What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
3η δόση Moderna, μηδέν παρενέργειες 27 ώρες μετά το τρύπημα. Τι να πει τώρα η Moderna σε κάποιον που έχει στιλβωθεί δις με το καυτό ατσάλι της AstraZeneca.

ΥΓ.

266366468_10166218511260495_6650468553994559248_n.jpg



ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

Εντωμεταξύ αυτό έχει γίνει τρελό early backer achievement και θα αρχίσει ο G0O να ψάχνει Astra Zeneca στην μαύρη για να το πάει 100% και εσυ θα γελάς στα μούτρα του.

Χαχα n00bz
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,654
Δύο φορές εμβολιασμένος, δύο φορές νόσησα (μία πριν το πρώτο μπόλι, μία αρκετά μετα τη δεύτερο), πάω τώρα για το στέλεχος Όμικρον (εμβόλιο και να αρρωστήσω). Νιώθω ότι μαζεύω αντισώματα όπως το backlog: μία στο Steam και μετά το ίδιο DRM-free στο GOG.

Όπως είπε φίλη "αν γίνει Αποκάλυψη, σίγουρα δεν θα σε πάρω μαζί μου". Πού να ήξερε ότι ούτε εγώ θα με έπαιρνα.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,490
Γεια σου Τάκη, γεια σου Άκη. Έπιταφ από Πέραμα. Ανεμβολίαστος.

0 φορές νόσησα... Βλέπω πολύ Παπαδάκη και έχω αντισώματα. Έκανα και Τεστ αντισωμάτων Αύγουστο του 21, γιατί είχα περάσει 2 αρρώστιες (μία Μάρτιο του 20 και μία πολύ ελαφριά τον Σεπτέμβρη του 20), αλλά βγήκαν <0,01 (έντερ μονάδα μέτρησης που δεν θυμάμαι) τα αντισώματα.

Πέρα απ' αυτά οκ τυχερός γιατί κάθε βδομάδα πάω μια φορά Σύνταγμα/Πανεπιστήμιο (μπορεί και 2) και η μάσκα που φοράω δεν είναι Χαρντκορ. Ναι όταν περπατάω πολύ και ζεσταίνεται ο οργανισμός την βγάζω κάθε 2 λεπτά για να αποβάλλω απρόσκοπτα το διοξείδιο των Άνθραξ και να υπάρξει απαγωγή θερμότητας από την περιοχή που έχει ιδρώσει, αλλά προσέχοντας εννοείται να μην είναι κάποιος δίπλα μου. Επομένως δεν είμαι Power mask user.
Έχω δει βέβαια και σε στάση λεωφορείου γριά να κάθεται, να βήχει σαν το γαιδούρι, να γυρνάω να την κοιτάξω και να χει φορέσει τη μάσκα ανάποδα. Δηλαδή το μέσα-έξω όπως κάνουν κάποιοι με τα βρακιά. :LOL::LOL:

Η Όμικρον απ ότι λένε είναι πολύ σοφκτορ ρε μάγκες... Τα μέχρι τώρα δεδομένα λένε για συντριπτικά μικρότερα ποσοστά νοσηλείας με παροχή οξυγόνου.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422

Αυτό το "έπασχε από υποκείμενα νοσήματα και για αυτό δεν έκανε το εμβόλιο" το ακούω βερεσέ για κάποιο λόγο. Μα ακριβώς για αυτό το λόγο δεν είναι ακόμα πιο επιτακτικό να κάνεις το εμβόλιο; Μα τι λογική είναι αυτή;
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,490
Και καλά αν είχε ανοσοκαταστολή, τότε το εμβόλιο δεν θα παρείχε βοήθεια. Αυτό υποτίθεται υποννοείται ή κάτι παρεμφερές, γιατί όντως π.χ. αν είχε άσθμα, χρόνια βρογχίτιδα κλπ τότε θα ταν βλάξ αν δεν το έκανε.

R.I.P.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,490
έχω ένα προγραμματάκι στα Τούρκικα που φτιάχνει φέηκ πιστοποιητικά... Να βάλω;;;

Στο τσακ είμαι να το κάνω έντιτ , γιατί όλο και κάποιος ηλίθιος από την Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος θα το πιστέψει... ΛΜΦΑΟΟΟΟ
 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
Δύο φορές εμβολιασμένος, δύο φορές νόσησα (μία πριν το πρώτο μπόλι, μία αρκετά μετα τη δεύτερο), πάω τώρα για το στέλεχος Όμικρον (εμβόλιο και να αρρωστήσω). Νιώθω ότι μαζεύω αντισώματα όπως το backlog: μία στο Steam και μετά το ίδιο DRM-free στο GOG.

Όπως είπε φίλη "αν γίνει Αποκάλυψη, σίγουρα δεν θα σε πάρω μαζί μου". Πού να ήξερε ότι ούτε εγώ θα με έπαιρνα.

Κυνηγάς κάποιο achievement;
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,670
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
267153764_6561976247210182_863752025082491581_n.jpg


GIGAVAXXED

Σαν να βλέπω μπροστά μου το σενάριο του Unbreakable. Αυτός ο τύπος παραπάνω είναι ο σούπερ ήρωας που θα αντιμετωπίσει τον super villain @Northlander που έχει κολλήσει όλες τις παραλλαγές του covid.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
τι φάση με την μελέτη Τσιόρδα; αντί να δούμε πως θα σώζουμε κόσμο ασχολούμαστε μόνο με το πολιτικό κομμάτι; γιατί εγώ αυτό βλέπω, όλοι μιλάνε για το αν είναι δολοφόνοι οι μπλε, αν την πήρε κάποιος, αν την διάβασε αν την έβαλε στον κώλο του ή και εγώ δε ξέρω τι, μιλάνε για το τι έγινε ο φάκελος αλλά ούτε για το τι γράφει, ούτε για το πως μπορεί να αξιοποιηθεί έστω και τώρα...
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,526
Ναι, τι μελετη Τσιορδα/Λυτρα περιμενε η ΝΔ για να κανει κοινωνικη πολιτικη :p

Όπως είπε ο κ. Γεωργιάδης, «είναι γνωστό ότι το ΕΣΥ έχει δομικά προβλήματα. Καλώς τα αναδεικνύει η συγκεκριμένη έρευνα. Χρειάζεται δομικές μεταρρυθμίσεις το ΕΣΥ για να γίνει καλύτερο. Το ξέρουμε. Δεν είναι μόνο οι προσλήψεις που συνεχώς ακούω, είναι πιο σύνθετο το πρόβλημα. Αλλά μην το απαξιώνουμε κιόλας γιατί στάθηκε όρθιο σε μια μεγάλη μάχη».
 
Top Bottom