What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

CRIS TALES

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,705
Ίσως βλέποντας το review για το παιχνίδι αυτό, να αναρωτηθεί κανείς πως το ανέλαβα, αν γνωρίζει τα γούστα μου όλα αυτά τα χρόνια. Η αλήθεια είναι πως πριν περάσω στα πράσινα λιβάδια των CRPG για πιο ώριμες εξιστορήσεις, η γνωριμία μου με το είδος (τότε δεν υπήρχε διαχωρισμός, όλα τα λέγαμε RPG) είχε γίνει με τα Γιαπωνέζικα παιχνίδια όπως Secret of Mana και Terranigma. Σε συνδυασμό με τoυς πολλούς review κωδικούς που λάβαμε για παιχνίδια μέσα στον Ιούλιο, σκέφτηκα να κάνω βόλτα στο παρελθόν και να δώσω μια ευκαιρία στo Cris Tales. Όχι ότι χρειάστηκα ιδιαίτερο σπρώξιμο βέβαια, καθώς από τα promo με είχε συνεπάρει η καλλιτεχνική διεύθυνση και η χειραγώγηση του χρόνου που υποσχόταν αντίκτυπο στην εξέλιξη της ιστορίας…
Η ιστορία είναι πολύ τυπική για το είδος. Η Crisbell, oρφανή ηρωίδα, μετά από καταστροφή στη γενέτειρα της, ανακαλύπτει πως έχει τη δύναμη να ελέγχει (ως ένα βαθμό) το χρόνο. Στην πορεία θα βρει συντρόφους, σε μια προσπάθεια να προστατέψει το κόσμο από μία μεγάλη απειλή...

Continue reading...
 
Last edited by a moderator:

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Πραγματικά όμορφο, εντυπωσιακό και διαφορετικό το εικαστικό του. Για τα υπόλοιπα, δεεεεεεεν.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,705
Επαναπροστέθηκε ένας σημαντικότατος σύνδεσμος που ο Δαέμων του Τυπογραφείου έφαγε στην 5η παράγραφο...
 

tommas

Half-Ogre
Joined
Dec 2, 2012
Messages
735
Απορώντας πως μου ξέφυγε αυτό πήγα να το κάνω wishlist να υπάρχει στα υπόψιν και έπεσα στις mixed κριτικές 😅.

Σε φάση τρελής ξηρασίας μπορεί να του ρίξω μια ματιά.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Στο στόχαστρο μαζί με Astria Ascending και Ender Lillies, νομίζω θα υποκύψω σε όλα.
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
Από αυτά που διάβασα, με ψήνει, αλλά αφότου παιχτούν πρώτα τα επερχόμενα Tales of Arise και Astria Ascending.

Και σίγουρα όχι σε full price.
 
Top Bottom