωνός προπονητής ξέχασε να φέρει το κρεβάτι του στο γήπεδο.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,536
ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΒΛΕΨΑ

Πάντως στο ημίχρονο Ρεαλ-Ληψεία που το γύρισα μπάσκετ, η Πολωνία έδειχνε τελειωμένη. Δεν μπορείς να κάνεις προβλέψεις σε αυτό το Ευρωμπάσκετ
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,232
Εξαιρετικό παιχνίδι από την Πολωνία.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,531
To Εurobasket των άσχετων και των κωλόφαρδων

- Γερμανία; Tρύπα του όζοντος
- Γαλλία; Αυτοκτόνησαν 2 για να περάσουν
- Πολωνία; Πολύ σπρώξιμο. Για ακόμα ένα ματς έξω με 5 φάουλ ή 2 αντιαθλητικά ο σταρ της ομάδος, όπως έκαναν και στον Γιάννη
- Ισπανία; Κλασσικά πράγματα κωλοφαρδίας. Για πολλοστή φορά πέρασαν ενώ ήταν χειρότεροι από πολλούς

Μου αρέσει που λενε κιόλας πως το μπάσκετ είναι και το πιο δίκαιο άθλημα...
 
Last edited:

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Εγώ από την άλλη νομίζω ότι είναι το καλυτερο Eurobasket που έχω δει.
Δικαιη η νίκη των Γερμανων.
Οι Ισπανοί ασχέτως παικτών, έχουν μια συνέπεια ως ομάδα και αυτό ειναι Πάντα το σημείο κλειδί σε τέτοια τουρνουά.
Οι Ιταλοί ήθελαν και τα πάθαν.
Οι Σλοβένοι μια από τα ίδια με εμάς. Από την αρχή του τουρνουά είναι στο ρελαντί χωρίς να μας έχουν δείξει ότι είναι και κάνα μεγάλο φαβορί.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,232
To Εurobasket των άσχετων και των κωλόφαρδων
Κάτι τέτοια διαβάζω/ακούω και λέω "ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ Ο ΗΛΙΟΣ"
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,973
H Iταλία και η Τουρκία προηγουμένως μπορεί να αυτοκτόνησαν. Εμείς ηττηθήκαμαν καθαρότατα. :)

Μα και η Ιταλία και η Τουρκία (αν και δεν τους είδα δαύτους) καθαρά ηττήθηκαν κι αυτοί, αλλά δεν σημαίνει ότι δεν αυτοκτόνησαν. Το ένα δεν αναιρεί το άλλο. Πιστεύω ότι και η Ελλάδα αυτοκτόνησε λόγω... μαλακίας. :Ρ
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,531
1. Εγώ από την άλλη νομίζω ότι είναι το καλυτερο Eurobasket που έχω δει.
2. Δικαιη η νίκη των Γερμανων.
3. Οι Ισπανοί ασχέτως παικτών, έχουν μια συνέπεια ως ομάδα και αυτό ειναι Πάντα το σημείο κλειδί σε τέτοια τουρνουά.
4..Οι Ιταλοί ήθελαν και τα πάθαν.
5.. Οι Σλοβένοι μια από τα ίδια με εμάς. Από την αρχή του τουρνουά είναι στο ρελαντί χωρίς να μας έχουν δείξει ότι είναι και κάνα μεγάλο φαβορί.
1. Συμφωνώ. Είδα σχεδόν όλα τα ματς που έδειξε η τηλεόραση και δεν έχασα βραδινή εκπομπή. Καθαρά για τους 4 που πέρασαν είπα ότι είπα όμως. Μου χάλασε όλη την καλή εικόνα που είχα για το τουρνουά. Μα να μην περάσει ούτε μία ομάδα που ήθελα; Δεν ξανάγινε τέτοια ξενέρα. Λυπάμαι που δεν έγινα κατανοητός. Μόνο ο @Dim Gian Bot φαίνεται να κατάλαβε πως δεν ήταν γενικό συμπέρασμα για το τουρνουά. Η προιστορία μας στις αρένες του ροκελί μέτρησε φαίνεται :LOL:
2. Συμφωνώ πως πέρασαν δίκαια οι γερμανοί. Αυτό δεν αναιρεί το αδιανόητο φάρδος τους σε αυτό το ματς όμως και πως αδικησε τον εαυτό της η εθνική μας βάση του τουρνουά που έκανε. Δεν μας είχε συνηθίσει να μην παλεύει μέχρι το τελευταίο λεπτό. Αλλά αν ο άλλος ξεκωλιάζεται έτσι είναι λογικό να σου κοπούν τα πόδια. Από την άλλη δεν είναι και λογικό γιατί μιλάμε για παίχτες έμπειρους και πρωταγωνιστές στις ομάδες τους και την ευρωλίγκα. Θα μου πεις όμως η μισή ομάδα ήταν τραυματίες πριν το τουρνουά και δεν έπαιξαν αυτό που μπορούσαν. Και πάλι ήταν αρκετό όμως να μην χάσουμε κανένα ματς πριν το ματς αυτό. Που να ήταν σε καλή κατάσταση Σλούκας, Παπαπέτρου, Παπαγιάννης, Κώστας δηλαδή. Περίπατο θα το παίρναμε. Είμασταν πολύ άτυχοι σε αυτό το τομέα. Δεν συμφωνώ με τον εκμηδενισμό παιχτών που κάνουν κάποιοι.
3.. Οπως και οι Γάλλοι. Με τη φανέλα περασαν. Ειδικά σε αυτό το τουρνουά ήταν και οι δύο τα μαύρα τους τα χάλια σε σχέση με το παρελθόν. Οι Ισπανοί δικαίως γιατί μιλάμε για νέα ομάδα. Οι Γάλλοι πάλι όχι. 2 ήττες στον όμιλο και παραλίγο αλλες δύο στα νοκ άουτ.
4. Τα χάσανε όπως και οι Φιλανδοί. Αντίθετα οι Πολωνοί όχι προς τεράστια έκπληξη μου. Νόμιζα πως όταν γύρισε το ματς η Σλοβενία δεν θα το έχαναν. Αν και οι συγκεκριμένοι είχαν και σπρώξιμο. Οι Ισπανοί ας πούμε το γύρισαν και το κράτησαν.
5.. Εγώ περίμενα final four Ισπανία - Ελλάδα και Σλοβενία - Σερβία να δω. Πρώτοι στους ομίλους ήταν και οι 4 και μάλιστα εκτός των Ισπανών οι άλλοι 4 είχαν μέσο όρο 91 πόντους+ σε κάθε μάτς. Τι άλλο έπρεπε να δείξουν από αυτό για να τους πούμε φαβορί; Eιδικά η εθνικής μας έφτασε με 6-0 στους 8. Εκ του αποτέλεσματος όμως προτιμούσα την Φιλανδία να είχε περάσει αντί της Ισπανίας, έπαιξε μπασκετάρα σε αυτό το τουρνουά.

@Tony Corvus Seriously WTF dude? Don't be a disrespectful troll. Δεν είναι ωραίο

Τελος πάντων. Ετσι όπως εγιναν τα πράγματα ας το πάρει τουλάχιστον η Πολωνία
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,973
Τελος πάντων. Ετσι όπως εγιναν τα πράγματα ας το πάρει τουλάχιστον η Πολωνία

Θα το πάρει η Πολωνία, αλλά όχι αυτό που νομίζουμε... Απ' ό,τι τσέκαρα πριν από λίγο στο ERTFLIX, χάνει με double score. Τι συντριβή είναι αυτή... Τόσο καλά έπαιξαν τα Γαλλάκια ή τους άνοιξε ο πωπός όπως στους Γερμανούς τις προάλλες;
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,526
Θα το πάρει η Πολωνία, αλλά όχι αυτό που νομίζουμε... Απ' ό,τι τσέκαρα πριν από λίγο στο ERTFLIX, χάνει με double score. Τι συντριβή είναι αυτή... Τόσο καλά έπαιξαν τα Γαλλάκια ή τους άνοιξε ο πωπός όπως στους Γερμανούς τις προάλλες;
Με 18 πόντους σε ένα ημίχρονο, μάλλον έχτισαν ολόκληρη πολυκατοικία.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,531
Πέταγαν οι Γάλλοι σήμερα μετά από δυο σερί προκρισεις από μλκ των αντιπάλων.
Αδιανόητα κακοί οι πολωνοι. Δεν θυμαμαι μεγαλύτερη ήττα σε ημιτελικό
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,232
@Tony Corvus Seriously WTF dude? Don't be a disrespectful troll. Δεν είναι ωραίο
Σχολίασα καθαρά το όλο ύφος του ποστ (το οποίο το έχουν 7/10 φούρνους). Ούτε ντισριρπεκτφουλ, αλλά ούτε τρολλ. Αν τώρα αυτή η τοποθέτηση "καφενείου" θαρρείς πως είναι σωστή και θεμιτή. Τότες mea culpa και θα βάλω τα γυαλιά του Ροντι Παηπερ.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
@Chosen Undead Για το δικό μας παιχνίδι και μόνο, θα σου πω ότι ήταν απαράδεκτοι, ασχέτως τραυματισμών κτλ. Σε όλο το τουρνουά είχαμε τα ίδια λάθη, την ίδια ασυνέπεια και τον ίδιο μη επαγγελματισμό. Τείνω πλέον να θεωρώ ότι έφταιγε 100% ο Ιτουδης με τον πνευματικό ηγέτη Καλάθη.

Όσο κωλοφαρδος και να είναι ο άλλος, τον κλείνεις, δεν σου κόβονται τα πόδια. Αλλιώς τι σκατά επαγγελματίας είσαι; Δηλαδή εμείς στην δουλειά μας γιατί βάζουμε κώλο κάτω και βρίσκουμε λύση; Ομοίως και για πόσους άλλους επαγγελματίες αθλητές. Απλώς δεν είχαμε την στόφα, συνολικά, για κάτι παραπάνω.

Σε άλλα νέα, οι Πολωνοί μάλλον χάρηκαν τόσο πολύ που προκρίθηκαν που ήπιαν τόσο πολύ με αποτέλεσμα να ξεχάσουν να μπουν στο γήπεδο.

Το κατσαρόλι θα τολμήσω να πω ότι κλείδωσε στην Ισπανία. @Chosen Undead Δες εδώ κλασσικό παράδειγμα επαγγελματικής ομάδας. Μπαίνουν μέσα, έχουν πλάνο και κάνουν τον αντίπαλο μαριονέτα μέχρι να τους ακολουθήσει.

Τα υπόλοιπα μετά το πέρας του τουρνουά, διότι έχει γενικότερα ενδιαφέρον για τους μπασκετοφιλους
 
Top Bottom