What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000

"It’s not clear where Patient 31 became infected with the virus, but in the days before her diagnosis, she travelled to crowded spots in Daegu, as well as in the capital Seoul. On February 6 she was in a minor traffic accident in Daegu, and checked herself into an Oriental medicine hospital. While at that hospital, she attended services at the Daegu branch of the Shincheonji Church of Jesus, on February 9 and again on February 16.
In between those visits, on February 15, doctors at the hospital said they first suggested she be tested for the coronavirus, as she had a high fever. Instead, the woman went to a buffet lunch with a friend at a hotel. In an interview with local newspaper JoongAng Ilbo, the woman denied that doctors had advised her to be tested. As her symptoms worsened, however, doctors say they once again advised her to be tested. On February 17, she finally went to another hospital for the test. The next day, health authorities announced she was the country’s 31st confirmed case. In only a matter of days, those numbers had soared as hundreds of people at the Shincheonji Church and surrounding areas tested positive."

Μην ειστε μαλακες, μην γινετε σαν την ασθενη νο.31
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,912
Μιλούσα για εκτιμήσεις νεκρών kara. Με βάση τη στατιστική, χωρίς gating, εξακολουθεί να είναι συντηρητικό το νούμερο παρόλα αυτά εξωφρενικό.

Πραγματικά βόρειε, με εκπλήσσει αφάνταστα η στάση της ΜΒ.
Που βασίζουν αυτήν την στάση τους? Θεωρούν ότι οι ίδιοι δεν θα έχουν μεγάλο πρόβλημα για κάποιο λόγο?
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,155
Δεν πιστεύω ότι θα έχεις να κάνεις με μία τέτοια συμπεριφορά. Εκτός αν είσαι από τα άτομα που εντεταλμένα και συστηματικά μείωναν τη συνεισφορά του προσωπικού του ΕΣΥ από την πλατφόρμα επιρροής σου (π.χ. κανάλια του πρωθυπουργού) ώστε να περάσεις τα μέτρα που θα μείωναν τόσο τα δικαιώματα του υγειονομικού προσωπικού όσο και τις ευκολίες στην περίθαλψη των ασθενών.

Όχι Νορθ, είμαι από τα άτομα που περιμένουν (μάταια ίσως) από κάποιον επαγγελματία να κάνει τη δουλειά του σωστά και υπεύθυνα, αντί να σπέρνει δηλητήρια και να διχάζει κόσμο.

Σε όλα αυτά απάντησε η κάθε κα Κοσμοπούλου, διότι είναι ξεκάθαρος εμπαιγμός.

Ψάχνοντας στο Διαδίκτυο για τη συγκεκριμένη κυρία, μου λύθηκαν οι απορίες που είχα, οπότε ας το αφήσουμε εδώ σε παρακαλώ.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,680
εμεις, οι ανθρωποι που μας προοριζουν να λειωνουμε τα πεζοδρομια και τις σκαλες, να μας πουλανε φτηνες πολυτελεις και χρεη, δεν εχουμε σημασια, αυτο που εχει σημασια ειναι η μηχανη.
Στην Αγγλια θελουν να τους κολησουν ολους και να θυσιασουν μερικες χιλιαδες, για να μεινει ανεπαφο το οικονομικο θαυμα. Για να μην χαθουν καρεκλες.
Ο Τραμπ θελει να αγορασει την λυση, αφηνοντας στην απεξω εκατομμυρια μη ψηφοφορων. ας εκλεγω ξανα ενω βγαζω φραγκα και ας πεθανουν μερικοι που δεν τους εχω αναγκη.

ετσι ειναι ο κοσμος. δεν εχουμε καμια σημασια, αφου το νοημα της ζωης δεν εχει νοημα, αυτο που εχει νοημα ειναι πως θα περναει καποιος καλυτερα την ζωη του. ποιος λογικος ανθρωπος πιστευει οτι το εθνικο συστημα υγειας ειναι εξοδο και την ιδια στιγμη χαριζει λεφτα χωρις λογο;

 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,714
Ψάχνοντας στο Διαδίκτυο για τη συγκεκριμένη κυρία, μου λύθηκαν οι απορίες που είχα, οπότε ας το αφήσουμε εδώ σε παρακαλώ

Σημασία δεν έχει από ποιον προέρχεται (ούτε εγώ συμφωνώ με την εν λόγω κυρία σε πολλά), αλλά η ουσία των λόγων. Το ότι έπρεπε να κάνεις Google search την κυρία για να αποφασίσεις αν θα συμφωνήσεις ή όχι είναι ολίγον τι προβληματικό.

Στο κάτω-κατω της γραφής αν ήταν μάγκες όλες αυτές οι φιλελερες θα έπρεπε να έβγαιναν στα μπαλκόνια και να φώναζαν δωρεάν υγεία, και περισσότερα κρεβάτια ΜΕΘ. Όχι να χτυπάνε παλαμάκια.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,836
εν το μεταξύ βγήκε κόσμος αλήθεια να βαράει παλαμάκια...
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,155
Σημασία δεν έχει από ποιον προέρχεται (ούτε εγώ συμφωνώ με την εν λόγω κυρία σε πολλά), αλλά η ουσία των λόγων.

Η ανάρτηση της κυρίας δεν αποσκοπούσε σε τίποτα ουσιώδες, αφού όλοι μας πιστεύω γνωρίζουμε (εδώ και δεκαετίες) την προβληματική κατάσταση του συστήματος υγείας της Ελλάδας.

Το ότι έπρεπε να κάνεις Google search την κυρία για να αποφασίσεις αν θα συμφωνήσεις ή όχι είναι ολίγον τι προβληματικό.

Η αναζήτηση δεν διαμόρφωσε την άποψή μου. Απλώς την επιβεβαίωσε. Προβληματικό είναι το εσπευσμένο συμπέρασμα.

Στο κάτω-κατω της γραφής αν ήταν μάγκες όλες αυτές οι φιλελερες θα έπρεπε να έβγαιναν στα μπαλκόνια και να φώναζαν δωρεάν υγεία, και περισσότερα κρεβάτια ΜΕΘ. Όχι να χτυπάνε παλαμάκια.

Συμφωνώ, αλλά δεν περιορίζομαι στους φιλελέρες. Ουδείς αναμάρτητος σε αυτή τη χώρα.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,714
Θεωρείς δηλαδή ότι δεν επρεπε να υπάρξει αντίλογος σε δημόσιο βήμα σε αυτό το τσίρκο που υποκίνησε η Φερστ Λέιντι? Ή επειδή γνωρίζουμε εντάξει προχωράμε χωρίς να κάνουμε τίποτα? Ειλικρινής ειναι η απορία μου. Διότι εν τέλει και δούλεψε το παλαμάκι και ο κόσμος δεν έχει πάρει χαμπάρι τι γίνεται.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,836
όταν λέτε φιλελέ, να λέτε αν είναι νέο η παλέο παρακαλώ. Δεν μπορώ το τσουβάλιασμα να βάζετε εμάς τους Καποδιστριακούς με τους Θατσερικούς. :p

in other news μια δουλειά ήταν που θα με κράταγε στο γραφείο για κάτι ετικέτες αντισηπτικών αλλά έγινε επίτευξη στο εργοστάσιο και μου το ακύρωσαν, ενώ ο προμηθευτής μου δεν έχει και αυτοκόλλητα για να τυπώσω...

γάμα το, θα κανονίσω κάποιες υποχρεώσεις τώρα το πρωί, θα βγάλω και μια ανακοίνωση και θα πάρω ένα pc ακόμα από το γραφείο στο σπίτι να δουλέψω 2 δουλειές που τρέχουν ακόμα από εκεί. Αφού έτσι και αλλιώς ποιος θα έρθει τώρα, 2 πελάτες που ήθελαν μενού για το Πάσχα δεν τα χρειάζονται πλέον όπως πάει, νέοι πελάτες δύσκολα θα έρθουν και να έρθουν δεν ξέρω αν θέλω να τους δεχτώ (και ντρέπομαι λίγο να μπει πελάτης και εγώ να είμαι με καμιά μάσκα) ε ας πάω σπίτι να δουλέψω από εκεί.

Η γυναίκα έχει μεταφέρει τις δουλειές σπίτι από την Παρασκευή.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,400
Αυτοί καλά κάνουν. Την δουλειά τους έκαναν, κάνουν και θα κάνουν. Το θέμα είναι ότι οι υπόλοιποι που τους κατακρίνουμε είμαστε κοταρες και ως εκ τούτου καλά να πάθουμε. Αν δεν σπάσεις αυγά δεν τρως ομελέτα και θαρρώ ότι το πιάσατε το νόημα. Μεθαύριο που θα πέφτει και οικονομική και κοινωνική εξορία γιατί τα ξερονήσια θα είναι μπαναλ, εμείς πάλι θα συζητάμε. Δυστυχώς βλέπω ότι για ακόμη μία φορά είμαστε να χαμε να λέγαμε. Όχι το το rq συγκεκριμένα, η ανθρωπότητα ολάκερη
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,912
Έψαξα να καταλάβω τι κάνουν οι Βρετανοί και γιατί το έχουν πάρει τόσο χαλαρά.

Διαβάζοντας κατάλαβα τι εννοούσε ο @Northlander και η @kara με την «ανοσοποίηση αγέλης». Γνώριζα τι σημαίνει αλλά θεωρούσα ότι μιλούσαν γενικότερα σαν μια φυσική μακροπρόθεσμη μέθοδο που θα βελτιώσει την κατάσταση, όχι ότι είναι η ΕΠΙΣΗΜΗ θέση της δημοκρατικής κυβέρνησης μιας χώρας για αντιμετώπιση μιας πανδημίας!

Δηλαδή δηλώνουν ότι αναμένουν 400.000 νεκρούς, ότι το θεωρούν αποδεκτό νούμερο θνησιμότητας εν καιρό ειρήνης και οι πολίτες το δέχονται?
ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ???????????

Πείτε μου σας παρακαλώ ότι είναι fake news και βιαστικά να γράψω εδώ πριν το ψάξω περεταίρω!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,836
a
Έψαξα να καταλάβω τι κάνουν οι Βρετανοί και γιατί το έχουν πάρει τόσο χαλαρά.

Διαβάζοντας κατάλαβα τι εννοούσε ο @Northlander και η @kara με την «ανοσοποίηση αγέλης». Γνώριζα τι σημαίνει αλλά θεωρούσα ότι μιλούσαν γενικότερα σαν μια φυσική μακροπρόθεσμη μέθοδο που θα βελτιώσει την κατάσταση, όχι ότι είναι η ΕΠΙΣΗΜΗ θέση της δημοκρατικής κυβέρνησης μιας χώρας για αντιμετώπιση μιας πανδημίας!

Δηλαδή δηλώνουν ότι αναμένουν 400.000 νεκρούς, ότι το θεωρούν αποδεκτό νούμερο θνησιμότητας εν καιρό ειρήνης και οι πολίτες το δέχονται?
ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ???????????

Πείτε μου σας παρακαλώ ότι είναι fake news και βιαστικά να γράψω εδώ πριν το ψάξω περεταίρω!

Διαβάζοντας τα σχόλια στο facebook του The Guardian δε νομίζω ότι το δέχονται ακριβώς. Όλοι τους βρίζουν (Τόρις δεν θέλατε; Δεν θέλατε ΠΑΣΟΚ! Καλά να πάθετε...)
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,912
a


Διαβάζοντας τα σχόλια στο facebook του The Guardian δε νομίζω ότι το δέχονται ακριβώς. Όλοι τους βρίζουν (Τόρις δεν θέλατε; Δεν θέλατε ΠΑΣΟΚ! Καλά να πάθετε...)

Έχει πέσει η κυβέρνηση? Έχει αλλάξει πολιτική? Εαν οχι, το δεχονται!
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,714
Γκρινιάζουν, έχουν καταλάβει τι παίζει αλλά η νομιμοφροσύνη ειναι άκρως τοξικό στοιχείο στη συλλογική συνείδηση των Βρετανών ακριβώς επειδή συμβαίνουν κάτι τέτοια.

Από την άλλη:
IMG-20200316-WA0002.jpg
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Εικόνα από ελληνικό super-market, παραλία, πάρκο ή πλατεία είναι η από πάνω φωτό?



Ωραίο να δουλεύουμε τα αγγλάκια, αλλά κι εμείς εδώ δεν πάμε πίσω (που υποτίθεται ότι έχουμε μότο το "μένουμε σπίτι").
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,912
Γκρινιάζουν, έχουν καταλάβει τι παίζει αλλά η νομιμοφροσύνη ειναι άκρως τοξικό στοιχείο στη συλλογική συνείδηση των Βρετανών ακριβώς επειδή συμβαίνουν κάτι τέτοια.

Από την άλλη:
View attachment 298

Αυτό που καταλαβαίνω είνια ότι ένα γενικότερο interbreeding Βρετανών - Ελλήνων θα είχε θετικά αποτελέσματα. Η άναρχο μαγκιά ότι-γουστάρω-κάνω του Έλληνα με την νομιμοφροσύνη του Βρετανού, θα έβγαζε την τέλεια Neutral φυλή (ή θα τους ρίχναμε στο επίπεδο μας, το αντίστροφο δεν παίζει)
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Θρασος απο τα λαμογια ρε γμτ...


α και ενας διαδραστικος χαρτης με τα κρουσματα στην Ελλαδα
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,836
εν το μεταξύ γίδια σαν τον Μπόρις και τον Τραμπαρίφα κάνουν την κυβέρνηση μας να φαντάζει οργανωμένη :p

οφείλω να μας αναγνωρίσω πάντως ότι η αντίδραση ήταν γρήγορη, τώρα κατά πόσο θα βοηθήσει αυτό θα δείξει σε καμιά βδομάδα που ή δεν θα γίνει τίποτα ή ΘΑΠΕΘΑΝΟΥΜΕΟΛΟΙ
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,750
Εικόνα από ελληνικό super-market, παραλία, πάρκο ή πλατεία είναι η από πάνω φωτό?



Ωραίο να δουλεύουμε τα αγγλάκια, αλλά κι εμείς εδώ δεν πάμε πίσω (που υποτίθεται ότι έχουμε μότο το "μένουμε σπίτι").


γιατι σου φαινεται παραξενο?αν δεν ειναι καποιος ανοσοκατεσταλμενος η εχει καποιον στο σπιτι με ανοσοκαταστολη απλα δεν τους νοιαζει.
μονο αν κυρηχθει απαγορευση κυκλοφοριας θα σταματησουν να βγαινουν.
 
Last edited:

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,688
εν τω μεταξυ παιζεται ενα πολυ ενδιαφερον πινγκ πονγκ υπογειως σχετικα με το ΜΕΙΖΟΝ, (οπως το καταντησαμε στην ελλαδάρα), θεμα των εκκλησιων ενοψει και μεγαλης βδομαδας - πασχα...

η αναπλ. κυβερν. εκπροσωπος πριν λιγο :
"....Παράλληλα η κυρία Πελώνη ανακοίνωσε ότι ο Κυριάκος Μητσοτάκης επικοινώνησε με τον Αρχιεπίσκοπο Ιερώνυμο και του ΖΗΤΗΣΕ να μείνουν ανοιχτοί μόνο για ατομική λατρεία και για την τέλεση των απαραίτητων μυστηρίων με τον απαραίτητο κόσμο. «Καλούμε και τους επικεφαλής των άλλων δογμάτων να ακολουθήσουν τις ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ αυτές και για τους χώρους λατρείας των άλλων δογμάτων».
(η υπογραμμιση δικη μου...).

προφανως πετανε την καυτη πατατα του ποιος θα μας κανει τη χαρη για το προφανες και θ αποφασισει ΤΥΠΙΚΑ αυτο που ειναι κοινο μυστικο, οτι δε θα γινουν πλεον ανοιχτες λειτουργιες.
απ την αλλη ο ιερωνυμος που δεν ειναι χτεσινος, ουτε κολλημενος, και φαινεται και εξυπνος ανθρωπος εννοειται οτι δε θελει να παρει εκεινος την ευθυνη. και δικιο εχει, αφου υπαρχει (???) κρατος υποτιθεται.
Απο ρεπορταζ για την τηλεφ. συνομιλια του με τσιπρα:

"...Σύμφωνα με πληροφορίες ο Αρχιεπισκοπος εμφανίστηκε βαθιά προβληματισμένος αλλά και αποφασισμένος να αναλάβει την ευθύνη που ωστόσο θεωρεί ότι ΕΠΡΕΠΕ ΠΡΟ ΠΟΛΛΟΥ ΝΑ ΕΙΧΕ ΑΝΑΛΑΒΕΙ Η ΠΟΛΙΤΕΙΑ, δηλαδή να ανακοίνωνε την αναστολή λειτουργίας για όλες τις θρησκευτικές τελετές..."
στο τελος να δειτε που θα βγαινουν και θα τσακωνονται λεγοντας "εμεις θελαμε να τις κλεισουμε, ΕΣΕΙΣ δε μας αφηνατε.." ο ενας στον αλλο.


επισης, δυνατο αρθρο του βαξεβανη, που ανεξαρτητα αν μας αρεσει η οχι σαν δημοσιογραφος, λεει το προφανες:

 
Top Bottom