What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

COMMAND AND CONQUER REMASTERED COLLECTION

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,651
Είχαμε ήδη κάνει μία μικρή αναφορά στην παρουσίαση για τα Warcraft I και Warcraft II για την καθοριστική συμβολή της Westwood Studios στην καθιέρωση των real-time strategies με την κυκλοφορία του Dune II, το 1992. Τρία χρόνια αργότερα ακολούθησε η κυκλοφορία του Command and Conquer που εγκαινίασε μία θρυλική σειρά στο είδος με τεράστιο κοινό. Εκ τότε ξεκίνησε και μία ιδιότυπη κόντρα μεταξύ των φίλων της Westwood Studios και αυτών της Blizzard, με κάθε ομάδα να θεωρεί ότι η εταιρεία που «υποστηρίζει» βγάζει καλύτερα strategy τόσο αφηγηματικά όσο και από πλευράς gameplay.









Η αλήθεια είναι ότι η οποιαδήποτε σύγκριση ήταν μάλλον για το θεαθήναι: σε ένα είδος που είχε αρκετά αχαρτογράφητα νερά, με τη σειρά Total War να μην έχει ούτε έναν αντιπρόσωπο, οι δύο μεγάλες εταιρείες δανειζόντουσαν ιδέες η μία από την άλλη για να τις ενσωματώσουν στα παιχνίδια τους και να...

Continue reading...
 
Last edited by a moderator:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,354
Μπράβο στην ΕΑ που φέρθηκε σε μια ιστορική σειρά με τέτοιο σεβασμό. Μακάρι να συνεχίσουν έτσι, τόσο για το C&C όσο και για τα δεκάδες διαμάντια που έχει το back catalog της εταιρίας.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,651
Πιστεύω ότι γινόμαστε μάρτυρες κάποιας πολύ περίεργης ιστορίας εξιλέωσης όσον αφορά την ΕΑ. Ο καιρός θα δείξει, αλλά έπειτα από το Star Wars: Jedi Fallen Order.
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,432
Κατά την άποψη μου, ορθώς δεν σκάλισαν το pathfinding. Ναι, είναι απαράδεκτο για τα σημερινά δεδομένα, αλλά δεν έχουμε να κάνουμε με remake, αλλά με remaster. Το gameplay έπρεπε να μείνει όσο το δυνατόν πιο κοντά στις αρχικές κυκλοφορίες. Για όποιον θέλει βελτιώσεις στο gameplay, υπάρχει το OpenRA, που υποστηρίζει Red Alert, Tiberian Dawn και Dune 2000. Και σημειωτέων ότι η AI απευθύνεται σε όσους θέλουν κάτι πιο δύσκολο από την AI των RA και TD.
Θετικότατο το ότι η EA άνοιξε τον κώδικα των παιχνιδιών, πρακτικά φρόντισε να υπάρχει εσαεί υποστήριξη. Θα βοηθήσει και το προαναφερθέν OpenRA αυτή η κίνηση, ειδικά αν γίνεται να χρησιμοποιηθούν τα νέα assets.
Αναμένω να βγει και η δεύτερη γενιά RTS της Westwood ( Tiberian Sun και Red Alert 2 ) σε remastered εκδοχή.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,651
Αν μη τι άλλο τίμιο για τους συλλέκτες.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,531
Πραγματικά λέω τι κάνει ο άνθρωπος θα κάνει ζημιά 😅
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,973
γιατί όλοι αυτοί έχουν τέτοια μαχαίρια στο unboxing και όχι ξέρω εγώ, απλά κοπίδια; Είναι σκληροί καργιόλιδες;

Φαντάζομαι ότι αποτελεί μέρος της παρουσίασης. Με το "χασαπομάχαιρο" φαίνεται μπαντ αςς, ενώ με το κοπίδι σα φτωχομπινές... :Ρ
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,412
εμένα το μόνο που μου βγάζει είναι ότι έφαγε το παιδί πολύ bulling μικρό και έχει κόμπλεξ τώρα. Την άλλη φορά ας βάλει αλυσοπρίονο για σίγουρα πάντως.
 
Top Bottom