What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Dark Souls και λοιπά soulslikes

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,544
Στο Heide's Tower ειχα χαζεψει με τις διαφορες σε σχεση με την SOFTS με πιο τρανταχτή την ύπαρξη του κόκκινου δράκου και τους heide knights γενικώς να έχουν αράξει εκεί. Αλλά προφανώς δεν είναι η μόνη διαφορά placement και αριθμού εχθρών. Και εκεί που λες όντως υπήρχαν αλλαγές.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,490
Στο Heide's Tower ειχα χαζεψει με τις διαφορες σε σχεση με την SOFTS με πιο τρανταχτή την ύπαρξη του κόκκινου δράκου και τους heide knights γενικώς να έχουν αράξει εκεί. Αλλά προφανώς δεν είναι η μόνη διαφορά placement και αριθμού εχθρών. Και εκεί που λες όντως υπήρχαν αλλαγές.
hmmm στο SOFTS δεν θυμάμαι κόκκινο δράκο, αλλά παίζει να κάνω λάθος γιατί έχουν περάσει και 5-6 χρόνια! Οι Knights στις ίδιες θέσεις τους δεν είναι; Πω γμτ μάλλον το χω ξεχάσει τελείως :cry:
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Μια που μιλάμε για Dark Souls 2 SOTFS, ακολούθησε κανείς την δική μου στρατηγική; Σε περιοχές που με δυσκόλευαν καθάριζα τους μικρούς εχθρούς και γυρνούσα στο bonfire ξανά και ξανά μέχρι να σταματήσουν να κάνουν spawn και να μπορούσα να εξερευνήσω την άδεια πλέον περιοχή με την άνεσή μου.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Μια που μιλάμε για Dark Souls 2 SOTFS, ακολούθησε κανείς την δική μου στρατηγική; Σε περιοχές που με δυσκόλευαν καθάριζα τους μικρούς εχθρούς και γυρνούσα στο bonfire ξανά και ξανά μέχρι να σταματήσουν να κάνουν spawn και να μπορούσα να εξερευνήσω την άδεια πλέον περιοχή με την άνεσή μου.

Nope. Ποτέ δεν έμεινα τόσο σε μια περιοχή ώστε να σταματήσει το spawn των mobs. Ακόμα και σε bosses που κολλούσα τους απέφευγα όλους και πήγαινα καρφί στο boss. Σίγουρα άφηνα αντικείμενα δώθε κείθε, αλλά με ένοιαζε πιο πολύ το boss-to-boss moment. Έτσι κι αλλιώς έπαιζα με το ίδιο όπλο/armour στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,490
Μια που μιλάμε για Dark Souls 2 SOTFS, ακολούθησε κανείς την δική μου στρατηγική; Σε περιοχές που με δυσκόλευαν καθάριζα τους μικρούς εχθρούς και γυρνούσα στο bonfire ξανά και ξανά μέχρι να σταματήσουν να κάνουν spawn και να μπορούσα να εξερευνήσω την άδεια πλέον περιοχή με την άνεσή μου.
Ακόμα αυτό δεν το χω κάνει σε αυτό το playthrough. Θυμάμαι το χα κάνει όμως αναγκαστικά για κάποια bosses στο SOFTS (επειδή με κάνανε gangbang στο δρόμο) και όταν έκανα farming για materials. Βέβαια μετά έκανα bonfire upgrade (ή κάπως έτσι) για να ξαναβγούν και να τους διαλύσω για περισσότερα υλικά!

Α ναι! Στα μόνα ΜΠΑΣΤΑΡΔΑ που έκανα αυτό που λες, ήταν στους 3 snipers στο Sinner's Tower. Και αυτό γιατί ενώ νόμιζα πως είχα καθαρίσει όλο το χώρο και είχα πάει AFK για μια δουλειά, ήρθε κάποιο ΣΚΟΥΠΙΔΙ και με φαγε. Όταν γύρισα, με βλέπω στην φωτίτσα του ρετιρέ να χω πεθάνει γύρω στις 20 φορές από τους 3 αυτούς ΜΠΑΣΤΑΡΔΟΥΣ Snipers (επειδή το respawn είναι ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ μπροστά τους). Είχα τέτοιο άσβεστο ΜΙΣΟΣ που μετά ούτε στον κώδικα του παιχνιδιού δεν υπήρχαν. :mad::mad:
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,889
Μονο αυτό με τον κάβουρα φαίνεται hidden gem goty. Ολα τα άλλα ούτε για σχολικά πρότζεκτ δεν κάνουν.
Καλά, το Thymesia τώρα το θυμήθηκε;
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Μονο αυτό με τον κάβουρα φαίνεται hidden gem goty. Ολα τα άλλα ούτε για σχολικά πρότζεκτ δεν κάνουν.
Καλά, το Thymesia τώρα το θυμήθηκε;

Το είχε δει και πιο παλιά, απλά τώρα βγήκε η τελική έκδοση νομίζω.
 

this is mike

Awakened Shrub
Approval of the Admiral
Joined
Dec 3, 2023
Messages
2
Σκέφτομαι να πάρω το Demons Souls Remake. Αξίζει;
Θα φάω μπαν επειδή έχω PS5?
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
Θα φάω μπαν επειδή έχω PS5?

Όχι, άμα έχεις και PC. :Ρ

Πέρα από την πλάκα, εγώ απλώς μπήκα σφήνα για να σε καλωσορίσω στο φόρουμ. Στην κοινότητα υπάρχουν κάμποσοι "Ψυχοκαμένοι" που θα δώσουν απάντηση στο ερώτημά σου.
 

this is mike

Awakened Shrub
Approval of the Admiral
Joined
Dec 3, 2023
Messages
2
Όχι, άμα έχεις και PC. :Ρ

Πέρα από την πλάκα, εγώ απλώς μπήκα σφήνα για να σε καλωσορίσω στο φόρουμ. Στην κοινότητα υπάρχουν κάμποσοι "Ψυχοκαμένοι" που θα δώσουν απάντηση στο ερώτημά σου.
Ναι φυσικά έχω και PC. Με 4090
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Σκέφτομαι να πάρω το Demons Souls Remake. Αξίζει;

Αν είσαι φαν των souls-likes τότε ασφαλώς. Από αυτά που έχω ακούσει, δεν είναι τόσο φροντισμένο όσο τα επόμενα παιχνίδια της σειράς και θα μπορούσαν να είχαν γίνει κάποια tweaks που οι developers δεν τόλμησαν (προφανώς για να μην χαρακτηριστούν ιερόσυλοι από τους φανατικούς της From) αλλά η αναβάθμιση στον τεχνικό τομέα είναι πολύ μεγάλη και το παιχνίδι έχει αντέξει στον χρόνο.

Αφού έχεις και PC και αν δεν βιάζεσαι να παίξεις άμεσα, θα μπορούσες να περιμένεις μήπως έχουμε κάποια ανακοίνωση για PC με το νέο έτος. Αν το πάρεις τελικά γράψε εντυπώσεις.
 
Top Bottom