What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Basketball is Life

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

Τεράστιο κείμενο για τον μπασκετικό Παναθηναϊκό και την κατάσταση στην οποία έχει περιέλθει.
 

rikimaru

Umber Hulk
Joined
Jan 24, 2014
Messages
959
Ένα λάθος κάνει μόνο το άρθρο, διαχωρίζει αλλά και ενοποιεί τις εποχές με λάθος κριτήρια. Ο Σκονοκίνι, ο Μαρσέλο Νίκολας και ο Αμίτσι (ή Αμαέκι ή όπως τέλοσπάντων τον λέγαν, δεν μάθαμε και ποτέ :p) δεν ήταν τυχαίοι παίκτες. Την ίδια χρονιά είχε έρθει και ο Σάλεϊ που μερικούς μήνες πριν είχε πάρει πρωτάθλημα με τους bulls. Ok πριν το 94-95 δεν τα έχω ζήσει κιόλας αλλά δεν νομίζω ότι και στις τότε ομάδες το ρόστερ ήταν μέτριας ποιότητας. Δεν έλειπαν οι παίκτες στην προ Ομπράντοβιτς εποχή, έλειπαν όμως όλα τα υπόλοιπα σε ότι έχει να κάνει με το αγωνιστικό κομμάτι πάντα. Το περιστατικό που σχολιάζαμε πριν κάποιες μέρες με τον Ράτζα και τα μπουκέτα είναι η απόδειξη ότι μιλάμε για 2 τελείως διαφορετικά πράγματα, το πριν και το μετά.
Στα υπόλοιπα τα λέει σωστά και ειδικά για κλείσιμο είναι κάτι που λέω κι εγώ και όταν πάει να υπάρξει σύγκριση με τους απέναντι, η διαφορά είναι στα πάρκινγκ.... Αυτό (που δυστυχώς έχασα) και το Κάραβελ μετά τον 5ο τελικό το 2012 (που ευτυχώς ήμουν εκεί) που χτιζόταν για χρόνια και κάποιοι (δυστυχώς και καθόλου τυχαίοι) πίστευαν ότι στηριζόταν απλά σε μεγάλα μπάτζετ και σε έτοιμους παίκτες.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
αχχχχ, μέμορις. παιζουν γιουτα - μεμφις σημερα κι οι ομαδες φορεσαν τις ρετρο εμφανισεις τους απ τα 90s. μακραν η καλυτερη δεκαετια για τις εμφανισεις του nba νομιζω.

EerkgJ-X0AAPNH3.png

τωρα που το θυμηθηκα, οι γκριζλις πρεπει να ειναι η αγαπημενη ομαδα του παπαφλεσα στο nba...

χαχαχα..

χαχα

χαχ

χα .

( #αδμινς: ακομα μ εκεινο το ρηακσο του παγωμενου τζακ? )
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
αχ τζαζ. ομαδαρα είχε αλλά ήταν άτυχη και έπεσε στους μπουλς και ετσι έχασε 2 championships.
 

rikimaru

Umber Hulk
Joined
Jan 24, 2014
Messages
959
Βλέπω και ξαναβλέπω τη φωτό από πάνω, δεν βλέπω καμιά ομάδα Μέμφις :trollface::trollface::trollface::trollface:
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
ρε σατανά :p
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

Του έχω σούρει τα άπειρα για το ποιόν του ως παίκτης, αλλά ως άνθρωπος έχει κάτι @@ από εδώ ως την Ανδρομέδα.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Τι ακριβως σημαινει με αμαξιδιο; Θα παιζει στην ομαδα ΑΜΕΑ του ΠΑΟ μην εχοντας αναπηρια; Η εχει καποιου ειδους αναπηρια;

edit: και αν δεν εχει αναπηρια γιατι αυτο που κανει προβαλλεται ως καλο;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Όπως γράφει και μέσα στο άρθρο, κάθε ομάδα μπάσκετ με αμαξίδια έχει δικαίωμα εγγραφής 2 αρτιμελών παικτών. Ο Παππάς προσφέρθηκε να είναι ο ένας εκ των 2.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Α μάλιστα. Οπότε το καλό που έκανε είναι να γραφτεί στην ομάδα σαν ένα αρτιμελες άτομο από τα δύο. Αν είναι εθελοντική η φάση και το κάνει τζαμπε ωραίος, ελπίζω να μην είναι επί πληρωμή, γιατί έτσι θα ήταν διαφήμιση...
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
You are overthinking it.

Ο παίκτης έχει συμβόλαια κοντά στο εκατομμύριο ευρώ κάθε χρόνο, αποχώρησε από τον Παναθηναϊκό και πιθανόν να αγωνίζεται σε ομάδα του εξωτερικού του χρόνου. Ωστόσο, δέχθηκε να εγγραφεί εθελοντικά και συμβολικά στην ομάδα μπάσκετ ΑμΕΑ του Παναθηναϊκού.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Χμμμ, ναι ενδεχομενως να εχεις δικιο. Ας δεχτουμε και μια φορα κατι με θετικη διαθεση.-
 

billakos90

Gelatinous Cube
Joined
Jul 19, 2020
Messages
76
Στην φάση της δεκαετίας 2010-20 το τρίποντο του Σπανούλη κόντρα στον παο το 2014. Κάπου εκεί κατάλαβε ο γκιστ οτι μερικές φορές τα αναβολικά δεν επαρκούν απο μόνα τους.:p

Απολαύστε.

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Αυτό το τρίποντο θα το έχετε κρεμάσει ως λάβαρο στο ΣΕΦ λογικά, δίπλα στα "Nothing".
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Και στο μπάσκετ παράγκα έχει ο Άρης. Τι θες να πεις ότι έχει να πάρει τίτλο από το 2004? (Αλλά τι τίτλος τάβλα είχαν πέσει τότε κάποιοι xD)
 

rikimaru

Umber Hulk
Joined
Jan 24, 2014
Messages
959
Το πιο ενδιαφέρον από τη συγκεκριμένη φάση/παιχνίδι είναι ότι ο Τζόρνταν του κάμπου δείχνει τα αυτιά του στους δικούς του οπαδούς που τον βρίζαν για τις οικοδομές που έχτιζε απέναντι στον Παναθηναϊκό και αυτοί χαίρονται και το κάνουν σύμβολο.
Την επόμενη μέρα η Ρεαλ έχανε επίτηδες για να παίξει με τον οσφπ αντί για τον Παναθηναϊκό.
Άλλη μία χρονιά με nothing εκείνη.
Τα αναβολικά είχε φανεί ποιος τα έπαιρνε όταν από τους 100 πόντους σε τελικούς ευρωλίγκας μετά απο 35 μέρες και αφού είχε απαιτηθεί έλεγχος ντόπινγκ από dpg, με το ζόρι φτάναν τους 50 και τους σκούπιζε ο Ανάργυρος με ντεσαβαντάζ έδρας.
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Γ: Κύριε Μάκη, καλημέρα, τι κάνετε;
Μ: Καλημέρα, Συγχαρητήρια αγόρι μου να πούμε
.Γ.: Ευχαριστώ πάρα πολύ.
Μ: Αυτό το ίδιο έχουν και οι δικοί μου, το ίδιο πράγμα, δεν μπορούν να κοιμηθούμε.
Γ. Ναι, κύριε Μάκη, καλά, δεν έχω κοιμηθεί.
Μ.: Το ίδιο παθαίνουν κι οι άλλοι, οι δικοί μου, δεν μπορούν να κοιμηθούνε.
Γ. Τόσο πολύ, κύριε Μάκη;
Μ: Κι όσο περισσότερο παίξουνε τόσο γίνεται. Κατ' αρχάς έλα να σου πω, εχθές κοιτάγανε, το βλέπαμε με τον Μαντζουράκη και τον γενικό αρχηγό στο ξενοδοχείο το Sofitel. Ξέρεις τι είπαν όλοι; «Ο μόνος που παίζει με ψυχή και είναι έτοιμος να τους φάει όλους είναι ο Μπουρούσης», χωρίς να ξέρουνε τίποτε…. (γέλια).
Γ: Α δεν ξέρουν, έχουν (ακατάληπτο)… (γέλια)
Μ: Ολοι οι άλλοι παίζανε σε δεύτερο βαθμό από εσένα να πούμε. Και από τον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό.Δηλαδή, εσύ έπαιζες μία, μη σου πω δύο πιο δυνατά. Αφού κάποια στιγμή που βάρεσες αυτό το κάρφωμα στο τελευταίο δίλεπτο, σηκωθήκανε οι Αγγελόπουλοι και χοροπηδάγανε, τους έδειχνε η τηλεόραση.
Γ.: Ηρθαν και οι βλάκες από κάτω, ήρθαν αν μου μιλήσουνε, αλλά εγώ έκανα τον μ…, έφυγα. Κύριε Μάκη μόνο ότι τελείωσε το φάρμακο, να ξέρετε!
Μ: Εντάξει, αγορίνα μου, θα σου φέρω εγώ. Πότε θέλεις εσύ άλλο;
Γ: Ε, τώρα θέλω για τους τελικούς.
Μ: Πότε θέλεις, αγόρι μου;
Γ.: Μέσα Μαΐου.
Μ: Ε, καλά ρε παιδάκι μου, έχεις τρελαθεί; Θα σου έχω ετοιμάσει να πούμε, εντάξει. Θα σου έχω φτιάξει αγόρι μου.
Γ.: Εντάξει κύριε Μάκη, φεύγετε για Καβάλα ή θα σας δούμε;
Μ: Όχι, το απόγευμα, θα έρθω, να δω το ματς σε σας, δεν πάω στο γήπεδο, να τους δώσω και την τιμή να πάω στο γήπεδο στους μπινέδες αυτούς! Μάλλον μεθαύριο θα φύγω για Καβάλα για 1-2 μέρες, για να πάω να τους πληρώσω να πούμε.
Γ.: Έγινε, θα τα πούμε.
Μ: Έγινε αγόρι μου, συγχαρητήρια λεβέντη μου.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
το πιο καλα θαμμενο και κρυμενο κατω απ το χαλί της δημοσιογραφικης μασονιας δειγμα του διασυρμου ενος ολοκληρου κλαδου.
το γεγονος οτι δεν αποκλειστηκε εφ ορου ζωης ο αθλητης (ναι, ξερω οτι μετα ηρθε στην ομαδα μου για ενα διαστημα, ΧΕΣΤΗΚΑ πατοκορφα και σορυ για το γαλλικο) και δεν ειχε ποινικες ευθυνες ουτε αυτος ουτε ο "κυριος μακης" ειναι ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ, ινκονσιβαμπλ λεμε.

και μας εχουνε κανει ζεπελιν τ αυτια για τον Αρχηγο της Εθνικης μας και για το τοτεμ και οι αδενες μας κουνιωνται.
μου το θυμισες μυρμιδονα και συγχυστηκα. καλα εκανες :ROFLMAO:. να μην ξεχναμε.
 

Elric

Blackguard
Joined
Dec 16, 2012
Messages
1,138

ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΞΕΘΑΨΑ

Πορτοκαλαδίτσα πίνουν σε πολλές ομάδες, ο Μπουρου το είχε πάει σε άλλο επίπεδο όταν έπαιζε στον γαυρο,
πήδαγε σαν το κριάρι σε τραμπολίνο και έπαιζε 35 λεπτά πράγμα αδιανόητο για 5άρι σε τέτοιους ρυθμούς...

Στην ισπανία το κοψε το αναψυκτικό, όταν ήρθε στο βάζελο δεν πηδούσε ούτε εφημερίδα, είχε μεγαλώσει κιόλας.
 
Top Bottom